شنبه 29 اردیبهشت 1397

یک مد طعام چقدر است؟

در کفاره روزه یک اصطلاحی بنام مد طعام است که برای خیلی سوال است که مد طعام چیست و یک مد طعام چقدر است؟ و اینکه آیا بجای یک مد طعام میتوان پول و هزینه آن را به فقیر داد یا خیر؟

یک مد طعام چقدر است؟

 

در کفاره روزه یک اصطلاحی بنام مد طعام است که برای خیلی سوال است که مد طعام چیست و یک مد طعام چقدر است؟ و اینکه آیا بجای یک مد طعام میتوان پول و هزینه آن را به فقیر داد یا خیر؟ حال ما میخواهیم به این سوالات درباره چیستی مد طعام و اندازه و معادل آن را بیان کنیم پس با ما همراه شوید:

 

منظور از مد و طعام در کفاره چیست؟

 

 

منظور از مد و طعام در کفاره چیست؟ و یک مد طعام چقدر است؟منظور از«طعام»، گندم، آرد، نان، جو، خرما و مانند آن است و«مد» حدود ۷۵۰ گرم یا ده سیر مى ‏باشد.


آیا میتوان بجای یک مد طعام، پول و هزینه آن را به فقیر دارد؟دادن پول به فقیر به جای طعام، کفایت نمی کند مگر آنکه فقیر پول را از طرف کسی که پول بابت کفاره می دهد، طعام خریداری کند و آن طعام را مصرف کند.


اگر نمی توانید به فقیر طعام بدهید، می توانید پول آن را به دفتر مراجع ارسال کنید تا از طرف شما به فقیر طعام بدهند.بنابراین منظور از یک مد، وزنی معادل هفتصد و پنجاه گرم و منظور از طعام، غذای اصلی؛ آنچه مانند نان، آرد، گندم و برنج است می باشد.


آنچه واجب است این است که به عنوان کفاره، یک مد طعام به فقیر بدهید، که می توانید هزینه آن را به خود فقیر بپردازید، به این شرط که مطمئن باشید برای تهیه طعام استفاده می کند و یا می توانید هزینه آن را به افراد مطمئن بسپارید، تا از طرف شما، طعام تهیه کنند و در اختیار فقرا قرار بدهند.

دیگر اخبار
روایات از امام موسی کاظم روایات از امام موسی کاظم

موسی بن جعفر الکاظم، یا موسی کاظم هفتمین امام شیعیان بعد از پدرش جعفر صادق می باشد. موسی کاظم در روز ۷ صفر سال ۱۲۸ ه. ق. در ابواء (منطقه‌ای در میان مکه و مدینه) به دنیا آمد.

ادامه خبر ...
زندگینامه حضرت سلیمان (ع)|سلیمان و مورچگان زندگینامه حضرت سلیمان (ع)|سلیمان و مورچگان

یكی ازعلومی كه قرآن كریم بی اندازه بدان توجه نموده است تاریخ است،و  هدف قرآن ازبیان تاریخ گذشته هدایت انسان است.به همین منظور قصد داریم در این صفحه از پایگاه اینترنتی امور به سلیمان و مورچگان بپردازیم.

ادامه خبر ...
حدیث در مورد قناعت حدیث در مورد قناعت

حدیث اصطلاحی در فرهنگ اسلامی و علوم دینی است که بیانگر سخنان نقل شده از زبان پیامبر(ص) و دیگر معصومین(ع) یا حاکی از رفتار و سلوک ایشان باشد.

ادامه خبر ...
احادیث حضرت علی در مورد علم و دانش|حدیث در مورد مدرسه احادیث حضرت علی در مورد علم و دانش|حدیث در مورد مدرسه

حدیث اصطلاحی در فرهنگ اسلامی و علوم دینی است که بیانگر سخنان نقل شده از زبان پیامبر(ص) و دیگر معصومین(ع) یا حاکی از رفتار و سلوک ایشان باشد.

ادامه خبر ...
زندگی نامه امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی علیه السلام

تولد امام دهم شيعيان حضرت امام علی النقی (ع ) را نيمه ذيحجه سال 212 هجری قمری نوشته اند . پدر آن حضرت ، امام محمد تقی جوادالائمه (ع ) و مادرش سمانه از زنان درست کردار پاکدامنی بود که دست قدرت الهی او را برای تربيت مقام ولايت و امامت مأمور کرده بود

ادامه خبر ...
زندگینامه حضرت موسی (ع)|مکالمه خدا با مردم زندگینامه حضرت موسی (ع)|مکالمه خدا با مردم

یكی ازعلومی كه قرآن كریم بی اندازه بدان توجه نموده است تاریخ است،و  هدف قرآن ازبیان تاریخ گذشته هدایت انسان است.به همین منظور قصد داریم در این صفحه از پایگاه اینترنتی امور به مکالمه خدا با مردم بپردازیم.

ادامه خبر ...
زندگی نامه حضرت آدم علیه السلام|توبه آدم علیه السلام زندگی نامه حضرت آدم علیه السلام|توبه آدم علیه السلام

یكی ازعلومی كه قرآن كریم بی اندازه بدان توجه نموده است تاریخ است،و  هدف قرآن ازبیان تاریخ گذشته هدایت انسان است.به همین منظور قصد داریم در این صفحه از پایگاه اینترنتی امور به ماجرای توبه حضرت آدم (ع)  بپردازیم.

ادامه خبر ...
زندگینامه ارمیاء نبی علیه السلام|دیدار ارمیاء با بخت نصر زندگینامه ارمیاء نبی علیه السلام|دیدار ارمیاء با بخت نصر

یكی ازعلومی كه قرآن كریم بی اندازه بدان توجه نموده است تاریخ است،و  هدف قرآن ازبیان تاریخ گذشته هدایت انسان است.به همین منظور قصد داریم در این صفحه از پایگاه اینترنتی امور به دیدار ارمیاء با بخت نصر بپردازیم.

ادامه خبر ...
زندگینامه حضرت الیسع علیه السلام زندگینامه حضرت الیسع علیه السلام

یكی ازعلومی كه قرآن كریم بی اندازه بدان توجه نموده است تاریخ است،و  هدف قرآن ازبیان تاریخ گذشته هدایت انسان است.به همین منظور قصد داریم در این صفحه از پایگاه اینترنتی امور به حضرت الیسع علیه السلام بپردازیم.

ادامه خبر ...
احادیث تقوا|حادیث در مورد تقوا احادیث تقوا|حادیث در مورد تقوا

حدیث اصطلاحی در فرهنگ اسلامی و علوم دینی است که بیانگر سخنان نقل شده از زبان پیامبر(ص) و دیگر معصومین(ع) یا حاکی از رفتار و سلوک ایشان باشد.

ادامه خبر ...
ثبت آگهی منطبق با الگوریتم گوگل

آگهی ویژه,ثبت آگهی

دفاع شخصی کاربردی

دفاع شخصی کاربردی

آگهی رایگان

آگهی رایگان/درج آگهی تبلیغاتی

بانک اطلاعات مشاغل و اصناف

جامع ترین بانک اطلاعات کشور

خانه سالمندان یارین

خانه سالمندان / خانه سالمندان در پاسداران / مرکز سالمندان یارین

دسته بندی محصولات
دسته بندی آگهي ها
شارژ و تعمیر کارتریج

شارژ وتعمیر کارتریج لیزری

آگهی رایگان

آگهی رایگان

کانال دفاع شخصی حرفه ای

دفاع شخصی

نماد اعتماد الکترونیکی