سه شنبه 19 تیر 1397

چگونه فالوور اینستاگرام را زیاد کنیم؟

(معرفی ۳۵ روش برتر افزایش فالوور اینستاگرام) معمولا کسب و کارها و افرادی که در اینستاگرام در حال فعالیت هستند به دنبال راهی هستند تا بتوانند به هر طریقی که شده با افزایش فالوور اینستاگرام شهرت بیشتری پیدا کنند و معروف شوند.

 چگونه فالوور اینستاگرام را زیاد کنیم؟

 

چگونه فالوور اینستاگرام را زیاد کنیم؟معمولا کسب و کارها و افرادی که در اینستاگرام در حال فعالیت هستند به دنبال راهی هستند تا بتوانند به هر طریقی که شده با افزایش فالوور اینستاگرام شهرت بیشتری پیدا کنند و معروف شوند.برای افزایش فالوور اینستاگرام دو شیوه اصلی اتخاذ می شود:


  • افزایش فالوور اینستاگرام با فالوورهای غیرواقعی و فیک
 
  • افزایش فالوور اینستاگرام به روش اصولی و واقعی

 

مطمئنا در میان این دو حالت، روش اول، سریع تر و بی اثر تر است. در چنین حالتی تنها شمار فالوورها افزایش پیدا می کند اما ریکشن های فالوورها روی صفحات ثابت مانده و درصد کمی تغییر می کند. معمولا بدین صورت می توان تشخیص داد که فالوورهای یک صفحه واقعی اند یا نه.

 


چگونه فالوور زیاد کنیم رایگان


 

اما روش دوم، روش رسمی و اصولی و البته موثر تری است که مستلزم هزینه، فعالیت و مدت زمان طولانی تری است.ما در این مطلب قصد داریم به شما شیوه های اصولی برای افزایش فالوور اینستاگرام را یاد دهیم. به طور کلی هر کسب و کار و فردی که بدنبال افزایش اعتبار و شهرت اجتماعی واقعی است، هرگز از شیوه روش شماره ۱ استفاده نخواهد کرد.روش های درست افزایش فالوور اینستاگرام به صورت زیر تست و تجربه شده است

 


۱- افزایش فالوور اینستاگرام برای مدیران سایت ها

 


معمولا کسب و کارها و افرادی که وب سایت دارند، از طریق اینستاگرام، اقدام به افزایش شهرت و محبوبیت خود می نمایند. از سویی، این شبکه ابزار خوبی برای معرفی بیش از پیش پست ها و آموزش ها و محصولات به مردم می باشد.

 بسیاری از مدیران کسب و کارها و سایت ها، در این شبکه فعالیت دارند تا شمار زیاد بازدید کنندگان اینستاگرام خود را به سمت سایت خود بکشند و فروش خوبی داشته باشند. درست اینجاست که افزایش فالوور اینستاگرام می تواند سودمند باشد و می بایست این افراد، واقعی باشند.

 اولین کاری که یک مدیر سایت باید انجام دهد این است که صفحه اشتراک شبکه های اجتماعی در سایت خود راه اندازی کند. در سایت ها قسمتی به نام ساید بار وجود دارد که می توان از طریق آن شبکه های اجتماعی و اینستاگرام را معرفی کرد و بدین صورت بازدید کنندگان سایت را به صفحه شبکه اینستاگرام فراخوانی کرد و یک گام موفق در زمینه افزایش فالوور اینستاگرام برداشت.

 

 


۲- افزایش فالوور اینستاگرام با هشتگ های معروفدر برهه های زمانی خاص، هشتگ های خاصی ترند می شوند که اغلب کاربران در پست های خود از آن ها استفاده می کنند. شما می توانید به موقع این هشتگ ها را شناسایی کنید و در وقت هایی که این هشتگ ها داغ هستند، مطالب مرتبط با آن ها را ایجاد کنید.

 با نوشتن هشتگ در پست خود، دنبال کنندگان این هشتگ ها، به شما و صفحه شخصی شما دسترسی خواهند داشت و احتمال افزایش فالوور اینستاگرام بیشتر خواهد شد.

 


 
۳- لایک کردن عکس دیگران برای افزایش فالوور اینستاگرامنیل پاتل فردی است که در حوزه شبکه های اجتماعی، سئو و محتوا فعالیت چشم گیری دارد. او توانسته با لایک کردن افرادی که می توانند جزو مخاطبین اش باشند، از هر ۱۰۰ عکس، نزدیک به ۲ فالوور کسب کند. البته این موضوع در ایران، آمار بالاتری دارد و می توانید به چشم آن را تست کنید و ببینید.

 


 
۴- افزایش فالوور اینستاگرام با برگزاری مسابقات آنلاینهر چند بازار مسابقات چنان که باید گرم نیست اما اگر بتوانید طرح خوب و جوایز ارزنده ای ارائه دهید می توانید با کمک برگزاری مسابقه در اینستاگرام افراد را به سمت صفحه خود بکشید. از افراد بخواهید که وارد مسابقه تان شوند و صفحه تان را فالو کنند. بدین صورت می توانید نظر مثبت افراد را جلب کنید.

 


 
۵- ترکیب شبکه های اجتماعی برای افزایش فالوور اینستاگرامممکن است که علاوه بر اینستاگرام در شبکه های دیگر نظیر توییتر و فیس بوک و غیره نیز فعال باشید. حتما لینک اینستاگرام خود را در این صفحات معرفی کنید. به طور ثابت در بخش ثابتی از صفحات اجتماعی تان، آدرس اینستاگرام را قرار دهید. بدین صورت می توانید دیگر فالوورهای تان در سایر شبکه های اجتماعی را به جمع اینستاگرام خود وارد کنید و بدین ترتیب موفق به افزایش فالوور اینستاگرام شوید.

 

 


۶- کامنت گذاری با آی دی اینستاگرامیکی از روش های دیگر برای افزایش فالوور اینستاگرام این است که روی پست های افرادی که فکر می کنید جزو مخاطبین شما هستند، کارهایی انجام دهید. مثلا می توانید عکس ها را لایک کنید اما اگر کامنت گذاری کنید بسیار موفق تر خواهید بود.

 

 


۷- بازه زمانی کاری خود را شناسایی کنیدبرای این گزینه لازم است که کمی آزمون و خطا داشته باشید. بدین معنی که باید بفهمید که مخاطبین شما معمولا در چه ساعاتی آنلاین هستند و پست های تان را لایک می کنند. در این ساعت ها، پست های جذاب ارسال کنید و شاهد افزایش فالوور های تان باشید.

 


ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام


 

افزایش فالوور اینستاگرام باید به صورت واقعی و اصولی صورت گیرد تا تاثیر مثبت خود را بر کسب و کارتان نشان دهد

 


۸- روی کیفیت کار کنیدتصور کنید که وارد صفحه ای می شوید که ۲ هزار عکس در آن قرار داده شده است. مطمئنا در این صفحه شما فرصت نخواهید داشت که تمام عکس ها را در لحظه مشاهده کنید. اما اگر چند عکس آن با کیفیت و معنی دار و مورد علاقه شما باشد، قطعا به جمع فالوورهای آن صفحه خواهید پیوست.

 سعی کنید یک صفحه با کیفیت داشته باشید به طوری که نظر ها را به خود جلب می کند. در چنین شرایطی می توانید موفق به افزایش فالوور اینستاگرام شوید.

 

 


۹- روی بیو کار کنید

 


اینستاگرام در بالاترین قسمت خود، دارای بخشی به نام بیو یا بیوگرافی است. در این بخش می توانید معرفی کوتاهی از خودتان و هدف تان داشته باشید. افراد معمولا با خواندن بیو های جذاب و ارزشمند به احترام آن چه در آن نوشته شده صفحات را لایک و فالو می کنند.

 


 
۱۰- توجه به عکس پروفایلمعمولا در اینستاگرام، کاربران، به صفحاتی که عکس پروفایل ندارند مشکوک می شوند و آن ها را به صورت فیک می شناسند. برای دوری از این حس بهتر است که برای پروفایل خود عکس معنا و مفهوم داری قرار دهید. همچنین اگر بتوانید از عکس شخصی تان استفاده کنید می توان مطمئن بود که در جلب اعتماد گام خوبی برداشته اید.

 

 


۱۱- سوال بپرسید

 


چه سوالی است که اگر جایی آن را ببینید، اقدام به پاسخ آن می کنید؟ چنین سوالاتی را شناسایی کنید و هر بار در کپشن خود، سوالاتی بپرسید. افرادی که صفحه شما را مشاهده می کنند، به سوال پاسخ خواهند داد و احتمال اینکه جزو فالوورهای شما بشوند بسیار زیاد است.

 


 
۱۲- چه روزهایی بیشتر فالوو می شوید؟در برخی روزها برای صنایع مختلف روز شانس وجود دارد! البته نه به آن معنی که واقعا شانسی وجود دارد. بلکه در صنایع مختلف بعضی روزها شرایطی دارد که افراد بیشتر در ان حاضر به کار کردن در اینستاگرام هستند و وقت خود را صرف می کنند. مثلا روز جمعه، روزی است که بیشتر افراد به دنبال مطالب هستند. شما می توانید پست های جذاب ایجاد کنید.

 


البته ساعت پر بازدید صفحه خود را هم می توانید تشخیص دهید و ترکیبی کار کنید.

 


۱۳- کاربران را به اقدام دعوت کنیداگر در کپشن خود چیزی بنویسید که کاربران شوق با شما بودن را داشته باشند می توان اطمینان حاصل کرد که جزو فالوورهای همیشگی تان خواهند بود. بنابراین از آن ها بخواهید کاری روی صفحه تان انجام دهند، یا عکس مورد علاقه شان را لایک کنند یا متن خاصی را در کامنت ها بنویسند. به هر حال به گونه ای آن ها را درگیر خود کنید.

 


 
۱۴- دیدگاه تلاش افراطی نداشته باشیدبرای این که بتوانید در اینستاگرام موفق شوید، لازم است که ثابت قدم باشید و به تلاش تان ادامه دهید اما این به معنی این نیست که باید هر روز تعداد زیادی پست بگذارید. تحقیقاتی که توسط  Union Metrics، صورت گرفته حاکی از این است که، درصد مشارکت افراد در پیج های اینستاگرامی ربطی به تعداد پست گذاری در هر روز ندارد. 
۱۵- فالو کردن کاربران پیشنهادیاینستاگرام قابلیتی دارد که به شما به طور مستمر، افرادی را پیشنهاد می دهد که البته این پیشنهاد هم هدفمند است. معمولا این افراد یا به گونه ای با شما مرتبط هستند یا محتوایی که دارند به محتوای شما شباهت دارد. اگر آن ها را فالو کنید احتمال اینکه شما را فالوو کنند افزایش داده اید.

 

 

افزایش فالوور اینستاگرام مجانی


افزایش فالوور اینستاگرام با تبلیغات پولی نیز امکان پذیر است

 


۱۶- Piqora را می شناسید؟برخی پست ها و هشتگ ها درصد مشارکت بیشتری در شبکه های اجتماعی دارند. Piqora  به شما کمک می کند که تصاویر داغ را تشخیص دهید و از موضوعات آن ها استفاده کرده و پست گذاری کنید. در چنین حالتی احتمال افزایش فالوور اینستاگرام بیش از پیش خواهد شد.

 


 
۱۷- لوکیشن خود را فراموش نکنیداینستاگرام به شما اجازه می دهد که، وقتی پستی ارسال می کنید لوکیشن را نیز برای ان انتخاب کنید. انتخاب لوکیشن در جلب توجه افرادی که در محل شما هستند، بسیار امتیاز دارد. معمولا افراد به لوکیشن های مشابه خود جواب مثبت می دهند و صفحه اینستاگرام تان را فالو می کنند.

 

 


۱۸- Latergramme را دست کم نگیریداگر تایم فعالیت کاربران و مخاطبین شما نیمه شب ها باشد، می توانید از ابزارهای زمان بندی پست در اینستاگرام استفاده کنید. Latergramme ابزار مناسبی است که در این مورد به شما کمک می کند تا با زمان بندی درست، در زمان های خاص و اوقاتی که دسترسی به این شبکه ندارید، کارتان را انجام دهد.

 


 
۱۹- عکس های گروهی ایجاد کنیدیکی از شیوه های جلب توجه مخاطبین به صفحه اینستاگرام این است که مجموعه ای از عکس ها را که معمولا ۹ تصویر است روی صفحه خود قرار دهید. حتی می توانید از این شیوه با خلاقیت استفاده کنید و تصاویر پانوراما ایجاد کنید

 

 


۲۰- از مشتری هایتان درخواست فالو کنیدمعمولا اگر مشتری ها و افرادی که از خدمات و محصولات شما استفاده می کنند، شما را فالو کنند یا عکس های تان را لایک کنند و حتی الامکان کامنتی ارسال کنند، می توان از این اعتبار اجتماعی برای جلب توجه سایر مخاطبین استفاده کرد و با افزایش فالوور اینستاگرام موفق تر شد.

 

 


۲۱- رنگ های اکتیو را بشناسید

 


معمولا گفته شده که عکس هایی که زمینه آبی رنگ، دارند می تواند در جلب توجه کاربران بسیار موثر باشد. از طرفی تصاویری که خودتان می گیرید، و اصول عکس گرفتن در اینستاگرام را در آن رعایت می کنید، جلب توجه بیشتری خواهند داشت. همچنین هرچه از عکس های امید بخش، مثبت با زمینه روشن، بیشتر استفاده کنید، احساس مثبت تری در افراد خلق می کنید. حاصل این حس خوب قطعا به خودتان باز خواهد گشت.

 


 
۲۲- تگ کردن دیگران برای پست هاهر وقت که پستی ارسال می کنید، بهترین کار این است که افراد مرتبط با تصاویر را تگ کنید. دقت کنید که صحبت از مرتبط بودن است. نباید برای هر تصویر هر چه و هرکس را که می بینید تگ کنید مگر اینکه ارتباطی وجود داشته باشد.

 

 


۲۳- اواسط هفته را جدی بگیریدمعمولا در روز های وسط هفته، مثل دوشنبه و سه شنبه و پنج شنبه ها در صد فعالیت افراد در این شبکه اجتماعی تصویری بیشتر و بیشتر می شود. اگر در این اوقات از هفته فعال باشید احتمال افزایش فالوور اینستاگرام تان بیشتر خواهد شد.

 

 


۲۴- هشتگ اختصاصی داشته باشیداگر محصول خاصی می خواهید بفروشید، یا اینکه می خواهید با هشتگ خاصی شناخته شوید، بهتر است که با تفکر و تامل یک هشتگ اختصاصی برای خود خلق کنید. دقت کنید که در انتخاب هشتگ چیزی را انتخاب کنید که امکان ترند شدن آن وجود داشته باشد. همچنین بدانید که نمی توانید بعد از استفاده مکرر از هشتگ، آن را ویرایش کنید.

 

 


۲۵- پست مهمان داشته باشیدمعمولا اگر بتوانید با چند صفحه اینستاگرامی تعامل داشته باشید و به طور مشارکتی در صفحات یکدیگر پست ارسال کنید می توانید توجه کاربران را به صفحه خود جلب کنید.همچنین می توانید از مخاطبین خود بخواهید که به عنوان معرفی خود، تصاویری را ارسال کنند تا با آی دی آن ها در صفحه تان قرار دهید. این کار حس مثبتی ایجاد می کند و فرد را فورا تبدیل به فالوور شما می کند.

 


 
۲۶- انتشار مجدد پست دیگراندر میان مخاطبین خود به دنبال پست هایی باشید که واقعا مفید و تاثیر گذارند و به صنعت شما ارتباط دارد. این تصاویر را منتشر کنید و با تگ کردن فرد مورد نظر، سعی کنید توجه او را جلب کنید. این کار معمولا به افزایش فالوور اینستاگرام منجر خواهد شدذ.

 

 


۲۷- فیلتر های تصویر را کنار بگذاریدیک عکس هر چه طبیعی تر باشد، معمولا توجه بیشتری را جلب می کند. زمان ارسال تصاویر در اینستاگرام، فیلتر ها را نادیده بگیرید. همچنین تصاویری که بی ابهام هستند و بی پرده گرفته شده اند، و به گونه ای ماهیت درونی شما را نشان می دهد می تواند در ایجاد حس مثبت در کاربران دخیل باشد. این حس مثبت قطعا افراد را به سمت صفحه شما می کشد و می تواند فالوورهای تان را افزایش دهد.

 


افزایش فالوور ایرانی در اینستاگرامبرای افزایش فالوور اینستاگرام لیست مخاطبین گوشی خود را فراموش نکنید

 

 


۲۸- ایمیل مارکتینگ و اینستاگرام را ادغام کنیداگر ایمیل مارکتینگ دارید، می توانید در هر ایمیل تبلیغاتی که ارسال می کنید، صفحه اینستاگرام خود را معرفی کنید. حتی می توانید چند پست معروف و پر لایک خود را هم در صفحه ایمیل تبلیغاتی قرار دهید و بدین صورت افراد را کوک کنید که سری به صفحه اینستاگرام شما بزنند.

 


 
۲۹- در معرفی صفحه اینستاگرام افراط کنیدهر جایی که امکان دارد مخاطبین شما حضور داشته باشند، باید نامی از اینستاگرام و صفحه شما به میان آید. روی کارت ویزیت ها، در مجلات و معرفی نامه ها، و حتی در برخی سرویس های اپراتورهای همراه نیز می توانید اینستاگرام خود را معرفی کنید و توجه کاربران و مخاطبین خود را جلب کنید.

 

 


۳۰- تمپلت خاص داشته باشیدمعمولا تصاویری که از تمپلت خاصی برخوردارند، می توانند در زمینه برند سازی موفق تر باشند. طبق تحقیقات تصاویری که لبه و تمپلت خاص دارند تا ۳۵ درصد بیشتر ریکشن پذیر بوده اند.

 

 


۳۱- داستان برند خود را بگوییداگر برند شما و محصول یا فروشگاه تان داستان پس زمینه ای دارد می توانید آن را در صفحه اینستاگرام خود آن را مطرح کنید. بدین صورت می توانید دیگران را با هدف و پس زمینه کاری تان آشنا کنید و آن ها را در جمع فالوورهای تان مشاهده کنید.

 


 
۳۲- مثبت و انگیزشی باشیدیکی از مهم ترین چیزها در شبکه های اجتماعی این است که مثبت نگر و الهام بخش باشید. معمولا شبکه های اجتماعی سرشار از المان های منفی است. اگر شما بتوانید بر خلاف این جریان حرکت کنید می توانید موفق تر از دیگران در جذب و افزایش فالوور اینستاگرام باشید.

 

 


۳۳- لیست مخاطبین را بررسی کنیددر اینستاگرام قابلیتی وجود دارد که به شما اجازه می دهد مخاطبین تان در گوشی را بررسی کنید و اکانت های اینستاگرام افرادی که با شماره موبایل های شان، در اینستاگرام فعالند را پیدا کنید. با دنبال کردن آن ها می توان احتمال افزایش فالوور را بیشتر کرد.

 

 


۳۴- ویدیو ارسال کنیدویدیو نقش مهمی در جلب مشارکت کاربران دارد. در لابلای پست های خود، از ویدیو ها با مدت زمان های متفاوت استفاده کنید و بدین صورت فالوورهای خود را افزایش دهید

 


افزايش فالوور اينستاگرام ايفون


ارسال پست های مثبت و انگیزشی و الهام بخش از موثر ترین روش های افزایش فالوور است

 


۳۵- تبلیغات واقعی داشته باشید

 


گاهی اوقات لازم است که از سلبریتی ها استفاده کنید تا پیج شما را مشهور کنند. در چنین حالتی احتمال فالوور ها در بیشترین حد خود وجود دارد.

 

این ۳۵ شیوه، اصولی ترین و پر پاسخ ترین شیوه ها در جلب توجه کاربران اینستاگرام و افزایش فالوور اینستاگرام است که تا کنون توسط پیج های بسیاری تست شده است.

 

دیگر اخبار
پاپ آپ ها چیست پاپ آپ ها چیست

به گزارش پایگاه اینترنتی امور،تبلیغات پاپ آپ ( Pop Up ) یا بالا‌پر یا واشو نوعی از آگهی های اینترنتی هستند که به منظور باز شدن یک پنجره یا صفحه برای کاربران باز می شود.

ادامه خبر ...
5 ابزار رایگان برای کاهش سایز فایل‌های MP3، PDF، عکس و ویدیو 5 ابزار رایگان برای کاهش سایز فایل‌های MP3، PDF، عکس و ویدیو

فناوری همواره در جهت بهره‌وری حرکت کرده است. فارغ از قدرت پردازنده‌های ما، کاهش سایز فایل‌ها به بهبود سرعت کمک خواهد کرد و در نهایت پخش یک فایل ویدیویی بر روی اینترنت و یا انتقال دسته‌ای از فایل‌ها نیازمند زمان کمتری باشد.

ادامه خبر ...
حذف برنامه پینت از ویندوز حذف برنامه پینت از ویندوز

بالاخره دستور مرگ برنامه‌ای که میلیون‌ها کاربر از دهه 80 میلادی و از دوران کودکی تا به‌امروز با آن خاطره داشته‌اند، توسط مایکروسافت صادر شد. ظاهر وقت آن رسیده که با اپلیکیشن Paint ویندوز خداحافظی کنیم.

ادامه خبر ...
چگونه طول عمر باتری ایفون راافزایش دهیم؟ چگونه طول عمر باتری ایفون راافزایش دهیم؟

برخی از ویژگی‌هایی که در iOS  قرار گرفته است باعث می‌شود تا طول عمر باتری آیفون، آیپد کاهش داشته و زودتر خالی شود؛  ویژگی‌هایی مانند به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها، رفرش کردن مداوم برنامه‌های پس زمینه و … علاوه بر مزایای بسیاری که دارند.

ادامه خبر ...
قالب ایمیل (Email Template) چیست و چگونه یک قالب ایمیل تهیه کنیم؟ قالب ایمیل (Email Template) چیست و چگونه یک قالب ایمیل تهیه کنیم؟

قالب ایمیل یک ایمیل از پیش قالب بندی یا نوشته شده است که با تغییر محتوای آن به سرعت و به آسانی می توانید ایمیل های خود را برای ارسال آماده کنید.

ادامه خبر ...
تماس صوتی تلگرام چقدر اینترنت مصرف می‌کند؟ تماس صوتی تلگرام چقدر اینترنت مصرف می‌کند؟

شاید برای شما هم سؤال باشد که برقراری تماس صوتی از طریق تلگرام چه میزان از حجم اینترنت شما را مصرف می‌کند.

ادامه خبر ...
بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت

بهینه سازی تصاویر، برای بارگذاری سریع صفحات سایت در کوتاه ترین زمان ممکن ضروری است. زمان بارگذاری کوتاه، نیازمند فایلهایی با حجم کم است. این مقاله روشهای مورد استفاده در بهینه سازی تصاویر را مورد بحث قرار می دهد.

ادامه خبر ...
آموزش تبدیل هارد اینترنال به هارد اکسترنال آموزش تبدیل هارد اینترنال به هارد اکسترنال

در مواقعی که کامپیوتر ما خراب شده و یا به یک هارد بیرونی و اکسترنال نیاز داریم، می توانیم تبدیل هارد اینترنال به هارد اکسترنال را انجام دهیم و هارد خود را اکسترنال کنیم.

ادامه خبر ...
آموزش قرار دادن نظرسنجی احساسات در استوری اینستاگرام آموزش قرار دادن نظرسنجی احساسات در استوری اینستاگرام

آموزش نظرسنجی احساسات در استوری اینستاگرام به صورت اسلایدر ایموجی در پایگاه اینترنتی امور... با ما همراه باشید

ادامه خبر ...
آموزش استفاده از کیبورد بجای ماوس آموزش استفاده از کیبورد بجای ماوس

اگر ماوس شما هم خراب باشد و وقت کافی برای خرید یک ماوس جدید نداشته باشید، می‌توانید به صورت موقت از صفحه کلید یا کیبورد به عنوان ماوس یا موس استفاده کنید.

ادامه خبر ...
ثبت آگهی منطبق با الگوریتم گوگل

آگهی ویژه,ثبت آگهی

دفاع شخصی کاربردی

دفاع شخصی کاربردی

آگهی رایگان

آگهی رایگان/درج آگهی تبلیغاتی

بانک اطلاعات مشاغل و اصناف

جامع ترین بانک اطلاعات کشور

خانه سالمندان یارین

خانه سالمندان / خانه سالمندان در پاسداران / مرکز سالمندان یارین

دسته بندی محصولات
دسته بندی آگهي ها
شارژ و تعمیر کارتریج

شارژ وتعمیر کارتریج لیزری

آگهی رایگان

آگهی رایگان

کانال دفاع شخصی حرفه ای

دفاع شخصی

نماد اعتماد الکترونیکی