یکشنبه 17 تیر 1397

آشنایی با ده ماسک صورت برای جای جوش

 بسیاری از مواد طبیعی و ارگانیک که در خانه یافت می‌شوند برای درمان جای جوش‌ها مفید و موثر هستند. می‌توانید با ترکیب چند ماده طبیعی مانند آلوئه‌ورا، سیب‌زمینی، خیار و میوه‌های مشابه، بهترین ماسک صورت برای جای جوش را تهیه کنید

آشنایی با ده ماسک صورت برای جای جوش


آشنایی با ده ماسک صورت برای جای جوش


زمانی که بالاخره موفق می‌شوید جوش‌های صورت را متوقف کنید، هنوز هم مشکلاتی وجود دارد. جای جوش‌ها که حالا به شکل دلمه هستند، یا به صورت زخم‌های خشک یا به صورت فرورفتگی و چال در چهره ظاهر می‌شوند. جای جوش‌ها به مرور زمان یکنواختی سطح پوست را از بین می‌برند و فرورفتگی‌هایی را در نواحی مختلف صورت به جای می‌گذارند. در موارد شدید مانند جوش‌های التهابی، درمان آثار به جا مانده از جای جوش‌ها فقط با درمان‌های ترکیبی و پزشکی، مثل درمان دارویی، لیزر و میکرونیدلینگ امکان‌پذیر است. اما اگر جای جوش‌هایتان سطحی و خوش‌خیم است می‌توانید با ماسک‌های خانگی، زیبایی و طراوت پوستتان را احیا کنید. در ادامه بهترین انواع ماسک‌ صورت برای جای جوش معرفی شده‌اند.

 

 


۱. ماسک خیار برای جای جوش صورتخیار یکی از بهترین میوه‌هایی است که می‌تواند به درمان جای جوش‌ها، قرمزی و التهاب پوست، درمان لکه‌های تیره و موارد مشابه کمک کند. این میوه همچنین می‌تواند محیط پوست را پاکسازی کرده و آب مورد نیاز سلول‌ها را تأمین کند. این میوه که در هند از آن به عنوان «معجزه زیبایی» یاد می‌شود، می‌تواند پوست را خنک کند و موجب روشن شدن پوست شود. درمان جای جوش‌ها با ماسک خیار تنها با چند بار استفاده کاملاً محسوس است. برای تهیه این ماسک به روش زیر عمل کنید. مواد زیر را تهیه کنید:


    ۱ عدد خیار


    ۲ قاشق ماستخیار را رنده و با ماست کاملاً مخلوط کنید. با یک برس نرم، ماسک را روی پوست صورت پخش کنید. پس از مدت ۱۵ دقیقه پوست را با آب سرد آبکشی کنید.

 

ماسک برای رفع جای جوش

 ۲. درمان جای جوش و ترک با آلوئه‌وراماسک آلوئه‌ورا با تحریک پوست موجب افزایش قدرت کلاژن‌سازی آن می‌شود. خاصیت کلاژن‌سازی پوست موجب بازسازی بافت‌ها، رفع جای جوش و ترک‌های پوستی می‌شود. همچنین آلوئه‌ورا دارای خواص شگفت انگیز دیگری مثل آنتی‌باکتریال بودن، قابض بودن و آنتی‌اکسیدان بودن نیز هست. به همین دلیل استفاده از ژل آلوئه‌ورا می‌تواند به درمان آثار به جا مانده از جوش‌های پوستی و توقف بروز جوش‌ها کمک کند. برای تهیه ماسک موثر برای درمان جای جوش به شکل زیر عمل کنید:

     ۲ قاشق آب لیمو


    ۲ قاشق عصاره ژل آلوئه‌ورا

 


این دو ماده را به خوبی ترکیب کنید تا مخلوط یکنواختی تشکیل شود. با یک برس نرم ماسک را روی کل صورت پخش و پس از ۲۰ دقیقه آبکشی کنید.


درمان جوش پیشانی۳. ماسک صورت برای جای جوش با سرکه سیبسرکه سیب غنی از مولکول‌های آلفاهیدروکسیل است. این ترکیب به تنظیم pH پوست کمک می‌کند و می‌تواند محیط پوست را از آلودگی‌های باکتریایی پاک کند. همچنین این سرکه چربی مازاد تولید شده توسط غدد سبوم را دفع می‌کند و التهاب و قرمزی پوست را نیز کاهش می‌دهد. برای تهیه ماسک سرکه سیب باید به طریق زیر عمل کنید:

 


    ۱ قاشق سرکه سیب خالص


    ۲ قاشق دم کرده چای سبز


    ۵ قاشق چای خوری شکر


    ۱ قاشق عسل

 


ابتدا سرکه سیب و دم کرده چای سبز را مخلوط کنید. سپس شکر را به محلول اضافه کرده و هم بزنید، در انتها عسل را اضافه کرده و هم بزنید تا مخلوط یکنواختی تشکیل شود. چای سبز یک ماده آنتی‌اکسیدان است و می‌تواند به از بین بردن آلودگی‌های موجود در منافذ پوست کمک کند. عسل قدرت ترمیم‌کنندگی و از بین بردن بافت‌های مرده را به پوست می‌دهد. این ماسک می‌تواند به کاهش التهاب پوست‌های نازک و حساس کمک کند.

 

درمان جای جوش صورت
۴. ماسک آووکادو و عسل برای جای جوش پوست‌های مختلطپوست‌های مختلط به انواع پوست گفته می‌شود که علی‌رغم خشک یا نرمال بودن پوست در بعضی نواحی، جوش صورت و چربی پوست را در برخی دیگر از نواحی تجربه می‌کنند. اگر پوست شما هم یک پوست مختلط به حساب می‌آید، حتما ماسک آووکادو و عسل را برای درمان جای جوش‌ها امتحان کنید. این ماسک یکی از بهترین نوع ماسک‌ صورت برای جای جوش است. ویتامین C. موجود در آووکادو میزان کلاژن‌سازی پوست را افزایش می‌دهد و به همین ترتیب اسکار‌های ناشی از آکنه‌ها به خوبی درمان می‌شوند. برای تهیه این ماسک به شیوه زیر عمل کنید:    ۱ قاشق عسل طبیعی


    ۲ قاشق آووکادو خورد شده


    ۱ قاشق پودر کاکائومواد را با هم به خوبی مخلوط کنید تا خمیر یکنواختی تشکیل شود. خمیر را روی کل نواحی صورت پخش کرده و پس از ۳۰ دقیقه با آب سرد آبکشی کنید.

 

سریعترین روش از بین بردن جای جوش

 ۵. ماسک عسل و دارچین برای جای جوشدارچین سالهاست که به دلیل خاصیت ضدباکتریایی و ضدعفونی‌کننده‌اش شهرت دارد. این ادویه آلودگی‌های قارچی و باکتریایی سطح پوست را نابود کرده و با تحریک کلاژن‌سازی پوست، آثار به جا مانده از جوش‌ها را نیز درمان می‌کند. ماسک دارچین و عسل را به شکل زیر تهیه کنید:    ۱ قاشق دارچین


    ۲ قاشق عسلمواد بالا را به خوبی هم بزنید تا خمیر همگنی تشکیل شود. ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست قرار دهید. ممکن است کمی سوزش یا خارش احساس کنید. بعد از ۲۰ دقیقه با آب سرد آبکشی کنید.

 

از بین بردن جای جوش بدن۶. ماسک شیر، زردچوبه و عسلاز آنجایی که شیر سرشار از لاکتیک‌اسید است می‌تواند باعث پاکسازی و لایه‌برداری سطح پوست شود. لایه‌برداری یکی از اصلی‌ترین روش‌های درمان اسکار و جای جوش‌هاست. از طرفی زردچوبه نیز غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها بوده و باعث جوانسازی سلول‌ها می‌شود. بدین ترتیب ساختار پوست توسط این دو ماده به خوبی تقویت می‌شود. برای تهیه این ماسک صورت برای جای جوش به این روش عمل کنید:


    ۲ قاشق شیر


    ۱ قاشق زردچوبه


    ۱ قاشق عسل

 


این سه ماده را به خوبی با هم مخلوط کنید. سپس با یک برس نرم و تمیز، ماسک را روی کل صورت و به خصوص جای جوش‌ها پخش کنید. بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با آب سرد آبکشی کنید. برای پاک شدن زردچوبه از یک پنبه آغشته به شیر یا ماست استفاده کنید.

از بین بردن جای جوش۷. ماسک پوست پرتقال برای درمان جای جوشپوست پرتقال در واقع درون ساختار خود حاوی رتینول است که یک ماده موثر برای جوانسازی پوست است. این ماده پوست را برای بهبود کلاژن‌سازی تحریک می‌کند و باعث ترمیم جای جوش‌ها می‌شود. مقداری پوست پرتقال تازه را رنده کرده و به شکل زیر یک ماسک صورت برای جای جوش تهیه کنید:

 


    ۲ قاشق شیر


    ۲ قاشق پوست پرتقال رنده شدهدو ماده را با هم ترکیب کنید و با یک برس نرم و تمیز روی پوست پخش کرده و پس از ۱۵ دقیقه با آب سرد آبکشی کنید.

درمان جای جوش
۸. ماسک جوش شیرین برای رفع جای جوش‌های قرمزجوش شیرین یک ماده ضدالتهاب است و لکه‌های قرمز به جا مانده از جوش‌های قرمز را به خوبی درمان می‌کند. جوش شیرین همچنین کلاژن‌سازی را در سلول‌های پوستی القا کرده و عفونت‌های قارچی را هم از بین می‌برد. برای تهیه ماسک جوش شیرین از روش زیر پیروی کنید:    ۱ قاشق جوش شیرین


    ۲ قاشق آببا ترکیب مواد بالا یک محلول یکنواخت تهیه کنید و روی صورت اسپری کرده یا با کمک یک برس نرم روی پوست پخش کنید. پس از گذشت ۲ دقیقه با آب سرد آبکشی کنید و به آرامی ماساژ دهید. استفاده از این ماسک فقط یکبار در ماه توصیه می‌شود.


ماسک جوش شیرین
۹. ماسک برنج، سیب‌زمینی و شیر برای نرمی پوست

 


آرد برنج و شیر هردو پوستی لطیف و تازه را برای شما به ارمغان می‌آورند. ترکیب این دو با سیب‌زمینی می‌تواند به درمان همزمان جای جوش‌ها نیز کمک کند. نشاسته موجود در آرد برنج و سیب‌زمینی در رفع تیرگی‌ها، لکه‌های صورت و لکه‌های ناشی از آفتاب سوختگی بسیار موثر هستند. این ماسک صورت برای جای جوش را با روش زیر تهیه کنید:    ۲ قاشق آرد برنج


    نصف سیب‌زمینی رنده شده


    ۲ یا ۳ قاشق شیرخمیری یکنواخت با مواد بالا تهیه کنید و روی صورت قرار دهید. پس از گذشت ۳۰ دقیقه با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک برنج، سیب‌زمینی و شیر برای نرمی پوست


۱۰. ماسک صورت برای جای جوش با گوجه و سیب‌زمینی

 


گوجه که معمولاً پای ثابت رژیم‌های غذایی لاغریست، سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست و برای سلامتی پوست هم مفید است. همچنین برای کمرنگ کردن لکه‌ها و اسکار آکنه‌ها نیز موثر است. سیب‌زمینی هم با نشاسته فراوان به روشن و شفاف شدن پوست و از بین بردن لکه‌ها کمک می‌کند. با کمک ماسک ترکیبی سیب‌زمینی و گوجه، لکه‌ها و جای جوش‌ها را محو کنید. یک گوجه را رنده کرده و با نصف سیب‌زمینی رنده شده ترکیب کنید. خمیر را روی صورت قرار دهید و پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد یا ولرم آبکشی کنید.

 

ماسک صورت برای جای جوش با گوجه و سیب‌زمینیمهم‌ترین نکته استفاده از ماسک‌های ترمیم‌کننده جای جوش‌ها، استفاده مداوم و منظم از آنهاست. در صورت استفاده منظم و مکرر از این ماسک صورت برای جای جوش به نتایج مطلوبی خواهید رسید. همچنین می‌توانید سوالات و پیشنهادات خود را بخش نظرات با ما مطرح کنید.

دیگر اخبار
نکاتی که باید درباره اکستنشن مو بدانید نکاتی که باید درباره اکستنشن مو بدانید

اکستنشن، همان‌طور که از نامش پیداست، به موهای اصلی متصل می‌شود تا قد مو یا حجم آن را بیشتر کند.

ادامه خبر ...
اشتباهات متداول در آرایش صورت اشتباهات متداول در آرایش صورت

برای اینکه آرایشی دقیق و زیبا داشته باشید باید یک سری نکات را در آرایشتان رعایت کنید. نکاتی برای آرایش صورت در عین سادگی ولی جذاب را در ادامه بخوانید.

ادامه خبر ...
محصولات مراقبت و زیبایی پوست مخصوص فصل پاییز محصولات مراقبت و زیبایی پوست مخصوص فصل پاییز

در فصل سرما به دلیل کاهش دمای هوا، احتمال آسیب دیدن پوست بیشتر است. اگر روش های مراقبت از پوست را که در این صفحه از پایگاه اینترنتی امور، بیان شده است ،به درستی دنبال کنید، فصل سرما برای شما از هر زمان دیگری زیباتر خواهد بود.

ادامه خبر ...
برترین برند محصولات آرایشی برترین برند محصولات آرایشی

برند های تاپ لوازم آرایشی اگر به دنبال برند های تاپ و محصولات با کیفیت هستید، این مطلب را دنبال کنید 

ادامه خبر ...
راهنمای انتخاب برس مو مناسب برای انواع موها راهنمای انتخاب برس مو مناسب برای انواع موها

انتخاب برس مو بسیار مهم است،بسته به مدل موی شما انتخاب برس مو می تواند متفاوت باشد.در این صفحه از پایگاه اینترنتی امور انواع برس ها به شما معرفی می شود.

ادامه خبر ...
چطوری باید به طور صحیح به صورت کرم بزنیم؟ چطوری باید به طور صحیح به صورت کرم بزنیم؟
زیرسازی آرایش برای داشتن یک آرایش زیبا و همه چیز تمام صورت بسیار اهمیت دارد. اگر برایتان سوال است که آرایشگران حرفه ای چطور پوست شما را اینقدر صاف و زیبا می کنند در ادامه با امور همراه باشید
ادامه خبر ...
مضرات با آرایش خوابیدن مضرات با آرایش خوابیدن

یک سوم زنان حداقل ۲ بار در هفته فراموش می‌کنند قبل از خواب آرایش خود را پاک کنند. عوارض این فراموشی یا اگر بخواهیم رو راست باشیم این تنبلی ها چیزی جز پوستی افتاده و چروک در سنین میانسالی نیست

ادامه خبر ...
رنگ مو های مختلف را چگونه ترکیب کنیم رنگ مو های مختلف را چگونه ترکیب کنیم

شاید تهیه ترکیبات متفاوت رنگ مو به نظر راحت باشد اما هرعملی اصول و روند خود را دارد و در این مقاله از وب سایت امور، به شما نکاتی را آموزش می دهیم تا با نحوه صحیح ترکیبات رنگی آشنا شده و زیبایی موهایتان را بیشتر از قبل نمایید.

ادامه خبر ...
رنگ مو با دارچین رنگ مو با دارچین

اگر نمی‌خواهید سراغ رنگ‌های شیمیایی بروید ما به شما یک راه کاملا ساده ارائه می‌دهیم.شاید باورتان نشود ولی می توانید با دارچین موهایتان را روشن  کنید.

ادامه خبر ...
طرز تهیه ماسک کربن یا ماسک جوان ساز طرز تهیه ماسک کربن یا ماسک جوان ساز

شاید برای شما هم داشتن یک ماسک که کمک کند تا پوست شاداب و جوانی داشته باشید مهم باشد اما هزینه اقتصادی و گذاشتن زمان در سالن های زیبایی برای شما سخت باشد با ما همراه باشید تا یک ماسک ارزان و بی نظیر و در عین حال مورد استفاده هالیوودیی ها را معرفی کنیم

ادامه خبر ...
ثبت آگهی منطبق با الگوریتم گوگل

آگهی ویژه,ثبت آگهی

دفاع شخصی کاربردی

دفاع شخصی کاربردی

آگهی رایگان

آگهی رایگان/درج آگهی تبلیغاتی

بانک اطلاعات مشاغل و اصناف

جامع ترین بانک اطلاعات کشور

خانه سالمندان یارین

خانه سالمندان / خانه سالمندان در پاسداران / مرکز سالمندان یارین

دسته بندی محصولات
دسته بندی آگهي ها
شارژ و تعمیر کارتریج

شارژ وتعمیر کارتریج لیزری

آگهی رایگان

آگهی رایگان

کانال دفاع شخصی حرفه ای

دفاع شخصی

نماد اعتماد الکترونیکی