پزشکی و سلامت > پزشک و متخصص > متخصص اعصاب و روان > متخصص-اعصاب-و-روان،-روانپزشک-در-شهر-آرا-|-دکتر-فریبرز-نعمتی-زاده
متخصص اعصاب و روان، روانپزشک در شهر آرا | دکتر فریبرز نعمتی زاده
چاپ صفحه
تعداد بازدید: 3524
نام/شرکت : دکتر فریبرز نعمتی زاده
تلفن تماس: ۰۹۹۰۴۸۰۰۰۵۸
موقعیت: تهران - تهران
آدرس: بزرگراه جلال آل احمد - شهرآرا - ابتدای خیابان آرش مهر - انتهای بلوار غربی - جنب میدان کوشگ - پلاک ۲۶ واحد ۸
اعتبار تا تاریخ: 1399/06/20
<
>

متخصص اعصاب و روان، روانپزشک در شهر آرا | دکتر فریبرز نعمتی زاده


متخصص اعصاب و روان، روانپزشک در شهر آرا


دکتر فریبرز نعمتی زاده


دکتر فریبرز نعمتی زاده 
 

درمان سردردهای عصبی، میگرن و سایر دردهای بدنی عصبی. درمان افسردگی، اضطراب، وسواس و پانیک. افت عملکرد شغلی و تحصیلی در زمینه مشکلات عصبی


متخصص اعصاب و روان، روانپزشک در شهر آرا | دکتر فریبرز نعمتی زاده

 

دکتر فرببرز نعمتی زاده


متخصص اعصاب و روان، روانپزشک


فارغ التحصیل پزشکی و تخصص هر دو از دانشگاه تهران

 «تلفن»  :    02188484558          02188245752

 


«همراه» :       09904800058 


 


 

وانپزشک خوب در غرب تهران


روانکاو، زوج درمانگر, مشاور


عضو شاخه رواندرمانی تحلیلی انجمن روانپزشکان اروپا و در آمریکا، طراحی و برنامه ریزی شبکه های عصبی

 


 

 

دوره های دیده شده در داخل و خارج از کشور :

 

✅ مدیریت عوارض و تداخلات داروهای روانپزشکی با سایر داروها


✅ رویکردهای جدید دارو درمانی وسواس


✅ رویکردهای جدید دارو درمانی میگرن و سایر سردردهای عصبی


✅ نگرش جدید و درمان طیف اختلالات وسواسی شامل علائم جسمی


✅ روان درمانی با رویکرد تحلیلی


✅ زوج درمانی با رویکرد سیستم


✅ مدیریت بحران در خانواده


✅ آموزش خانواده بیماران روانپزشکی و کودکان بیش فعال

 


 خدمات دکتر فریبرز نعمتی زاده

 

 وسواس                 پانیک  دلشوره و اضطراب

 

                        وسواس

 

 

                          پانیک

 

                   دلشوره و اضطراب

 

یک اختلال اضطرابی مزمن است که با اشتغال ذهنی مفرط درمورد نظم و ترتیب و امور جزئی و همچنین کمال‌طلبی همراه است،


تا حدی که به از دست دادن انعطاف‌پذیری، صراحت و کارایی می‌انجامددر اختلال وسواسی-فکری عملی افکار وسواس‌گونه و اضطراب‌آور و ترس با وسواس‌های عملی همراه می‌شود


نوعی بیماری روانی از گروه اختلالات اضطرابی است که با هجوم ناگهانیِ وحشت به بیمار و ترس شخص از وقوع مجدد آن‌ها مشخص می‌شود.


این حملات که معمولاً بیش از چند دقیقه طول نمی‌کشند، با علایمی چون تپش قلب، عرق کردن، احساس تنگی نفس و فشردگی در قفسهٔ سینه، لرزش، احساس ازدست‌دادن تعادل یا گیجی همراه است.

 

 یک احساس منتشر، ناخوشایند و مبهم هراس و نگرانی با منشأ ناشناخته، که به فرد دست می‌دهد و شامل عدم اطمینان، درماندگی و برانگیختگی فیزیولوژی است.


وقوع مجدد موقعیت‌هایی که قبلاً استرس زا بوده‌اند یا طی آن‌ها به فرد آسیب رسیده‌است باعث اضطراب در افراد می‌شود.همهٔ انسان‌ها در زندگی خود دچار اضطراب می‌شوند، ولی اضطراب مزمن و شدید غیرعادی و مشکل‌ساز است.

 

 

 

 افسردگی و دوقطبی  سردرد، میگرن   بی خوابی و‌ مشکل خواب

 

          افسردگی و دوقطبی

 

 

              سردرد، میگرن

 

        بی خوابی و‌ مشکل خواب

 

اختلال دوقطبی یا افسردگی شیدایی نوعی اختلال خلقی و بیماری روانی است. افراد مبتلا به این بیماری دچار تغییرات شدید خلق می‌شوند. اختلال دو قطبی به صورت معمول در آخر دوره نوجوانی یا اوائل دوره بزرگسالی تظاهر پیدا می‌کند.


این بیماری انواع مختلفی دارد که مهمترین انواع آن اختلال دوقطبی نوع یک و اختلال دو قطبی نوع دو است. تفاوت این دو اختلال در وجود دوره شیدایی است؛ در نوع یک این حالت اتفاق می‌افتد ولی در نوع دو فرم خفیف‌تری از آن که نیمه‌شیدایی است، بروز می‌کند. یکی از اختلالات شدید است که ویژگی آن سردردهای ملایم یا شدید پی در پی می‌باشد و غالباً با علایمی در سیستم عصبی آتونومس همراه است.این نوع از سردرد در یک طرفه است (بر نیمی از سر تأثیر می‌گذارد.) و ماهیتا ضربان‌دار است و از ۲ ساعت تا ۷۲ ساعت ادامه دارد.


علایم همراه با آن می‌تواند شامل حالت تهوع، استفراغ، نورگریزی (افزایش حساسیت به نور)، صدا ترسی (افزایش حساسیت به صدا) باشد و درد به‌طور کلی با بالا رفتن فعالیت بدنی افزایش می‌یابد


 

بی‌خوابی یکی از اختلالات خواب است که در روان‌شناسی خواب مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گیرد. ناتوانی در به خواب رفتن یا ناتوانی در خواب ماندن در مدت طولانی یا خواب عمیق را کم خوابی می‌گویند.


کم‌خوابی در واقع خود بیماری به حساب نمی‌آید بلکه جزء علایم بیماری محسوب می‌شود. کم‌خوابی معمولاً ناشی از اضطراب و تنش هیجانی است. از دیگر علل کم خوابی، می‌توان احساس عدم امنیت، ترس از تنهایی، افسردگی و مصرف کافئین را نام برد


 

 

 

  بیش فعالی و عدم تمرکز  روان درمانی تحلیلی  روان کاوی پویشی


          بیش فعالی و عدم تمرکز               روان درمانی تحلیلی


              روان کاوی پویشی

 

 یک اختلال رفتاری رشدی است. معمولاً کودک توانایی دقّت و تمرکز بر روی یک موضوع را نداشته، یادگیری در او کند است و کودک از فعّالیّت بدنی غیرمعمول و بسیار بالا برخوردار است. این اختلال با فقدان توجه، فعّالیت بیش‌ازحد، رفتارهای تکانشی، یا ترکیبی از این موارد همراه است.


هر کودکی با شک ADHD باید به دقت تحت نظر یک پزشک معاینه گردد. بسیاری از این کودکان، یک یا چند اختلال رفتاری دیگر نیز دارند. همچنین ممکن است یک مشکل روانی مانند افسردگی یا اختلال دوقطبی داشته باشند


 

درمان اختلالات روانی، احساسی، شخصیتی و رفتاری با استفاده از روش‌هایی مانند گفتگو کردن با شخص بیمار، گوش دادن به حرف‌های بیمار و راهنمایی کردن او است. روان درمانی روشی است که توسط درمانگری آموزش دیده به شکل حرفه‌ای، با توجه به خاستگاه «اختلال تحت درمان»، انجام گیرد.


روان درمانگری بر دوپایه «رابطه» و «ارتباطات» به شکل کلامی و غیرکلامی استوار است. رابطه‌ای حرفه‌ای بین بیمار و درمانگر است که مبتنی بر اصالت، جدیت، صمیمیت و آزادی است.


 

روان‌کاوی یا روان‌تحلیل‌گری، نظریه‌ای دربارهٔ عملکرد ذهن، اختلال‌های روانی و نام شیوه‌ای روان‌درمانی است که بر این فرض اساسی استوار است که بیشتر فعالیت‌های ذهنی و پردازش آن‌ها در ناخودآگاه رخ می‌دهد.

 


روان‌پویشی بر این اندیشه استوار است که افکار و هیجان‌ها علل مهم رفتار هستند. رویکرد روان‌پویشی به رفتار به درجات مختلف بر این فرض استوارند که رفتار قابل‌مشاهده (پاسخ‌های آشکار) تابعی از فرایندهای روانی داخلی (رویدادهای پنهان) است


 

 

 

  عوارض داروی اعصاب  درد، فشار و بیماری های عصبی  خودکشی


            عوارض داروی اعصاب    درد، فشار و بیماری های عصبی


                       خودکشی


 داروهاي اعصاب، اعتيادآورند؟ کلي عارضه دارند؟ آدم را چاق مي‌ کنند؟ و هزار و يک عارضه ديگر؟! واقعا اين داروهايي که روان ‌پزشکان به ما مي ‌دهند، چقدر مفيدند و چقدر مضر؟ اولين انتقادي که خيلي‌ ها به داروهاي روان ‌پزشکي دارند، خواب‌ آور بودن اين داروهاست.


واقعا اين ادعا درست است؟ببينيد؛ درمان مثل يک ترازواست که بايد بين منافع داروها و عوارض آن ها حالت توازن ايجاد شود. بايد منافع و مضرات را بسنجيم. داروهاي روان‌ پزشکي فوايد بسياري دارند و در کنارش عوارضي هم دارند. هر چه يک بيماري ناشناخته‌ تر باشد شايعات درباره‌ اش بيشتر مي ‌شود؛


 

 درد عصبی از آسیب حاصله به سیستم عصبی، از جمله طناب نخاعی، ناشی میشود. عصبهای آسیبدیده پیامهای اشتباه به مغز میفرستد. مغز این پیامها را بهعنوان پیام درد یا ناراحتی معنی میکند. درد عصبی امکان دارد در نواحی اتفاق افتد که فرد هیچگونه حس دیگری ندارد. این دردها ممکن است چندهفته یا چند ماه پس از بروز صدمه به طناب نخاعی ایجاد شود.


آسیب عصبی باعث میشود فرد نسبت به عوامل غیردردناک حساس باشد. حتی تماس پوست بدن با لباس فرد عصبی ممکن است برای وی دردناک باشد. گاهی اوقات عوامل بسیار جزئی دردناک، مانند احساس گزگز شدن، ممکن است برای فرد دردناکتر ازمعمول باشد خودکشی عملی عمدی است که باعث مرگ فرد شود. خودکشی اغلب به علت یأس صورت می‌گیرد که علت آن اغلب به اختلال روانی نظیر افسردگی، اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی، شکست عشقی، اعتیاد به الکل، یا سوء مصرف دارو نسبت داده می‌شود.


اغلب، عوامل استرس‌زا مانند مشکلات مالی و یا مشکلات ارتباط بین فردی در این میان نقش دارند. تلاش برای جلوگیری از خودکشی شامل موارد زیر است: محدود کردن دسترسی به سلاح گرم، درمان بیماری‌های روانی و سوء مصرف دارو و بهبود وضعیت اقتصادی.


 

 

 

 پرخاشگری  اسکیزوفرنی  اتیسم

                

                پرخاشگری                  اسکیزوفرنی


                     اتیسم

 

پَرخاشگَری، در روانشناسی و دیگر علوم رفتاری و اجتماعی، به معنی رفتاری است که منجر به آزار و درد می‌شود.باید به این واقعیت اعتراف کرد که پرخاشگری بخش مشترکی از زندگی اجتماعی است، زیرا کم تر کسی را می توان یافت که با بیان های تند و انتقادهای شدید به دیگران آزار نرسانده باشد یا در هنگام خشم، رفتار خشن انجام نداده باشد.


هم چنین ممکن است فردی برای تلافی از دشمن منتظر فرصت مناسبی باشد تا کینه خود را خالی کند.عوامل خانوادگی به عنوان یکسری از عوامل محیطی در بررسی عوامل تربیتی افراد مؤثر می‌باشند، چرا که خانواده به عنوان اولین محیط اجتماعی زندگی افراد بسیار حائز اهمیت می‌باشد و خیلی از چیزها را افراد در سال‌های اولیه حیات اجتماعی خود در آن می‌آموزند.
اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی که اکثر روانپزشکان و روانشناسان به آن سرطان خاموش نیز می‌گویند یک اختلال روانی شایع است که از ویژگی‌های بارز آن فقدان توانایی در اندیشیدن، عاطفه ضعیف، انجام رفتارهای نامعقول و ناتوانی در درک واقعیت است البته شایان ذکر است که منظور از ناتوانی در درک واقعیت، توهمات مغزی فرد بیمار می‌باشد

 


این بیماری در میان همهٔ بیماری‌های عمدهٔ روان‌شناختی از همه وخیم‌تر و شدیدتر می‌باشد و معمولاً خود را به صورت توهمات شنیداری، توهم‌های جنون آمیز یا عجیب و غریب، یا تکلم و تفکر آشفته نشان می‌دهد، و با اختلال در عملکرد اجتماعی یا شغلی قابل توجهی همراه است و فرد را از همه جوانب زندگی عقب می‌اندازد.

 

اوتیسم یا درخودماندگی، نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود. علائم این اختلال تا پیش از سه‌سالگی بروز می‌کند و علّت اصلی آن هنوز ناشناخته است. به کسانی که این اختلال را دارند اوتیستیک یا درخودمانده گفته می‌شود. این اختلال در پسران شایع‌تر از دختران است.


وضعیت اقتصادی، اجتماعی، سبک زندگی و سطح تحصیلات والدین نقشی در بروز اوتیسم ندارد. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی تأثیر می‌گذارد. کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، مشکل دارند.

 

 

 

 بدبینی  خیانت  توهم

                             

                        بدبینی


                          

                      خیانت

           

                       توهم

 

بدبینی  نگرشی است که در آن روند امور رو به تباهی است و آرزوهای آدمی برآورده نمی‌شود. برپایهٔ این نگرش، پلیدی‌ها و سختی‌های زندگی بر خوبی‌ها و خوشی‌های آن سنگینی می‌کنند. قضاوت‌های ارزشی ممکن است بطور چشمگیری در میان افرادِ متفاوت فرق کنند.


یک نمونهٔ رایجِ این پدیده، پرسش «آیا نیمهٔ لیوان پر یا خالی است؟» می‌باشد. در چنین موقعیتی، تصور اینکه آن چیز خوب یا بد است، می‌تواند به‌ترتیب خوش‌بینی یا بدبینی نامیده شود. تفکر بدبینانه در طول تاریخ بر تمام شیوه‌های تفکر تأثیر گذارده است. 

خیانت یکی از بدترین تجربه هایی است که شخص می تواند تجربه کند. خیانت خلاف وعده عمل کردن است که باعث می شود طرف مقابلتان دیگر به شما اعتماد نداشته باشد. کسانی که خیانت دیده اند، تعاریف مختلفی از خیانت دارند.


خیانت زمانی است که اعتماد از بین می رود، فرد به شما دروغ می گوید، شما را فریب می دهد و یا از شما سواستفاده می کند. میزان خیانت در روابط دوستی و همچنین روابط زناشویی پدیده رایجی است ولی در روابط زناشویی عواقب تلخی در پی خواهد داشت.

 توهم یا به فارسی پریشان‌پنداری رک اشتباه یکی از حواس پنجگانه است که در فقدان یک محرک خارجی مربوط به آن حس به وجود می‌آید و توسط شخص درک می‌شود.مثلاً فرد فکر می‌کند که صدای حرف زدن فرد دیگری را در تنهایی می‌شنود یا او را می‌بیند.


برای اینکه یک ادراک توهم محسوب شود، دو معیار لازم است: اول اینکه به صورت یک ادراک واقعی حس می‌شود و نه به صورت یک تصور و دوم اینکه به نظر می‌رسد که از دنیای خارج شخص نشأت می‌گیرد. در صورتیکه یک تجربه ادراکی فقط یکی از دو معیار لازم را داشته باشد، آن گاه توهم کاذب نامیده خواهد شد


 

 

 

             فحاشی  زودانزالی  مشکلات زوج


                       فحاشی                        زودانزالی


                   مشکلات زوج

 

دُشنام‌گویی، فَحّاشی یا ناسزاگویی کاربرد واژه‌هایی در زبان است که معمولاً به منظور خوارداشت، بی‌احترامی یا آزردن شخص یا پدیده‌ای به کار می‌رود ولی دشنام‌گویی به حالت شوخی نیز یکی از کاربردهای آن است.دشنام‌های غیر شوخی معمولاً از روی خشم ابراز می‌شوند. دشنام گویی اینترنتی شکل جدید آن است.


 

انزال زودرس یا زودانزالی یکی از اختلالات جنسی می‌باشد. هنگامی که مرد، قبل از آنکه شریک جنسی‌اش ارضا شود، دچار انزال شده و از او منی خارج شود، گفته می‌شود مرد دچار انزال زودرس است.


گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی از مسایل جنسی به وجود می‌آید. انزال زودرس دائمی، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت خود شخص یا شریک جنسی‌اش منجر می‌شود. 

در یک زندگی زناشویی چیزی که مهم است و باید به آن توجه کرد میزان و نوع اختلافات است که در زوج های مختلف متفاوت است


.در زندگی همه افراد ، پستی و بلندی و پیچ و خم وجود دارد و اینکه زندگی بدون مشکل باشد بسیار نادر است اما اگر بتوانید با همفکری هم مشکل و اختلاف رابطه تان را تشخیص و ریشه یابی کنید توانسته اید زندگی زناشویی خود را نجات دهید.


 


«کلمات کلیدی»

 

وسواس | پانیک | دلشوره و اضطراب | افسردگی و دوقطبی | سردرد، میگرن | بی خوابی و‌ مشکل خواب | بیش فعالی و عدم تمرکز | روان درمانی تحلیلی | روان کاوی پویشی | عوارض داروی اعصاب | درد، فشار و بیماری های عصبی | خودکشی | پرخاشگری | اسکیزوفرنی | اتیسم | بدبینی | خیانت | توهم | فحاشی | زودانزالی | مشکلات زوج

 
 

دکتر فریبرز نعمتی زاده

 

«تلفن»  :    02188484558          02188245752


«همراه» :       09904800058 


«ساعت تماس»  : شنبه تا چهارشنبه ۱۵ الی ۲۱    و    پنجشنبه ۹ الی ۱۶        


«سایت»  :  www.drnematizadeh.com

 

«آدرس» : بزرگراه جلال آل احمد - شهرآرا - ابتدای خیابان آرش مهر - انتهای بلوار غربی - جنب میدان کوشگ - پلاک ۲۶ واحد ۸

 

نقشه گوگل مپ :

 

ادرس گوگل مپ دکتر فریبرز نعمتی زاده

 

 

دسته بندی آگهي ها