آگهی رایگان

یکشنبه 07 مرداد 1397

جاهای دیدنی اهواز، از پل‌های کارون تا بازار فلافل

اهواز دومین شهر گرم ایران است و به مردم خون‌گرم و شب‌های زیبایش معروف است. با وجود آسیب‌های جنگ، هنوز هم دیدنی‌های اهواز از جاذبه‌های گردشگری کشورند. این شهر در طول تاریخ ۲ بار از نو ساخته شده؛

جاهای دیدنی اهواز، از پل‌های کارون تا بازار فلافل

 

 

جاهای دیدنی اهواز، از پل‌های کارون تا بازار فلافل

 

اهواز مرکز استان خوزستان و یکی از شهرهای پر جمعیت ایران است. اهواز شهر قشنگی است و جاهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد. با ما همراه باشید و با جاهای دیدنی اهواز آشنا شوید:

 پل‌های اهواز:رود کارون، پرآب‌ترین و بزرگ‌ترین رود ایران، از میان شهر اهواز می‌گذرد، در این شهر ۸ پل روی رود کارون ساخته‌ شده است. پل‌های اهواز از نظر معماری چنان خاص و منحصر‌به‌فردند که فضای شهر را به مراتب زیباتر کرده‌اند و خودشان به جاذبه‌های گردشگری اهواز تبدیل شده‌اند. در ادامه با دو تا از این پل‌ها بیشتر آشنا می‌شویم:

 


پل سفید اهواز:


 

پل سفید اهواز

 

 

پل سفید، پل معلقی است که در سال ۱۳۱۵ روی رود کارون ساخته شده. در گذشته از این پل برای رفت‌وآمد مردم پیاده، درشکه‌ها و اتومبیل‌ها استفاده می‌شد، اما امروزه این پل فقط محل عبور اتومبیل‌هاست. پل سفید اولین پل‌ معلقی است که در ایران ساخته شده و به نوعی نماد شهر اهواز به حساب می‌آید. روایت است که ساختن این پل را مهندسی آلمانی به همراه همسرش آغاز کرد.


در آن زمان انگلیسی‌هایی که با شرکت نفت همکاری می‌کردند، برای ساخت این پل ابزاری در اختیار این زوج قرار داده بودند تا این مهندسان بتوانند هلال‌های پل را نصب کنند، اما بعد از نصب هلال اول انگلیسی‌ها ابزار کار را پس گرفتند. مهندس آلمانی از غصه نا‌تمام‌ماندن پل می‌میرد و همسرش با همان تجهیزات اولیه‌ای که آن زمان در دسترس داشته ساخت پل را تمام می‌کند.آدرس: اهواز، حد فاصل میدان شهدا و خیابان فلسطین (اداره پست)

 


پل سیاه اهواز:

 

پل سیاه اهوازبین پل‌های اهواز، پل سیاه تنها پلی است که برای عبور قطار ساخته شده. پل سیاه همزمان با احداث راه‌آهن سراسری ایران افتتاح شد. این پل را به خاطر رنگ سیاه بدنه و پایه‌هاش به اسم پل سیاه می‌شناسند. پل سیاه در زمان جنگ جهانی دوم مسیر حمل آذوقه و مهمات متفقین بوده و به پیروزی‌شان کمک شایانی کرده است، به همین خاطر این پل با نام پل پیروزی هم شناخته شد.آدرس: اهواز، محله عامری

 


پل هفتم اهواز:

 

 

پل هفتم اهواز

 

یکی از زیباترین آبشارهای مصنوعی خاورمیانه روی پل هفتم اهواز ساخته شده است. این آبشار از یک‌طرف ۱۵۰ متر و از طرف دیگر ۲۰۰ متر طول دارد و با نورپردازی زیبایی که رویش انجام می‌شود، شب‌ها منظره بی‌نظیری برای شهر می‌سازد


آدرس: اهواز، رودخانه کارون، پل هفتم

 


 عمارت ماپار:عمارت ماپارعمارت ماپار از بناهای تاریخی اهواز است که در دوران پهلوی اول ساخته شده. این خانه تاریخی دو طبقه با نمای آجری، درهای چوبی، زیرزمین‌های سنگی و حیاط‌هایی با حوض آب شما را به گذشته‌ها می‌برد. این خانه تاریخی این روزها به عنوان کارگاه هنرهای سنتی فعالیت می‌کند و به یکی از مراکز فرهنگی و گردشگری شهر تبدیل شده است.

 آدرس: اهواز، خیابان خوانساری جنوبی، بین شهید جهانیان و کافی

 


تالاب بامدژ:

 

 

تالاب بامدژ

 

اگر دوست دارید در سفرتان به اهواز کمی هم در خارج از شهر وقت بگذرانید، می‌توانید ۴۰ کیلومتر از اهواز دور شوید و دیدن به تالاب بامدژ بروید. تالاب بامدژ مساحتی حدود ۴۰۰۰هکتار دارد و زیستگاه زیستگاه گونه‌هایی از پرندگان، خزندگان و پستانداران است. اگر اهل پرنده‌نگری هستید دیدن این تالاب را از دست ندهیدآدرس: اهواز، ۴۰ کیلومتری شمال غربی اهواز

 


بنای تاریخی معین‌التجار:


بنای تاریخی معین‌التجار

 

قدمت بنای تاریخی معین التجار را به دوران ناصرالدین شاه قاجار نسبت می‌دهند. حاج معین بوشهری، یکی از تاجران معروف بوشهر، در کنار رود کارون دفتر کاری برای خودش تأسیس کرد و در کنار این دفتر مجموعه‌ای متشکل از حمام، بازار، باغ و مسجد ساخت. معین‌التجار هویت تاریخی شهر اهواز است، اما متاسفانه در سال ۷۴ بخشی از این مجموعه در اثر آتش‌سوزی از بین رفت.آدرس: اهواز، خیابان آزادگان، خیابان کاوه غربی، کنار رودخانه

 


بازار فلافل اهواز


بازار فلافل اهواز


در محله عرب‌نشین اهواز بازاری وجود دارد که از صدها مغازه فلافل‌فروشی تشکیل شده. همین که وارد این محله بشوید، بوی فلافل و ترشی و شیرینی‌های مختلف وسوسه‌تان می‌کند که با یک ساندویچ یا خوراکی دیگر از خودتان پذیرایی کنید. این بازار یکی از جاهای دیدنی اهواز است که نباید دیدنش را از دست بدهید. در این مغازه‌ها به جز فلافل، سمبوسه، کپه، زولبیا و بامیه و غذاها و شیرینی‌های دیگر هم به فروش می‌رسد.آدرس: اهواز، میدان دانشگاه شهید چمران، راسته فلافل فروش‌های لشکرآباد

 

 

مسجد رنگونی‌ها از دیدنی‌های آبادان را فراموش نکنید


مسجد رنگونی‌ها از دیدنی‌های آبادان را فراموش نکنیداین مسجد به تقاضای مهاجران اهل «رنگون»، پایتخت «میانمار»، که از سنی مذهبان «شبه قاره هند» بودنده‌اند، ساخته شده. بیش‌تر «رنگونی‌ها» در پالایشگاه آبادان کار می‌کردند. مسجد رنگونی در کنار «اروندرود»، در همسایگی عراق بنا شده و معماری‌اش تلفیقی از معماری هند و ایران است، البته سهم سبک معماری هندی بیش‌تر از ایرانی‌ست. ویژگی مهم این مسجد لوله‌های نفت، ریل‌های راه‌آهن و آرماتورهایی هستند که به‌عنوان تیرهای اصلی و فرعی سقف مسجد به‌حساب می‌آیند؛ مردم آبادان از هرچیزی استفاده کرده‌اند تا این مسجد را بسازند.


 

پل طبیعت


پل طبیعتپل طبیعت دو پارک معروف «لاله» و «ساحلی» را به‌هم وصل می‌کند. این پل یکی از دیدنی‌های اهواز است که در سرتاسرش صندلی‌هایی برای نشستن و تماشای رود زیبای کارون دارد.

 

 

از کجا بازدید کنیم؟


از کجا بازدید کنیم

 

جاهای تفریحی اهواز در کنار رودخانه‌ی «کارون» با آن جاذبه‌های طبیعی‌اش بی‌نظیر است. پل‌ها محل گشت ‌وگذار مردم و از دیدنی‌های اهواز است؛ پل‌ها جای خوبی برای گذراندن شب‌‌های پرستاره‌ی شهرند. اهواز به‌خاطر قدمت بسیارش تنوع فرهنگی، مذهبی و قومیتی مختلفی به خود دیده که هر کدام اثری از خود در شهر باقی گذاشته‌ است.

 

 

چه بخورم؟چه بخورمتجربه‌ی مزه‌ی غذاهای متفاوت شهرهای دیگر، یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفر است. «ماهی زبیدی»، «قلیه ماهی»، «سمبوسه»، «برنج و گوشت» و… از غذاهای محلی اهواز هستند. رستوران «گردان امپراطور» یکی از رستوران‌هایی‌ست که غذاهای محلی را با کیفیت خوب سرویس می‌دهد. رستوران «کاکتوس سبز»، بازار «فلافل لشکرآباد»، پیتزا «آتنا» و رستوران‌های فرنگی مثل رستوران ایتالیایی «اوپس»، از رستوران‌های با کیفیت شهر به‌حساب می‌آیند.

 

 

چه چیزی بخرم؟


چه چیزی بخرمسوغاتی‌های خوراکی اهواز ماهی و خرما هستند. لباس‌های محلی، وسایل تزیینی دریایی، کلوچه‌های خرمایی را هم از بازارهای شهر، مثل بازار «کاوه»‌ بخرید. مرکز خرید «زیتون»، «زهره»، «کارون» و… بازارهای مناسبی برای گشت‌وگذار و خرید مایحتاج و سوغات هستند.

 

 

کجا اقامت کنیم؟

 


کجا اقامت کنیماز میان هتل‌ها و اقامت‌گاه‌های اهواز، هتل «پارس» یکی از بهترین‌هاست. همین‌طور هتل «نادری»، «اکسین»، «ایران» و «نیشکر» از دیگر هتل‌های خوب اهوازند. بسته به شرایط و هزینه‌های‌تان می‌توانید انتخاب راحتی از بین هتل‌های شهر داشته باشید. برای یک مدیریت خوب در هزینه‌ی اقامت‌تان، شاید دانستن این نکته کمک خوبی به‌تان بکند که گران‌ترین هتل اهواز، هتل کیان پارس و ارزان‌ترین هتل، هتل «پرشیا» است. 

استان خوزستان

 

 

 

 

 


دیگر اخبار
اقلیم استان اصفهان اقلیم استان اصفهان

استان اصفهان در مرکز فلات ایران است و به علت گستردگی زیاد، شامل بخش‌های متعدد کوهستانی و جلگه‌ای است. 

ادامه خبر ...
شهرستان سرعین شهرستان سرعین

سرعین شهری کوچک در ۳۰ کیلومتری غرب اردبیل و مرکز شهرستان سرعین است. این شهر به علت چشمه‌های آبگرم فراوان شهرت دارد و یکی از مناطق گردشگری در استان اردبیل است.

ادامه خبر ...
دیدنی های شهرکرد دیدنی های شهرکرد

شهرکرد دارای جاذبه‌های طبیعی فراوان و چشم‌اندازهای مسحورکننده است و می‌توان نام آن را در لیست مقاصد اصلی گردشگران ایران ثبت کرد.

ادامه خبر ...
معرفی کرج|همه چیز در مورد شهر کرج معرفی کرج|همه چیز در مورد شهر کرج

کرج یکی از کلانشهرهای ایران و همچنین مرکز استان البرز و مرکز شهرستان کرج است. کرج یکی از شهرهای کوهپایه‌ای ایران می‌باشد که در دامنهٔ رشته کوههای البرز و در بلندای ۱۳۰۰ متری از سطح دریا واقع شده‌است.

ادامه خبر ...
شیر سنگی شیر سنگی

اگر برای سفر ، شهر زیبای همدان را انتخاب کرده اید امور به شما پیشنهاد میکند از مکان بسیار زیبای " شیر سنگی" دیدن فرمایید، با ما همراه باشید 

ادامه خبر ...
جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی|معرفی شهرستان بوکان جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی|معرفی شهرستان بوکان

بوکان یکی از شهرهای پرجمعیت کُردنشین ایران که در شهرستان بوکان واقع و در استان آذربایجان غربی قرار دارد. جمعیت شهر بوکان حدود ۲۰۰ هزار نفر می باشد.

ادامه خبر ...
مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری بستان آباد مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری بستان آباد

معرفی مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری بستان آباد در پایگاه اینترنتی امور... با ما همراه باشید

ادامه خبر ...
آداب و رسوم مردم خوزستان در نوروز آداب و رسوم مردم خوزستان در نوروز

مردم خوزستان تمام عیدهای ملی و مذهبی را جشن می‌گیرند.

ادامه خبر ...
جاذبه های گردشگری سردشت جاذبه های گردشگری سردشت

 جاذبه های طبیعی و تاریخی سردشت چشم به راه مسافران در پایگاه اینترنتی امور...با ما همراه باشید

ادامه خبر ...
شهرستان های بوشهر| معرفی شهرستان جم شهرستان های بوشهر| معرفی شهرستان جم

شهر جم مرکز شهرستان جم در استان بوشهر در جنوب ايران است. اين شهر يکي از شهرهاي آباد استان بوشهر است که در فاصله 265 کيلومتري با مرکز استان قرار دارد.

ادامه خبر ...
کارتریج ایرانی

کارتریج ایرانی

سایت امور

 

آگهی رایگان

آگهی رایگان/درج آگهی تبلیغاتی

بانک اطلاعات مشاغل و اصناف

جامع ترین بانک اطلاعات کشور

دسته بندی محصولات
دسته بندی آگهي ها
آخرين فروشندگان به روز شده
شارژ و تعمیر کارتریج

شارژ وتعمیر کارتریج لیزری

آگهی رایگان

آگهی رایگان

ثبت نام تامین کنندگان کالا و خدمات

ثبت نام تامین کنندگان کالا و خدمات در پایگاه اینترنتی امور

کانال دفاع شخصی حرفه ای

دفاع شخصی