شنبه 30 تیر 1397

صفر تا صد طرح ترافیک سال ۹۷

یکی از مهم ترین نکات پیرامون تردد خودرو ها در شهر بزرگی مثل تهران، مربوط به طرح ترافیک است. آن چه که برای سال ۹۷ در مورد طرح ترافیک در نظر گرفته شده دارای تغییراتی است که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت

 صفر تا صد طرح ترافیک سال ۹۷

 

 

  صفر تا صد طرح ترافیک سال ۹۷


طرح ترافیک برای معلولان و جانبازان بالای ۲۵ درصد و برخی بیماران خاص رایگان است

 


یکی از مهم ترین نکات پیرامون تردد خودرو ها در شهر بزرگی مثل تهران، مربوط به طرح ترافیک است. آن چه که برای سال ۹۷ در مورد طرح ترافیک در نظر گرفته شده دارای تغییراتی است که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت

 


طرح ترافیک چیست؟طرح ترافیک در واقع عنوان و بیانگر طرحی است که توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران اجرا شده و طی آن خودرو ها در زمان های خاصی می بایست تحت شرایط خاصی در محدوده مشخص شده تردد نمایند.

 

 

در صورتی که خودرویی از قوانین تخطی کند، لازم است که با برخورد قانونی عوارض پرداخت کند.


در این میان، ساکنین محدود طرح ترافیک نیز با دغدغه های بسیاری که در این رابطه دارند، مشمول تخفیفاتی شده اند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت

 

طرح ترافیک چیست؟

 

آنچه که لازم است در مورد طرح ترافیک ۹۷ تهران بدانید

 


نام جدید طرح ترافیک ۹۷ یا محدوده سبز

 


بنا بر آن چه که تا کنون، برای طرح ترافیک سال ۹۷ در نظر گرفته شده است، محدوده ای که در این حوزه گنجانده شده با نام محدوده سبز مشخص شده است.محدوده آبی مربوط به طرح زوج و فرد است که نباید با طرح ترافیک اشتباه گرفته شود.


 
نقشه محدوده طرح ترافیک ۹۷


برای اینکه بتوانید محدوده طرح ترافیک را بهتر درک کنید می توانید از نقشه زیر استفاده کنید:

 


 طرح ترافیک چیست؟


نقشه مربوط به طرح ترافیک ۹۷ به همراه طرح زوج و فرد

 
تغییرات محدوده و طرح ترافیک ۹۷

 


در مورد آن چه که قرار بوده برای طرح ترافیک ۹۷ اجرایی شود، تغییراتی لحاظ شده که همه برای بهتر اجرایی شدن این طرح بوده است.اولین تغییر در رابطه با طرح ترافیک ۹۷، مربوط به نام محدوده است که به صورت محدوده سبز نام گذاری شده است.افشین حبیب زاده با اشاره به طرح ترافیک مصوبه دولت، گفت: «محدوده‌های طرح ترافیک تغییری نمی‌ کند و تنها نام این محدوده‌ ها دچار تغییراتی می شود.»

 

تغییرات محدوده و طرح ترافیک ۹۷


محدوده طرح ترافیک ۹۷ – تهران

 


در مورد نحوه دریافت عوارض از خودرو ها، نیز تغییراتی در پلن ها ایجاد شده است. در این باره افشین حبیت زاده ادامه می دهد که:«در این طرح دو نوع معاینه فنی برتر و عادی خواهیم داشت که بر اسای معاینه فنی برتر خودروها با سخت گیری بیشتری مورد معاینه قرار می گیرند.»بدین معنی که سخت گیری های بیشتری برای معاینه فنی برتر در نظر گرفته شده است.گفتنی است افرادی که بدون معاینه فنی وارد محدوده ترافیک ۹۷ شوند، با سخت گیرانه ترین روش ها، مواجه خواهند شد و به موجبات قانون لازم است که پرداختی ها را انجام دهند.


 
پیک های تردد در طرح ترافیک ۹۷ تهراندر مورد وضعیت تردد در طرح ترافیک ۹۷ تهران، سه بازه زمانی در محدوده ۶:۳۰ تا ۱۹ عصر در نظر گرفته شده است. این پیک های زمانی به صورت زیر می باشند:

   

    ساعت ۶:۳۰ تا ۱۰ صبح

    

     ساعت ۱۰ تا ۱۶ عصر
  

     ساعت ۱۶ تا ۱۹ عصرنکته مهمی که در در مورد پیک های ساعتی وجود دارد این است که اگر راننده در این پیک ها یا در روز آلودگی یا با خودروی دارای معاینه فنی عادی وارد محدوده طرح ترافیک شود، با حداکثر عوارض رو به رو می شود.


 تغییرات محدوده و طرح ترافیک ۹۷


ساعات پیک در طرح ترافیک ۹۷ تهران به همراه اطلاعات میزان عوارض و استثنائات تردد

 


نوع هزینه و عوارض حضور در طرح ترافیک ۹۷


در رابطه با نوع هزینه ها و عوارض حضور در طرح ترافیک ۹۷، به این مقدار بسنده کنیم که « در این طرح، فروش روزانه، کارت شناور و مجوز جدید وجود ندارد و برای هر خودرو با ورود به محدوده طرح ترافیک طبق محاسبات هر زون، مبالغی از شارژ کارت های صادر شده کسر می شود.»

 


هزینه های شرکت در طرح ترافیک ۹۷ تهرانبرای این که خودرو ها بتوانند در این طرح شرکت کنند لازم است که از پیش در سامانه ثبت نام کنند و نام و نام خانوادگی و اطلاعات شخصی خود به همراه اطلاعات خودرو را در سامانه ثبت نمایند. برای ثبت نام در طرح ترافیک ۹۷ اینجا را کلیک کنید

 


جدول عوارض طرح ترافیک بر اساس نوع معاینه فنی

 اولین ورود


آخرین خروجعوارض با معاینه فنی برترعوارض با معاینه فنی عادی
۶:۳۰ تا ۱۰ صبح بعد از  ۱۶ ۲۸,۸۰۰ تومان ۳۶,۰۰۰ تومان
۶:۳۰ تا ۱۰ صبح قبل از  ۱۶ ۱۹,۲۰۰ تومان ۲۴,۰۰۰ تومان
بعد از  ۱۰ صبح بعد از  ۱۶ ۱۹,۲۰۰ تومان ۲۴,۰۰۰ تومان
بعد از  ۱۰ صبح قبل از  ۱۶ ۱۳,۴۴۰ تومان ۱۶,۸۰۰ توماننکات مهم پیرامون عوارض و هزینه ها به صورت زیر است:


  • خودروهای دارنده معاینه فنی برتر، دارای ۲۰ درصد تخفیف عوارض هستند.
 
  • عوارض ساعات اوج و غیراوج ترافیک متفاوت است.
 
  • در ساعت های ۱۹ تا ۶:۳۰ عوارضی دریافت نمی شود.
 
  • عوارض به صورت روزانه دریافت می شود و همچون گذشته به صورت سالانه قابل خرید نیست.

 


طرح ترافیک ۹۷ در تهران در چه روزهایی اعمال می شود؟


تا پیش از این طرح ترافیک مربوط به ایام تعطیل و روزهای جمعه محدود بوده است. اما با توجه به مصوبات جدید، طرح ترافیک ۹۷ که از ۱۵ فروردین امسال اجرایی شده است، در ایام زیر قابل اجرا نیست


    روز های جمعه


    تعطیلات رسمی


    پنج شنبه هاگفتنی است که طرح ترافیک ۹۷ به طور کلی از شنبه تا چهارشنبه، در ساعات محدود ۶:۳۰ تا ۱۹ اجرایی است.


 

  تغییرات محدوده و طرح ترافیک  ۹۷


طرح ترافیک ۹۷ – تهران از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹ اجرایی است

 


طرح ترافیک ۹۷ برای ساکنان محدوده چگونه است؟

 


از آن جا که در محدوده سبز یا طرح ترافیک، ساکنانی وجود دارند که از افراد عادی مستثنی هستند، تمهیداتی برای آنان در نظر گرفته شده که می توانند ورود و خروج خود را در محدوده مشخص زمانی و آن هم یک بار در روز به رایگان، انجام دهند. این بازه های زمانی شامل:    خروج از محدود طرح ترافیک تا پیش از ساعت ۸:۳۰
   


     بازگشت به منزل در بازه زمانی ساعت ۱۷ تا ۱۹

 


چگونگی رزرو تردد در طرح ترافیک ۹۷

 


زمانی که فرد بخواهد در محدوده ترافیکی تردد نماید باید از پیش از ورود دو کار انجام دهد:


    رزرو روز تردد


    شارژ و پرداخت هزینههمه روزه جمعه ها، امکان رزرو روز های تردد بین روزهای شنبه تا چهارشنبه فعال می شود و فرد می بایست در این روز اقدام به رزرو نماید.پس از این که فرد روز را تنظیم کرد و در سامانه به طور کامل و صحیح ثبت نام کرد، لازم است که هر روز پیش از ورود به طرح ترافیک عوارض را پرداخت نماید.حساب فرد می بایست حداقل ۳۶ هزار تومان شارژ داشته باشد تا بتوان به میزان یک تردد ( ورود و خروج ) از حساب وی کسر شود.

 

چگونگی رزرو تردد در طرح ترافیک ۹۷

 


طرح ترافیک برای معلولان و جانبازان بالای ۲۵ درصد و برخی بیماران خاص رایگان است

 


شیوه تردد در طرح ترافیک برای روز های پنج شنبههمان طور که در مصوبه دولت، در مورد طرح ترافیک ارائه شده است، این روز نیز مثل روزهای تعطیلی رسمی و جمعه ها از محدوده طرح ترافیک ۹۷ خارج است. بدین صورت خودرو ها می توانند حتی بدون در نظر گرفتن محدوده زوج و فرد، در تمام ساعات روز تردد نمایند.

 


استثنائات تردد در طرح ترافیک برای معلولان، جانبازان و بیماران خاصاز پیش از سال ۹۷ در رابطه با نوع تردد افراد خاص در محدوده طرح ترافیک، تمهیداتی چیده شده که جزییات آن به شرح زیر می باشد 
شرایط تردد معلولان در طرح ترافیک ۹۷


با توجه به این که معلولان دارای مشکلات و شرایط خاص خود هستند، در طرح ترافیک برای این عزیزان، تمهیدات به این گونه چیده شده است که:    معلولان دارای خودرو با پلاک ژ ( ویلچری ) نیاز به پرداخت عوارض ندارند


    این دسته از افراد برای حضور در طرح ترافیک نیاز به ثبت نام در سامانه ندارند 
شرایط تردد جانبازان و ایثارگران در طرح ترافیک ۹۷

 


جانبازان و ایثارگران نیز با توجه به شرایط خاص و میزان درصد جانبازی، دارای شرایط خاص برای تردد در طرح ترافیک هستند.


    تردد جانبازان با درصد جانبازی بالای ۲۵ درصد در طرح رایگان است
   

    این افراد می بایست در سامانه ثبت نام کنند

 

   ارائه مدرک های لازم برای ثبت هویت و شرایط ایثارگری، کافی است به بنیاد تحویل داده شود.

 


شرایط تردد بیماران خاص و افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی

 


در رابطه با این دسته از عزیزان، با توجه به تمهیداتی که با سازمان های وابسته صورت گرفته، تخفیفات و محدودیت هایی برای تردد در طرح ترافیک در نظر گرفته شده است.لازم است که افراد پس از این که، در طرح ترافیک از طریق سامانه ثبت نام کردند، مدارک خود را به سازمان های مربوطه ارائه داده و در صورت بررسی و تایید صلاحیت، از پرداخت عوارض، منع شوند.

 

نکته مهمی که در رابطه با سه قشر یاد شده وجود دارد این است که شرایط کاملا متغییر است و ممکن است برای برخی از افراد، این امکان فراهم نشود تا از پرداخت عوارض، منع شوند. بنابراین در صورتی که سازمان مربوطه، این محدودیت را برای افراد در نظر نگیرد، لازم است که همچون شهروندان عادی، پرداخت عوارض روزانه را در راس کار خود قرار داده و در محدوده ترافیک تردد نمایند. شیوه تردد در طرح ترافیک برای روز های پنج شنبه

 

طرح ترافیک ۹۷ با ایجاد استثنائات به سود خبرنگاران می باشد.

 


وضعیت تردد خبرنگاران در طرح ترافیک ۹۷

از آن جا که خبرنگاران نیز قشر خاصی به شمار می آیند که به کرات نیاز به ورود به طرح ترافیک دارند، برای آنان نیز تمهیداتی چیده شده است.

 


گفتنی است که این افراد نیز باید همچون افراد عادی، در سامامه ثبت نام کنند و تنها، ۱۰۰ هزار تومان حساب خود را شارژ نمایند. بدین صورت می توانند به راحتی تردد خود را انجام داده و مشمول عوارض معمولی نخواهند شد.

 

دیگر اخبار
دانلود کتاب وصیت نامه شهدا دانلود کتاب وصیت نامه شهدا

کتاب وصیت نامه شهدا ، وصیت نامه سندی است قانونی که به موجب آن فرد یا افرادی را مسئول انجام بعضی امور قرار میدهند و یا سفارشاتی را در آن قرار میدهند.

ادامه خبر ...
قانون صدور چک قانون صدور چک

با وجود اهمیت چک در مبادلات امروز نسبت به آن بی توجهی هایی صورت گرفته ودر بسیاری از موارد دیده شده عدم آگاهی از یک ماده یا تبصره آن به دشواری های زیادی برای شهروندان منتهی شده از همین رو وبا هدف آگاهی شما عزیزان متن کامل قانون چک را می آوریم.

ادامه خبر ...
مهلت ارسال فهرست معاملات فصلی سال 96 تمدید شد مهلت ارسال فهرست معاملات فصلی سال 96 تمدید شد

رییس کل سازمان امور مالیاتی از تمدید مهلت ارسال فهرست معاملات فصلی خبر داد.

ادامه خبر ...
بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق می گیرد بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق می گیرد

بیکاری و حمایت‌های بیمه‌ای مرتبط با آن یکی از مباحث پردامنه در کلیه کشورها به شمار می‌آید.

ادامه خبر ...
مشوق های مالیاتی در اصلاحیه ۳۱ ۴ ۹۴ قانون مالیاتهای مستقیم مشوق های مالیاتی در اصلاحیه ۳۱ ۴ ۹۴ قانون مالیاتهای مستقیم

 مشوق های مالیاتی در اصلاحیه ۳۱/ ۴/ ۹۴ قانون مالیاتهای مستقیم و تازه ترین خبرهای  امور مالیاتی در پایگاه اینترنتی امور... با ما همراه باشید

ادامه خبر ...
نتایج سرشماری ١٣٩٥ اعلام شد نتایج سرشماری ١٣٩٥ اعلام شد

نتایج سرشماری ١٣٩٥ بالاخره اعلام شد ... با امور همراه باشید

ادامه خبر ...
نکول چیست؟ نکول چیست؟

احتمال نکول تسهیلات پرداختی به مشتریان یکی از موارد مهم در ارائه تسهیلات بانک‌ها است

ادامه خبر ...
صدور پيش فاکتور مشمول صدور پيش فاکتور مشمول

بر اساس اعلام اخیر سازمان امور مالياتی کشور، پيش فاکتورهايی که به معامله ختم نشوند مشمول ماليات و عوارض ارزش افزوده نمی‌شوند.


ادامه خبر ...
پذیرش پرداختهای بالاتر از 5 میلیون توسط سازمان امور مالیاتی پذیرش پرداختهای بالاتر از 5 میلیون توسط سازمان امور مالیاتی

اگر میخواهید مخارج انجام شده شرکت مورد قبول سازمان امور مالیاتی قرار گیرد،برای پرداختهای بالاتر از 5 میلیون تومان باید مواردی را رعایت نمایید.

ادامه خبر ...
میزان دقیق سود سهام میزان دقیق سود سهام

شمارش معکوس برای واریز سود سهام عدالت، رقم دقیق سود مشخص شد"نه میزان دقیق سود سهام عدالت و نه زمان پرداخت آن مشخص نیست"

ادامه خبر ...
ثبت آگهی منطبق با الگوریتم گوگل

آگهی ویژه,ثبت آگهی

آگهی رایگان

آگهی رایگان/درج آگهی تبلیغاتی

بانک اطلاعات مشاغل و اصناف

جامع ترین بانک اطلاعات کشور

دسته بندی محصولات
دسته بندی آگهي ها
شارژ و تعمیر کارتریج

شارژ وتعمیر کارتریج لیزری

آگهی رایگان

آگهی رایگان

کانال دفاع شخصی حرفه ای

دفاع شخصی

نماد اعتماد الکترونیکی