آگهی رایگان

چهار شنبه 20 تیر 1397

معرفی جاذبه های شهرستان کيار|جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختياری

در این بخش از پایگاه اینترنتی امور به معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان کيار از دیار استان چهارمحال و بختياری می پردازیم ... با ما همراه باشید

معرفی جاذبه های شهرستان کيار


جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختياریچشمه شلمزار (دریاچه)

 

 

چشمه شلمزار (دریاچه)

 چشمه شلمزار (دریاچه) در ۳۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری و در شهر شلمزار مرکز شهرستان کیار قرار دارد.چشمه شلمزار (دریاچه) همه ساله در فصل بهار و تابستان تعداد زیادی گردشگر را از شهرهای استان و خارج از استان به خود جذب می کند، که حداقل یک روز را در کنار این چشمه سپری می کنند.این منطقه که از عواملی چون گیاه، آب، کوه، تشکیل شده است و این چشمه به دلیل واقع شدن در مسیر جاده اصفهان خوزستان می تواند محل مناسبی برای گردشگران باشد.

 


زیر ساخت های موجود :


سرویس بهداشتی، آب ، برق، پارکینگ، سکوی نشینمن، جاده دسترسی و …
🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟

 


آبشار کرودی کن (تنگ زندان)

 

آبشار کرودی کن (تنگ زندان)
آبشار کرودی کن (تنگ زندان) یکی از زیباترین و بلندترین آبشارها در منطقه حفاظت شده سبزکوه و در زبان محلی به معنای مه دود مانند است.این آبشار در حد فاصل روستاهای معدن و کلارمویی در ۳۰ کیلومتری شهر ناغان و ۷۷ کیلومتری شلمزار ، مرکز شهرستان کیار و ۵۵ کیلومتری شمال لردگان واقع شده است و آب آن در تنگ زیبای زندان جاری شده و در نهایت به درازه رود (آب ونک) می پیوندد.آبشار کرودی کن در فاصله ۱۴ کیلومتری از شهرکرد ، مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.آبشار کرودی کن در کنار دیواره ها و پرتگاه های بلند در قعر درهای مخوف واقع شده و به دلیل سختی و صعب العبور بودنش به تنگ زندان معروف شده و همین امر سبب شده تا کمتر کسی موفق به دیدار از این آبشار زیبا شده باشد.سرچشمه آب این آبشار، چشم های است که در فاصله ۵۰ متری پرتگاه آبشار قرار دارد.دره تنگ زندان، ارتفاعات هزار دره (هزار سنگر) را از ارتفاعات سبزکوه جدا میکند . آبشار ۱۰۰ متری تنگ زندان سبزکوه با هشت آبشار کوچک در شمال منطقه حفاظت شده سبزکوه قراردارد.

 


مسیر آن از طریق کره بس و پل خدا آفرین است. ارتفاع آن بسیار بلند و منظره آن بسیار دیدنى و جالب است.

 در منطقه سبزکوه آبشارهاى دیگرى نیز وجود دارد که هم ارتفاع قابل توجهى دارند و هم آب زیادی از آنها سرازیر مى شود. از جمله این آبشارها مى توان به آبشار قزل اشاره کرد.

 


آبشار تنگ زندان پس از سرازیر شدن از دل صخره در نهایت به رودخانه سبزکوه می ریزد، در کف رودخانه آب، جلبکها، سبزه ها و قلوه سنگ ها همزیستی خاصی دارند اما آب همچنان با جوش و خروش برای رسیدن به خلیج همیشه فارس به رودخانه کارون می پیوندد.
🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟آبشار برنجگان (تیدان)

 

 

آبشار برنجگان (تیدان)

 آبشار برنجگان که به آبشار تیدان نیز معروف است در نزدیکی روستای برنجگان و در مسیر دره عشق قرار دارد.آبشار برنجگان (تیدان) در استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان کیار قرار دارد.جاده دسترسی آن از ناغان است. آبشاری بسیار پرآب و حیرت آور که از کوه بزمنی سرچشمه می گیرد. با وجود نزدیکی به جاده اما مطلقا تا نزدیک آبشار نرسیده منظره آبشار پیدا نیست.
مسیر بسیار کوتاه است و دو راه دارد . امکان کمپینگ کنار آبشار وجود دارد. بهترین فصل برای دیدن آبشار فقط اسفند تا اردیبهشت است.
🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟
آبشار چنجوله


 

آبشار چنجوله
آبشار چنجوله ، آبشاری بکر و بسیار دور از دسترس بوده که در عمق رشته کوه های صعب العبور زاگرس در استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان کیار  قرار گرفته است.

 


این آبشار هرچند که در مقایسه با آبشارهای مطرح استان مثل لندی و کرودیکن کوچکتراست اما با ارتفاع تقریبی ۷۰ متر همچنان در رده آبشارهای مرتفع ایران به حساب می آید.

 مجموع فاصله ای که برای دیدن این آبشار و برگشت طی میشه حدود ۷۰ کیلومتر است که عدد قابل توجهی برای یک برنامه ۳ روزه به حساب میاد.

 تغییر ارتفاع های مسیر هم بسیار ز یاد و نفس گیر می باشد. مسیر آبشار چنجوله از یکی از جاده های خاکی حوالی ناغان شروع میشه و از کنار یک رودخانه کوچک در بستر یک دره طولانی ادامه پیدا می کند و بعد از گذر از چند گردنه و یال در نهایت با یک فرود ۱/۵ کیلومتری به آبشار می رسیم.

 آبشار چنجوله از آب شدن برفهای بالادست و چشمه های سر راهش تغذیه شده و به همین دلیل احتمالا در فصل بهار میزان آب این آبشار بیشتر می شود.

 


در این برنامه علاوه بر دیدن آبشار، مناظر کم نظیری از زاگرس بکر می توان دید که در کمتر جایی از ایران دیده می شود.

 در طول مسیر عاوه بر مناظر طبیعی، دیدن فرهنگ و زندگی عشایر بختیاری در این نقاط دور از دسترس، پاداش ارزشمندی است برای کسانی که تن به سختی راه می دهند.
– پیدا کردن مسیر کمی سخت است و حتماً به راهنما نیاز دارید.

 


بهترین زمان برای دیدن آبشار چنجوله خرداد ماه و اوایل تیر است. بعدش منطقه خشک و گرم میشه. قبلش به دلیل ارتفاع زیاد احتمالا برخی جاها توسط برف و یخچال مسدود می شود.
🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟
بانجی جامپینگ

 

 

 


استان چهارمحال و بختیاری بعلت دارا بودن کوه های سر به فلک کشیده و دره های عمیق پتانسیل بالایی در ایجاد ورزش های ماجرا جویانه را به خود اختصاص داده است.در این میان روستای دوپلان در منطقه کیار استان چهارمحال و بختیاری محیط مناسبی برای اجرای یکی از ورزش های ماجراجویانه به نام بانجی جامپینگ بشمار می آید که با تلاش نیرو های متخصص فنی و ملی پوش باشگاه ورزش های ماجراجویانه کارون محاسبات و برنامه ریزی برای ایجاد سکوی بانجی جامپینگ در مرحله اجرایی قرار گرفت. پس از تکمیل فرایند محاسبات و تست محل اجرا توسط افراد متخصص طرح مربوطه برای اخذ مجوز از سازمان های راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و تربیت بدنی در سال ۱۳۸۹ جهت بهره بردای ارسال و معرفی شد. پس از اخذ مجوز در سال ۱۳۹۲ جهت پرش از اولین سکوی طبیعی ارتفاع ۵۵ متر برای خانم ها و آقایان آغاز شد.

 از محسنات این سکو می توان ارتفاع بلند(بلند ترین در ایران)، طبیعی بودن، وجود رودخانه در زیر سکو که باعث افزایش هیجان می شود، سهل الوصول بودن برای قرار گرفتن روی سکو، و بعلت نزدیک بودن دیوار دره در انتهای پرش یا همان عمق دره و همچنین بازتاب صدا هنگام تخلیه انرژی بصورت فریاد هیجان بسیار زیادی را ایجاد می کند که می توان گفت این هیجان از یک سکوی ۱۵۰ متری هم بیشتر می شود و قرار داشتن در محیطی بکر را نام برد که در هیج یک از سکوهای بانجی جامپینگ ایران نمی توان یافت نمود و از نظر زیبایی و هیجان یکی از منحصر بفرد ترین سکوهای دنیا می باشد.
🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 


 

 معرفی استان چهارمحال و بختیاری

 

 

 


    شهرکرد


 

                جاذبه گردشگری آن


    لردگان                 جاذبه گردشگری آن


    بروجن               جاذبه گردشگری آن


     فارسان            جاذبه گردشگری آن

 

      کیار            جاذبه گردشگری آن


      اردل             جاذبه گردشگری آن


    کوهرنگ          جاذبه گردشگری آن


     سامان          جاذبه گردشگری آن


       بن          جاذبه گردشگری آن


دیگر اخبار
جاهای دیدنی فارسان | جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختياري جاهای دیدنی فارسان | جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختياري

در این بخش از پایگاه اینترنتی امور به معرفی جاذبه های گردشگری فارسان می پردازیم ... با ما همراه باشید

ادامه خبر ...
مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری اسکو|روستای کندوان مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری اسکو|روستای کندوان

 صفحه ی روستای کندوان به عنوان یک جاذبه گردشگری در شهر اسکو، استان آذربایجان شرقی، کشور ایران ، ثبت شده است.

ادامه خبر ...
آداب و رسوم مردم تهران قدیم در نوروز آداب و رسوم مردم تهران قدیم در نوروز

 کمتر از صد سال پیش مثل این روزها انجام آداب و رسوم خاصی برای به استقبال رفتن عید نوروز در بین مردم شروع می شد، در تهران قدیم آداب و رسومی به راه بود که امروز بخش زیادی از آن از بین رفته است و اندکی از آن باقی مانده است.

ادامه خبر ...
جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی|معرفی شهرستان چایپاره جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی|معرفی شهرستان چایپاره

شهرستان چایپاره یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران است.  این شهرستان درشمال خوی در دشتی هموار و تقریباً مسطح قرار دارد

ادامه خبر ...
معرفی شهر بوشهر|بندر بوشهر معرفی شهر بوشهر|بندر بوشهر

بندر بوشهر  تلفظ یکی از شهرهای استان بوشهر و مرکز استان بوشهر از استان‌های جنوب غربی ایران است. جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۰ خورشیدی بالغ بر ۱۹۵،۲۲۲ نفر بوده‌است.

ادامه خبر ...
آداب و رسوم مردم  کهگیلویه و بویراحمد در نوروز آداب و رسوم مردم کهگیلویه و بویراحمد در نوروز

 زمستان با تمام سردی ها و یخبندانش لنگان لنگان به اتمام رسید و بهار با همه زیبایی هایش ارمغان شادی و تولدی دیگر را به خانواده ها هدیه داد.

ادامه خبر ...
بهترین مقاصد گردشگری برای سفر انفرادی بهترین مقاصد گردشگری برای سفر انفرادی

معمولاً همه برنامه ریزی های مربوط به سفر برای تجربه ای حداقل دونفره است و خیلی کم پیش می آید شخصی بخواهد به تنهایی سفر کند اما تنها سفر کردن نیز مزایای خاص خود را دارد که میتوانید در مقاله “دلایلی برای تجربه‌ی یک مسافرت تنها” با آنها آشنا شوید.

ادامه خبر ...
جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی|معرفی شهرستان کلیبر جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی|معرفی شهرستان کلیبر

کَلِیبَر یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی و مرکز شهرستان کلیبر است. این شهر در ۶۳ کیلومتری شمال غرب اهر، ۲۱۰ کیلومتری شمال شرق تبریز و ۸۱۲ کیلومتری شمال غرب تهران واقع شده ‌است

ادامه خبر ...
اقلیم استان هرمزگان اقلیم استان هرمزگان

استان هرمزگان با وسعت 8/68475 کیلومتر مربع در جنوب ایران ما بین مختصات جغرافیایی 25 درجه و 23 دقیقه تا 28 درجه و 57 دقیقه عرض شمالی و 52 درجه و 41 دقیقه تا 59 درجه و 15 دقیقه طول شرقی میباشد

ادامه خبر ...
گردشگری اردبیل|جاهای دیدنی شهرستان نیر گردشگری اردبیل|جاهای دیدنی شهرستان نیر

پایگاه اینترنتی امور برای شما کاربران عزیز به معرفی جاهای دیدنی شهرستان نیر واقع در استان اردبیل پرداخته است... با ما همراه باشید

ادامه خبر ...
کارتریج ایرانی

کارتریج ایرانی

سایت امور

 

آگهی رایگان

آگهی رایگان/درج آگهی تبلیغاتی

بانک اطلاعات مشاغل و اصناف

جامع ترین بانک اطلاعات کشور

دسته بندی محصولات
دسته بندی آگهي ها
آخرين فروشندگان به روز شده
شارژ و تعمیر کارتریج

شارژ وتعمیر کارتریج لیزری

آگهی رایگان

آگهی رایگان

ثبت نام تامین کنندگان کالا و خدمات

ثبت نام تامین کنندگان کالا و خدمات در پایگاه اینترنتی امور

کانال دفاع شخصی حرفه ای

دفاع شخصی