چهار شنبه 20 تیر 1397

معرفی جاذبه های شهرستان کيار|جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختياری

در این بخش از پایگاه اینترنتی امور به معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان کيار از دیار استان چهارمحال و بختياری می پردازیم ... با ما همراه باشید

معرفی جاذبه های شهرستان کيار


جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختياریچشمه شلمزار (دریاچه)

 

 

چشمه شلمزار (دریاچه)

 چشمه شلمزار (دریاچه) در ۳۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری و در شهر شلمزار مرکز شهرستان کیار قرار دارد.چشمه شلمزار (دریاچه) همه ساله در فصل بهار و تابستان تعداد زیادی گردشگر را از شهرهای استان و خارج از استان به خود جذب می کند، که حداقل یک روز را در کنار این چشمه سپری می کنند.این منطقه که از عواملی چون گیاه، آب، کوه، تشکیل شده است و این چشمه به دلیل واقع شدن در مسیر جاده اصفهان خوزستان می تواند محل مناسبی برای گردشگران باشد.

 


زیر ساخت های موجود :


سرویس بهداشتی، آب ، برق، پارکینگ، سکوی نشینمن، جاده دسترسی و …
🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟

 


آبشار کرودی کن (تنگ زندان)

 

آبشار کرودی کن (تنگ زندان)
آبشار کرودی کن (تنگ زندان) یکی از زیباترین و بلندترین آبشارها در منطقه حفاظت شده سبزکوه و در زبان محلی به معنای مه دود مانند است.این آبشار در حد فاصل روستاهای معدن و کلارمویی در ۳۰ کیلومتری شهر ناغان و ۷۷ کیلومتری شلمزار ، مرکز شهرستان کیار و ۵۵ کیلومتری شمال لردگان واقع شده است و آب آن در تنگ زیبای زندان جاری شده و در نهایت به درازه رود (آب ونک) می پیوندد.آبشار کرودی کن در فاصله ۱۴ کیلومتری از شهرکرد ، مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.آبشار کرودی کن در کنار دیواره ها و پرتگاه های بلند در قعر درهای مخوف واقع شده و به دلیل سختی و صعب العبور بودنش به تنگ زندان معروف شده و همین امر سبب شده تا کمتر کسی موفق به دیدار از این آبشار زیبا شده باشد.سرچشمه آب این آبشار، چشم های است که در فاصله ۵۰ متری پرتگاه آبشار قرار دارد.دره تنگ زندان، ارتفاعات هزار دره (هزار سنگر) را از ارتفاعات سبزکوه جدا میکند . آبشار ۱۰۰ متری تنگ زندان سبزکوه با هشت آبشار کوچک در شمال منطقه حفاظت شده سبزکوه قراردارد.

 


مسیر آن از طریق کره بس و پل خدا آفرین است. ارتفاع آن بسیار بلند و منظره آن بسیار دیدنى و جالب است.

 در منطقه سبزکوه آبشارهاى دیگرى نیز وجود دارد که هم ارتفاع قابل توجهى دارند و هم آب زیادی از آنها سرازیر مى شود. از جمله این آبشارها مى توان به آبشار قزل اشاره کرد.

 


آبشار تنگ زندان پس از سرازیر شدن از دل صخره در نهایت به رودخانه سبزکوه می ریزد، در کف رودخانه آب، جلبکها، سبزه ها و قلوه سنگ ها همزیستی خاصی دارند اما آب همچنان با جوش و خروش برای رسیدن به خلیج همیشه فارس به رودخانه کارون می پیوندد.
🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟آبشار برنجگان (تیدان)

 

 

آبشار برنجگان (تیدان)

 آبشار برنجگان که به آبشار تیدان نیز معروف است در نزدیکی روستای برنجگان و در مسیر دره عشق قرار دارد.آبشار برنجگان (تیدان) در استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان کیار قرار دارد.جاده دسترسی آن از ناغان است. آبشاری بسیار پرآب و حیرت آور که از کوه بزمنی سرچشمه می گیرد. با وجود نزدیکی به جاده اما مطلقا تا نزدیک آبشار نرسیده منظره آبشار پیدا نیست.
مسیر بسیار کوتاه است و دو راه دارد . امکان کمپینگ کنار آبشار وجود دارد. بهترین فصل برای دیدن آبشار فقط اسفند تا اردیبهشت است.
🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟
آبشار چنجوله


 

آبشار چنجوله
آبشار چنجوله ، آبشاری بکر و بسیار دور از دسترس بوده که در عمق رشته کوه های صعب العبور زاگرس در استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان کیار  قرار گرفته است.

 


این آبشار هرچند که در مقایسه با آبشارهای مطرح استان مثل لندی و کرودیکن کوچکتراست اما با ارتفاع تقریبی ۷۰ متر همچنان در رده آبشارهای مرتفع ایران به حساب می آید.

 مجموع فاصله ای که برای دیدن این آبشار و برگشت طی میشه حدود ۷۰ کیلومتر است که عدد قابل توجهی برای یک برنامه ۳ روزه به حساب میاد.

 تغییر ارتفاع های مسیر هم بسیار ز یاد و نفس گیر می باشد. مسیر آبشار چنجوله از یکی از جاده های خاکی حوالی ناغان شروع میشه و از کنار یک رودخانه کوچک در بستر یک دره طولانی ادامه پیدا می کند و بعد از گذر از چند گردنه و یال در نهایت با یک فرود ۱/۵ کیلومتری به آبشار می رسیم.

 آبشار چنجوله از آب شدن برفهای بالادست و چشمه های سر راهش تغذیه شده و به همین دلیل احتمالا در فصل بهار میزان آب این آبشار بیشتر می شود.

 


در این برنامه علاوه بر دیدن آبشار، مناظر کم نظیری از زاگرس بکر می توان دید که در کمتر جایی از ایران دیده می شود.

 در طول مسیر عاوه بر مناظر طبیعی، دیدن فرهنگ و زندگی عشایر بختیاری در این نقاط دور از دسترس، پاداش ارزشمندی است برای کسانی که تن به سختی راه می دهند.
– پیدا کردن مسیر کمی سخت است و حتماً به راهنما نیاز دارید.

 


بهترین زمان برای دیدن آبشار چنجوله خرداد ماه و اوایل تیر است. بعدش منطقه خشک و گرم میشه. قبلش به دلیل ارتفاع زیاد احتمالا برخی جاها توسط برف و یخچال مسدود می شود.
🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟
بانجی جامپینگ

 

 

 


استان چهارمحال و بختیاری بعلت دارا بودن کوه های سر به فلک کشیده و دره های عمیق پتانسیل بالایی در ایجاد ورزش های ماجرا جویانه را به خود اختصاص داده است.در این میان روستای دوپلان در منطقه کیار استان چهارمحال و بختیاری محیط مناسبی برای اجرای یکی از ورزش های ماجراجویانه به نام بانجی جامپینگ بشمار می آید که با تلاش نیرو های متخصص فنی و ملی پوش باشگاه ورزش های ماجراجویانه کارون محاسبات و برنامه ریزی برای ایجاد سکوی بانجی جامپینگ در مرحله اجرایی قرار گرفت. پس از تکمیل فرایند محاسبات و تست محل اجرا توسط افراد متخصص طرح مربوطه برای اخذ مجوز از سازمان های راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و تربیت بدنی در سال ۱۳۸۹ جهت بهره بردای ارسال و معرفی شد. پس از اخذ مجوز در سال ۱۳۹۲ جهت پرش از اولین سکوی طبیعی ارتفاع ۵۵ متر برای خانم ها و آقایان آغاز شد.

 از محسنات این سکو می توان ارتفاع بلند(بلند ترین در ایران)، طبیعی بودن، وجود رودخانه در زیر سکو که باعث افزایش هیجان می شود، سهل الوصول بودن برای قرار گرفتن روی سکو، و بعلت نزدیک بودن دیوار دره در انتهای پرش یا همان عمق دره و همچنین بازتاب صدا هنگام تخلیه انرژی بصورت فریاد هیجان بسیار زیادی را ایجاد می کند که می توان گفت این هیجان از یک سکوی ۱۵۰ متری هم بیشتر می شود و قرار داشتن در محیطی بکر را نام برد که در هیج یک از سکوهای بانجی جامپینگ ایران نمی توان یافت نمود و از نظر زیبایی و هیجان یکی از منحصر بفرد ترین سکوهای دنیا می باشد.
🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 🌺🌺🌺🌺 🌟🌟🌟🌟 


 

 معرفی استان چهارمحال و بختیاری

 

 

 


    شهرکرد


 

                جاذبه گردشگری آن


    لردگان                 جاذبه گردشگری آن


    بروجن               جاذبه گردشگری آن


     فارسان            جاذبه گردشگری آن

 

      کیار            جاذبه گردشگری آن


      اردل             جاذبه گردشگری آن


    کوهرنگ          جاذبه گردشگری آن


     سامان          جاذبه گردشگری آن


       بن          جاذبه گردشگری آن


دیگر اخبار
اقلیم استان خراسان رضوی اقلیم استان خراسان رضوی

موقعیت جغرافیایی استان خراسان جنوبی از لحاظ ناهمواری ها، به دو قسمت «کوهستانی و مرتفع»‌ در شمال و شمال غرب و قسمت «پست و هموار» میباشد

ادامه خبر ...
دیدنی های مشگین شهر دیدنی های مشگین شهر

لیست جستجو جاهای دیدنی مشگین شهر در پایگاه اینترنتی امور... با ما همراه باشید

ادامه خبر ...
معرفی شهر اردل پایتخــــــــــــــت بختیــــــــــــــــاری معرفی شهر اردل پایتخــــــــــــــت بختیــــــــــــــــاری

 شهرستان اردل با مركزيت شهر اردل (در فاصله 77 كيلومتري مركز استان ) و با مساحت  1854 كيلومتر مربع و جمعيتي بالغ بر 53514 هزار نفر ، شامل 2 بخش ‌4 شهر و 4 دهستان ، و با ارتفاع 1850 متري از سطح دريا قرار دارد.

ادامه خبر ...
استان البرز|شهرستان محمدشهر استان البرز|شهرستان محمدشهر

مُحَمَّدشَهر شهری با بیش از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت است که در استان البرز و در بخش مرکزی شهرستان کرج قرار دارد.

ادامه خبر ...
آرامگاه خواجوی کرمانی آرامگاه خواجوی کرمانی

 آرامگاه خواجوی کرمانی به عنوان یک جاذبه گردشگری در شهر شیراز، استان فارس، کشور ایران ، ثبت شده است.

ادامه خبر ...
جاذبه های گردشگری خوی|کلیسای سرکیس مقدس خوی جاذبه های گردشگری خوی|کلیسای سرکیس مقدس خوی

کلیسای سرکیس مقدس، در استان آذربایجان غربی، درسه کیلومتری باخترشهر خوی،در کوی میدان کلیسا یا کوی امام زاده، در جایی که پیرامون آن را کشتزارها فراگرفته اند، قرار دارد.

ادامه خبر ...
مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری جلفا|امام زاده سید محمد نوجه مهر مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری جلفا|امام زاده سید محمد نوجه مهر

در کنار رود ارس در روستای نوجه مهر امام زاده محمد نوجه مهر معروف به (( سید محمد آقا )) قرار دارد . مقبره این امام زاده که او را به نوادگان امام موسی کاظم (ع) نسبت می دهند تجدید بنا شده و دارای ضریح زیبای است .

ادامه خبر ...
آداب و رسوم مردم آذربایجان شرقی در نوروز آداب و رسوم مردم آذربایجان شرقی در نوروز

 هرساله با نزدیک شدن به عید باستانی نوروز، مردم استان آذربایجان شرقی نیز همراه با همه مردم ایران آئین‌های این عید را برگزار می‌کنند و با رسوم خاصی، جشن‌های خاص خود را در نوروز برپا می‌کنند.

ادامه خبر ...
شهرستان مهاباد|مکانهای دیدنی مهاباد شهرستان مهاباد|مکانهای دیدنی مهاباد

شهرستان مهاباد (کردی: Mehabat) یکی از شهرستان‌های کردنشین استان آذربایجان غربی ایران است. مرکز آن شهر مهاباد است. این شهر در جنوب استان و در دامنه رشته جبال لند شیخان کوهستانی و خوش آب و هوا قرار دارد.

ادامه خبر ...
جاذبه های گردشگری بندر دیر جاذبه های گردشگری بندر دیر

موقعیت بندری، پارک و ساحل بکر، اسکله صیادی و تفریحی ، جزایر دریایی بردخون، کوه نمک جاشک،اماکن تاریخی و باستانی دیر(dayyer) در استان بوشهر باعث جاذبه های گردشگری بسیاری در این شهرستان شده است

ادامه خبر ...
پردیس چاپگر باران

کارتریج ایرانی

ثبت آگهی منطبق با الگوریتم گوگل

آگهی ویژه,ثبت آگهی

دفاع شخصی کاربردی

دفاع شخصی کاربردی

آگهی رایگان

آگهی رایگان/درج آگهی تبلیغاتی

بانک اطلاعات مشاغل و اصناف

جامع ترین بانک اطلاعات کشور

خانه سالمندان یارین

خانه سالمندان / خانه سالمندان در پاسداران / مرکز سالمندان یارین

دسته بندی محصولات
دسته بندی آگهي ها
شارژ و تعمیر کارتریج

شارژ وتعمیر کارتریج لیزری

آگهی رایگان

آگهی رایگان

کانال دفاع شخصی حرفه ای

دفاع شخصی

نماد اعتماد الکترونیکی