جمعه 10 آذر 1396

آموزش کامل کار با اسکنر

در این قسمت از بخش آموزش از پایگاه اینترنتی امور به آموزش اسکن کردن یک سند و  آموزش اسکن پشت رو در یک صفحه و آموزش اسکن کردن با استفاده دوربین گوشی های اندرویدی و در نهایت  آموزش کامل نصب هر اسکنری که فکرشو بکنی را به شما میگوییم

 

آموزش کامل کار با اسکنر

 

 

در واقع اسکنر یکی از لوازم جانبی رایانه است که برای انتقال اسناد و تصاویر دنیای حقیقی به درون رایانه و تبدیل آنها به صفر و یک به کار می رود. البته اسکنرها انواع مختلفی دارند اما به طور کلی فناوری به کار رفته در همه آنها شبیه به یکدیگر است.

 


برای اسکن کردن یک عکس ، شما در قدم اول آن عکس را روی صفحه شیشه ای اسکنر می گذارید، اما پس از آن چه اتفاقی می افتد؟ ابتدا عکس به وسیله یک لامپ گزنون روشن می شود. البته در اسکنرهای قدیمی تر از لامپهای فلورسنت معمولی استفاده می شد که از شفافیت تصویر کم می کرد. پس از این مرحله ، تصویر عکس به وسیله یک آیینه زاویه دار به آیینه دیگری منعکس می شود.

 


بعضی از اسکنرها 2 آیینه و برخی دیگر 3 آیینه دارند. هر یک از این آیینه ها، تعقر کمی دارند که باعث می شود تصویر منعکس شده در یک سطح کوچک تر متمرکز شود و در نتیجه وضوح تصویر بیشتر شود. آخرین آیینه ، تصویر را به یک لنز منعکس می کند. لنز تصویر را از طریق یک سری فیلتر که کارشان جدا کردن 3 رنگ قرمز ، آبی و سبز به کار رفته در تصویر است روی (سی سی دی )یعنی مهمترین قسمت یک اسکنر و رایج ترین فناوری برای دریافت تصویر در اسکنرها متمرکز می کند.

 


در واقع هر اسکنر باید بتواند به نحوی تصویر را به سیگنال الکتریکی تبدیل کند و (سی سی دی )این کار را انجام می دهد. این بخش مجموعه ای از دیورهای نوری است که نور را به الکترون ها تبدیل می کند. این دیورها به نور حساس هستند و هر چه نوری که به یک دیور می تابد روشن تر باشد ، بار الکتریکی که در آن مکان جمع می شود هم بیشتر خواهد بود.

 


به این ترتیب رنگهای مختلف تصویر ، بسته به شدت روشنایی ای که دارند ، از طریق دیورهای ولتاژ الکتریکی تبدیل می شوند و کل این مکانیزم شامل آیینه ها ، لنز ، فیلتر و هد اسکن کننده تصویر را می سازند. این هد که به آرامی روی سند حرکت می کند به وسیله یک تسمه به موتوری پله ای متصل است که هد را به جلو می برد. هد اسکن کننده از یک طرف هم به یک میله متصل است که از ایجاد انحراف یا لغزش در مسیر هد ، هنگام خواندن تصویر جلوگیری می کند.

 


تنظیمات دقیق اجزای مختلف هد، به مدل اسکنر بستگی دارد ، اما اصول آن در تمام اسکنرها مشابه است. البته بجز این فناوری ، فناوری های دیگری هم برای ساخت اسکنر وجود دارد. اسکنرها از نظر شفافیت و وضوح تصویر باهم تفاوت دارند. این مساله به تعداد سنسورها در هر سطر سی سی دی، دقت موتور پله ای ، کیفیت لنز و نیز میزان روشنایی منبع نور بستگی دارد. اما اسکن کردن تصویر مرحله اول کار است. مرحله بعدی ، انتقال تصویر اسکن شده به رایانه است.

 


برای اتصال اسکنر به رایانه و انتقال تصویر راههای متفاوتی وجود دارد. ساده ترین راه اتصال از طریق پورت موازی است که البته کندترین روش ممکن هم است. روش استفاده از رابط (اس سی اس ای )است که یک رابط موازی با سرعت بالاست. راه سوم هم استفاده از پورت (یواس بی)است. اسکنرهای (یو اس بی )سرعت خوبی دارند و کار کردن با آنها ساده است. روش آخر هم استفاده از (فایر وایر)است که یک گذرگاه بسیار سریع محسوب می شود. البته این روش هزینه بیشتری هم دارد و برای تصاویر با کیفیت بسیار بالا و در مقیاس صنعتی استفاده می شود.

 

 


آموزش اسکن کردن یک سند

 اکنون که اسکنر را به کامپیوتر متصل نموده و درایور و نرم‌افزار مخصوص به آن را نصب نموده‌اید، به اصول استفاده از آن خواهیم پرداخت. به احتمال فروان همراه با اسکنر برنامه‌های مخصوص اسکن و ویرایش عکس وجود دارد. اما از آن‌جایی که اسکنر و برنامه‌های اسکن انواع زیادی دارند، از نرم‌افزار اسکن که همراه نسخه‌های ویندوز7 نصب می‌شود، استفاده می‌کنیم. چنانچه هیچ‌کدام از این نسخه‌های ویندوز بر روی سیستم شما نصب نشده است، می‌توانید اصول مطرح شده در این آموزش از پایگاه اینترنتی امور را آموخته و در نرم‌افزارهای دیگر اجرا نمایید.

بخش اولراه انداری اسکنر۱-کامپیوتر را روشن کنیدو مطمئن شوید اتصال بین اسکنر و کامپیوتر بر قرار است.

 

 

راه انداری اسکنراگر اسکنر عمل نمی کند، کابل یو اس بی آن را کنترل کنید. به پورت یو اس بی دیگری روی همین کامپیوتر متصل کنید. اگر جواب نداد می توانید روی یک کامپیوتر دیگر متصل کنید تا معلوم شود واکنشی نشان می دهد یا نه. یا این که کابل یو اس بی مرغوب (شیلددار) تهیه کنید و اسکنر را با آن به کامپیوتر وصل کنید.

 اگر اسکنر درِ بازشو از بالا دارد آن را باز کنید تا ببینید لامپ هد اسکنر روشن می شود یا خیر. برخی اسکنرها نیاز به آداپتور برق ندارند و از طریق کابل یو اس بی برق را هم دریافت می کنند.

 برای حفاظت از هد اسکنر به هنگام حمل و نقل، معمولا زیر اسکنر یک ضامن وجود دارد که علامت قفل روی آن است. باید قفل اسکنر را در حالت باز قرار دهید.

 


راه انداری اسکنر ۲-برنامه اسکنر را  می توانید از منوی استارت یا دسکتاپ، پیدا کنید. اگر از ویندوز استفاده می کنید در منوی استارت دنبال برنامه اسکنر بگردید. یا در نوار جستجوی پایین منوی استارت کلمه Scan را تایپ کنید تا برنامه های مرتبط با اسکنر را برای تان بیاورد. اگر از اپل مکینتاش استفاده می کنید، آیکن اسکنر را خواهید دید.


در هر حال اگر برنامه ای برای اسکن نصب نشده باشد می توانید از برنامه های داخلی خودِ سیستم عامل استفاده کنید. برای اپل می توانید از App Store آن برای جستجو و نصب برنامه اسکنر استفاده کنید. در ویندوز یک برنامه پیش فرض به نام Windows Fax and Scan وجود دارد.راه انداری اسکنر ۳-با دوبار کلیک روی آیکون برنامه  یا انتخاب دکمه اسکن روی اسکنر پنجره آن باز می شود. اگر برنامه به صورت مرحله ای باشد، احتمالا از شما خواهد خواست که عکس را داخل اسکنر بگذارید و Next بزنید.

 بخش دوماسکن تصویراسکن تصویر

 


 ۱- روی عکس یا سند مورد نظر را در سطح اسکنر قرار دهید.عکس را با توجه به فلش ها و خطوط روی سطح اسکنر تنظیم کنید و در اسکنر راببندید . اگر صفحه کتاب را می خواهید اسکن کنید، در اسکنرهای تخت به اندازه ضخامت کتاب ظرفیت نخواهد داشت. درِ اسکنر را روی کتاب فشار ندهید. با احتیاط روی آن نگه دارید و دکمه ی اسکن را در مرحله بعد بزنید. برای اسکن می توانید از دکمه اسکن یا برنامه اسکنر استفاده کنیداسکن تصویر

 


۲-تعیین کیفیت تصویر اسکنر. در برنامه اسکنر می توانید از منوهای کشویی نوع رنگی(color) یا سیاه و سفید بودن(black and white) تصویر و همچنین نوع فرمت ذخیره سازی آن مشخص نمائید. دقت کنید تصویر سیاه و سفید برای اسکن متن مناسب است. نوع خاکستری (Gray Scale) برای عکس های سیاه و سفید استفاده می شود.۳-انتخاب گزینه Preview (پیش نمایش) که برای مشاهده عکس قبل از اسکن می باشد.

 


اسکن تصویر

 


 در این مرحله می توانید پیش از اسکن، ناحیه مورد نظر تان را با ماؤس انتخاب کنید تا فقط همان بخش اسکن شود. همچنین میزان تفکیک نقطه های تصویر (رزولوشن) را می توانید تعیین کنید تا عکس با جزئیات بیشتری اسکن شود. رزولوشن در اسکن تقریبا معادل با مگاپیکسل در عکاسی دیجیتال است. توجه داشته باشید با افزایش رزولوشن، حجم فایل تصویر هم بیشتر می شود و اگر بخواهید آن را با ایمیل بفرستید ممکن است مجبور شوید که سایز آن را کمتر کنید. برای کاربری عمومی رزولوشن بیشتر از ۳۰۰dpi لازم نیست.


 

اسکن تصویر ۴-با انتخاب دکمه scan   یا finish عملیات اسکن شروع می شود. در برنامه های مختلف، نامِ دکمه ی اسکن تصویر ممکن است فرق کند. اسکن تصویر ۵-در صورت وجود مشکل می توانید از wizard استفاده کنید که مرحله به مرحله، اسکن عکس و ذخیره آن را به شما نمایش می دهد.

 


اسکن تصویر

 


۶-با انتخاب دکمه Save می توانید عکس را در مسیر دلخواه‌تان ذخیر کنید. بعضی برنامه ها نام فایل تصویری را به صورت خودکار انتخاب می کنند و در یک جای ثابت ذخیره می کنند. معمولا محل ذخیره سازی عکس ها در ویندوز، پوشه My Pictures است. یا ممکن است داخل آن پوشه ای به نام My Scans توسط برنامه ایجاد شده باشد.

 


بخش سوم


اسکن حرفه ای!اسکن حرفه ای ۱-اگر  می خواهید عکس هایتان جذاب به نظر برسد باید از ترفند های خاص استفاده کنید، روی هر کدام زمان بگذارید و جداگانه ویرایش نمائید. سعی نکنید که برای صرفه جویی در زمان، همه آن ها را به یکباره اسکن کنید.اسکن حرفه ای

 


 ۲- در صورت امکان اسکن عکس از روی فیلم اصلی کیفیت قابل توجهی دارد. اسکنر با امکان اسکن نگاتیو، از اسکنرهای معولی گران تر  ولی برای تعداد بالای عکس، مناسب تراست.


اسکن حرفه ای ۳- برای این که عکس، کیفیت خود را حفظ کند آن را در همان جهت اصلی اسکن نمائید. چرخش تصویر کیفیت را پایین می آورد.


 

اسکن حرفه ای ۴-اسکن عکس با انتخاب گزینه ۲۴ Bit بهترین گزینه برای حفظ کیفیت تصویر است که می توانید آن را در لیست کشویی انتخاب نمائید.اسکن حرفه ای

 


 ۵- اگر برنامه اسکن شما دارای گزینه تنظیم رنگ و شفافیت(Adjust the levels and saturation) آن قبل از اسکن می باشد، از آن استفاده کنید . این تنظیم بعد از  اسکن ممکن است به کیفیت تصویر آسیب برساند.اسکن حرفه ای

 


 ۶-برای حفظ کیفیت اصلی عکس می توانید آنها را در فرمت tif یا png ذخیره نمائید که می توانید از لیست کشویی فرمت مورد نظر را انتخاب کنید. فرمت jpeg حجم و کیفیت کمتری دارد.اسکن حرفه ای


 ۷-برای تنظیمات دقیق عکس بهتر است از برنامه هایی مثل فتوشاپ استفاده کنید که معمولا بهتر از تنظیمات خودکار است.

 

 


  


  آموزش اسکن پشت رو در یک صفحه | اسکن کارت ملی

 

 

  آموزش اسکن پشت رو در یک صفحه | اسکن کارت ملی

 


چگونه به صورت پشت و رو اسکن کنیم؟ چکار کنیم که پشت و رو را همزمان در یک صفحه داشته باشیم، برای مثال چگونه اسکن کنیم که پشت و روی کارت ملی را بر روی یک صفحه داشته باشیم؟ این سوالی است که چندین بار کاربران از ما پرسیده اند. امروز بر آن شدیم که این سوال را پاسخ دهیم تا شاید راهکاری باشد برای افرادی که درگیر این قضیه باشند.

 البته ممکن است این سوال یکی از مبتدی ترین پرسش ها در ضمینه اسکن باشد، و برای برخی کاربران بقول معروف بسیار ساده، ولی هنوز هستند دوستانی که تازه با اسکنر و علوم اسکن آشنا شده اند، یا شاید اصلا تا به حال به این موضوع نیازی نداشته اند که بخواهند به آموزش آن بپردازند. پس سخن را کوتاه و به آموزش می پردازیم. ما برای تفهیم سریع اسکن پشت و روی کارت ملی را مثال می زنیم که بیشتر ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. ولی عموما از این روش ها برای اسکن همزمان دو تصویر در یک تصویر استفاده می کنیم.

 


اسکن پشت روی کارت ملیبرای این کار چندین روش وجود دارد، مثلا اگر اسکنر دورو داشته باشید با انتخاب گزینه Doplex می توانید همزمان پشت و رو را اسکن کنید. اگر کاربر حرفه ای باشید شاید صدها روش در ذهن خواهید داشت، ولی ما در اینجا معیار را بر ساده ترین اسکنر و مبتدی ترین حالت کاربر قرار داده ایم، پس سعی می کنیم دو روش سریع و آسان را بیان کنیم.


 
روش اول: اسکن اصولی و استاندارد دو طرفدر این روش ابتدا اقدام به اسکن یک طرف کارت ملی می کنیم، در تنظیمات اسکن رنگی یا سیاه و سفید بودن به نیاز شما بستگی دارد ، بهتر است کیفیت یا همان resolution را بر روی ۳۰۰ dpi قرار دهید و گزینه auto Crop را نیز بزنید. ولی اگر هیچ کدام از این ها را نمی دانید نیز نگران نباشید، تنها به روشی که بلد هستید یک روی کارت را اسکن کنید و آن را ذخیره کنید. سپس با همان تنظیمات، پشت کارت ملی را اسکن کنید و آن را نیز ذخیره کنید.

 تا اینجا هر دو طرف اسکن شد، حالا زمان قرار دادن پشت و رو در کنار یکدیگر برای چاپ یا نگهداری به صورت فایل است. برای اینکار به راحتی می توانید از نرم افزارهای گرافیکی استفاده کنید. ولی باز هم ما فکر می کنیم که شما به هیچ یک از نرم افزارهای گرافیکی خارج از نرم افزار های پیش فرض ویندوز دسترسی ندارید یا به آن ها مسلط نیستید. پس کار را با نرم افزار نقاشی یا همان paint ادامه می دهیم.

 اگر تصویر های اسکن شده شما قسمت های سیاه ندارد و بقول معروف Crop شده است از مرحله چهارم شروع کنید.

 ۱- بر روی تصویر اول کارت ملی خود راست کلیک کرده و از گزیته open with گزینه نقاشی یا paint را انتخاب کنید.

 


۲- بعد از باز شدن کارت ملی در محیط نرم افزار نقاشی، اگر تصویر اسکن شده غیر از کارت ملی قسمت های سیاه هم داشت با استفاده از ابزار Select تنها قسمت لازم را در حالت انتخاب قرارداده و سپس با راست کلیک کردن گزینه Crop را بزنید تا تنها قسمتی که انتخاب کرده اید باقی بماند. سپس از منو گزینه ذخیره یا Save را بزنید.

 ۳- برای تصویر دوم یا پشت کارت ملی نیز همین مراحل (مرحله ۱ و ۲) را تکرار کنید.

 ۴- بر روی هر دو فایل راست کلیک کرده و گزینه Print را بزنید، و تنظیمات را به صورت زیر تعیین کنید.

 


  آموزش اسکن پشت رو در یک صفحه | اسکن کارت ملی

 


 دقت کنید برای سایز کارت ملی در اصل A6 است، پس برای اینکه سایز تصویر خروجی با اندازه اصلی کارت ملی برابر باشد، از سمت راست گزینه ای که چهار عکس در یک صفحه را انتخاب کنید ( ۱)در صورتی که نمی خواهید تصویر را پرینت کنید و قصد شما تنها داشتن فایل دیجیتال حاوی پشت و روی کارت در کنار هم است، قبل از این مرحله، یک نرم افزار پرینتر مجازی مانند winpdf را نصب کنید و از لیست پرینترها (۲) آن را انتخاب کنید.

 نهایتا بر روی Print کلیک ( ۳) کنید. اگر پرینتر مجازی را انتخاب کرده باشید، بعد از کلیک بر روی گزینه پرینت از شما نام فایل و محلی برای ذخیره فایل خروجی دریافت می کند. کار تمام است. از فایل خود لذت ببرید.


 


روش دوم: اسکن پشت و رو همزمان

 


البته این روش کمی غیرعادی است، ولی روشی است که سریعا قابل انجام است. به این صورت که ابتدای یک طرف کارت ملی را بر روی اسکنر قرار میدهیم. توجه داشته باشید. نیاز به بستن در اسکنر ندارید. تنظیمات اسکن را نسبت به نوع نیاز (رنگی یا سیاه و سفید) مشخص کرده و اندازه اسکن را در بیشترین حالت یا Max Area قرار دهید


اگر نمی دانید کدام گزینه را تغییر دهید، می توانید آن را روی A4 تنظیم کنید. رزولیشن اسکن هم ۳۰۰ دی پی آی بسیار مطلوب خواهد بود، بعد از انجام تنظیمات، دکمه اسکن (شروع) را بزنید، هد اسکنر شروع به حرکت می کند، با نگاه کردن به حرکت هد، می توانید دقیقا زمانی که هد اسکنر از قسمتی که کارت ملی بر روی قرار گرفته، عبور کرد، سریعا کارت ملی را برداشته و به صورت برعکس در قسمت عقب تر اسکنر قرار دهید (قسمتی که هنوز هد از آن عبور نکرده) تا هد اسکنر آن را نیز تصویربرداری نماید.


توجه داشته باشید، ممکن است دست شما و قسمت های سیاهی بعد از اسکن در فایل خروجی دیده شود که با نرم افزارهای ویرایشگر تصویر، حتی برنامه نقاشی ویندوز قابل تصحیح می باشد.


آموزش اسکن کردن با استفاده دوربین گوشی های اندرویدیگوشی‌های هوشمند هم اکنون پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند و تقریبا به محصولاتی همه کاره تبدیل شده‌اند. هم اکنون شما با استفاده از دوربین گوشی هوشمندتان می‌توانید از اسناد و مدارک خود اسکن تهیه کرده و نسخه PDF آن‌ها را در حافظه دستگاه ذخیره کنید. در این مقاله قصد داریم به آموزش اسکن کردن با استفاده دوربین گوشی اندرویدی از اسناد و مدرک بپردازیم

 

 

یکی از اجزایی که در ساختار گوشی‌های هوشمند پیشرفت شایان ملاحظه‌ای داشته دوربین این محصولات است. هم اکنون بدون اغراق می‌توانیم مدعی شویم که دوربین برخی از گوشی‌های هوشمند حتی عملکرد بهتری نسبت به برخی دوربین‌های دیجیتال نیمه حرفه‌ای دارد. اما دوربین گوشی‌های هوشمند تنها جایگزین مناسبی برای دوربین‌های دیجیتال محسوب نشده و می‌تواند کاربردهای دیگری را هم به همراه داشته باشد.شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که نیاز به اسکن کردن آنی از اسناد و مدارک خاصی باشید. در این شرایط ممکن است بنا به هر دلیلی دستگاه اسکنر در اختیارتان نبوده و یا تمایل نداشته باشید که زمان زیادی را پای دستگاه اسکنر صرف کرده و از اسناد و مدارک خود اسکن و نسخه PDF تهیه کنید. در اینجاست که باز هم گوشی هوشمند شما می‌تواند به شما کمک کرده و مشکل موجود را برطرف سازد.شما می‌توانید با استفاده از دوربین گوشی اندرویدی خود و برنامه‌ای که در این مقاله روش استفاده از آن شرح داده می‌شود نسبت به اسکن کردن با کیفیت بالا از اسناد و مدارک خود وارد عمل شده و نسخه PDF اسناد مورد نظرتان را در حافظه داخلی گوش، کامپیوتر و … ذخیره کنید. انجام این عمل بسیار ساده بوده و تقریبا هر کاربر مبتدی از پس آن بر می‌آید. چنانچه در مورد هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

 


 

آموزش اسکن کردن با استفاده دوربین گوشی اندرویدی از اسناد و مدرکهمانطور که پیش از این هم اشاره کردیم به منظور اسکن کردن از اسناد و مدارک کاغذی خود از طریق دوربین دستگاه‌های اندرویدی از یک اپلیکیشن یا برنامه اختصاصی استفاده می‌کنیم. این برنامه اختصاصی Google Drive نام دارد و به منظور دانلود آن از گوگل پلی استور (Google Play Store) می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید. دقت داشته باشید که گوشی‌های هوشمند اندرویدی جدیدتر ممکن است به طور پیش فرض این اپلیکیشن را به همراه داشته باشد. آیکون این اپلیکیشن به صورت یک مثلث با رنگ‌های سبز، آبی و زرد است. بنابراین اگر این برنامه به طور پیش فرض در دستگاهتان نصب بود نیازی به دانلود نصب دوباره آن نخواهید داشت.دانلود برنامه Google Drive  از گوگل پلی استورپس از دانلود اپلیکیشن Google Drive باید آن را در دستگاه اندرویدی خود نصب کنید. پس از نصب برنامه آن را اجرا نمایید. با اجرای برنامه Google Drive محیطی شبیه به تصویر زیر پیش رویتان قرار می‌گیرد. ممکن است جزئیات این محیط با توجه به نسخه اپلیکیشن Google Drive که شما از آن استفاده می‌کنید کمی متفاوت باشد اما در مجموع به منظور اسکن کردن از اسناد و مدارک خود در دستگاه‌های اندرویدی و با استفاده از این برنامه روند مشابهی باید طی شود که به آموزش آن می‌پردازیم.


 

آموزش اسکن کردن با استفاده دوربین گوشی های اندرویدی

 

 

ابتدا آیکون دایره مانند و حاوی علامت “بعلاوه” موجود در گوشه سمت چپ و پایین محیط اپلیکیشن Google Drive را لمس کنید.آموزش اسکن کردن با استفاده دوربین گوشی های اندرویدی

 

 

مشاهده خواهید کرد که منوی جدیدی نمایان می‌شود. در این بخش گزینه Scan را انتخاب کنید که با آیکون دوربین نمایش داده شده است.آموزش اسکن کردن با استفاده دوربین گوشی های اندرویدی

 


با انتخاب این گزینه، دوربین دستگاه اندرویدی شما فعال می‌شود و محیطی شبیه به تصویر فوق پیش رویتان قرار می‌گیرد. حال می‌توانید با استفاده از دوربین گوشی هوشمندتان از اسناد و مدارک دستی خود اسکن تهیه کنید. دستور شروع اسکن با انتخاب آیکون آبی رنگ موجود ارسال می‌شود. پیش از شروع اسکن کردن از اسناد و مدارک خود به چند نکته که در ادامه متذکر می‌شویم توجه کنید:  • سعی کنید که اسناد و مدارک خود را بر روی میز یا هر شی دیگری که رنگ تیره دارد قرار دهید. این موضوع سبب می‌شود که دوربین تفکیک بهتری از لبه‌های کاغذ و بخش زیرین آن داشته باشد.

 

  • همواره سعی کنید که سند یا مدرک مورد نظرتان را به صورت کاملا صاف بر روی سطح مورد نظر قرار داده و در حین اسکن کردن، دستگاه اندرویدی خود را هم کاملا موازی با آن در دست بگیرید.

 

  • حتما پیش از شروع اسکن کردن از اسناد و مدارک مورد نظرتان تا حد امکان گرد و غبار موجود بر روی آن‌ها را پاک کرده و همچنین لنز دوربین دستگاه اندرویدی خود را هم کاملا تمیز کنید.

 

  • سعی کنید که از هر سند یا مدرک مد نظرتان چند بار اسکن تهیه کنید و نهایتا بهترین و با کیفیت‌ترین اسکن موجود را انتخاب نمایید.

 

پس از اتمام مراحل اسکن کردن از اسناد و مدارک مورد نظرتان نوبت به آن می‌رسد تا فایل اسکن ضبط شده را توسط برنامه Google Drive ویرایش کنید. در محیط برنامه Google Drive قابلیت‌ها و امکانات جالب و کاربردی ارائه شده است که به طور کلی عملکرد آن‌ها به شرح زیر خواهد بود:

 


آموزش اسکن کردن با استفاده دوربین گوشی های اندرویدی

 


  • با استفاده از گزینه Crop می‌توانید چارچوب فایل اسکن شده مورد نظرتان را تعیین کرده و بخش‌های زائد موجود را از آن حذف کنید.

 

  • اسکن کردن توسط برنامه Google Drive به طور پیش فرض در وضعیت سیاه و سفید انجام می‌شود اما با این وجود در صورت تمایل شما می‌توانید با انتخاب گزینه Color نسبت به تهیه اسکن رنگی هم اقدام نمایید.

 

  • به منظور نامگذاری فایل اسکن شده مورد نظرتان می‌توانید از گزینه Rename Scan استفاده کنید.
  • با استفاده از گزینه Rotate Page می‌توانید فایل اسکن شده را 90 درجه بچرخانید.

 

 

آموزش اسکن کردن با استفاده دوربین گوشی های اندرویدی

 

 

زمانی که تغییرات مورد نظرتان را بر روی فایل اسکن دریافتی اعمال کردید و به نتیجه مطلوب نهایی دست یافتید، کافیست که آیکون “تیک” موجود در گوشه سمت راست و پایین محیط برنامه Google Drive را لمس کنید. با انتخاب آیکون وسط که فلش رو به عقبی را نمایش می‌دهد می‌توانید فرآیند اسکن گیری از فایل مورد نظرتان را از نو آغاز کنید. در این شرایط فایل پیشین تهیه شده حذف می‌شود. با انتخاب گزینه “بعلاوه” هم می‌توانید از یک فایل دیگر اسکن تهیه کرده  آن را به فایل کنونی اضافه کنید.

 


پس از اعمال تمام تغییرات مورد نظر و انتخاب آیکون “تیک” موجود، برنامه Google Drive به طور اتوماتیک فایل‌های اسکن شده مد نظر را ذخیره کرده و پوشه مربوط به ذخیره‌سازی آن‌ها را اجرا می‌کند. پس از همگام‌سازی اطلاعات حساب کاربری خود می‌توانید در هر دستگاه دیگری از طریق سرویس Google Drive و اکانت مشابه خود به فایل‌های اسکن شده مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید. البته برای انجام این عمل نیاز است تا دستگاه مورد نظر به شبکه اینترنت متصل باشد.

 

  آموزش کامل نصب هر اسکنری که فکرشو بکنی

 

روش کامل نصب انواع اسکنر:بسته های مورد نیاز برای نصب اسکنر :


1- kooka


2-Xsane


3-sane


4-libsane


5-sane-utils

 


همه این بسته ها در package.ubuntu.com موجود است .پس از نصب این بسته ها ما به یک فایل نیاز مندیم که این فایل همان


firmware ماست برای مثال در اسکنر های genius داریم :


1- مدل Colorpage Vivid4x دارای firmware به نام  ccd548.fw است .


2-مدل Colorpage Vivid4 دارای firmware به نام  ccd68861.fw است .

 


3-برای  این کار شما باید فریم ویر چند کیلوبایتی را از اینترنت تهیه کنید . در اکثر مواقع این فایل در سی دی راه انداز اسکنر شما موجود است و حتی در محل نصب راه انداز اسکنر شما در programfile ویندوز؛   فایلی است  با پسوند fw.* .  پس از آماده کردن فریم ویر فقط و فقط کافی است مراحل زیر را دنبال کنیم:


1-دانلود پکیج sane

کد:


sudo apt-get install sane libsane sane-utils


2-کد برای یافتن محل usb اسکنر :


کد:
found USB scanner (vendor=0x0458, product=0x201b [600DPI USB Scanner], chip=GT.6816) at libusb:001:004


3-کپی کردن فریم ویر از محل موجود به محل نهایی

فرض اگر فریم ویر من در  دسک تاپ  باشد خواهیم داشت (برای genius 4x) :

sudo cp/home/taha/Desktop/ccd548.fw       /usr/share/sane/gt68xx

شما فقط کافی است به جای taha ؛ username خودتون و به جای  ccd548.fw فریم ویر خودتون رو قرار بدهید.


حالا  از هر برنامه ی گرافیکی مثل gimp میتونید اسکنر خودتون رو import کنید و حالشو ببرید .


موارد زیر صد در صد تست شده است در صورت بروز مشکل به موارد زیر توجه کنید :


1-اگر پیغام No USB scanner found داده شد به مرحله 2 رفته و کد را صحیح وارد کنید .


2-اطمینان پیدا کنید که اسکنرتان روشن است یا کابل usb  وصل است


3- کد lsusb را وارد کنید تا مطمئن شوید که سیستم usb  را شناسایی کرد


4-اگر با دادن کد lsusb  چیزی یافت نشد باید بدانید که  کابل usb شما ممکن است خراب باشد

 آموزش و مشکلات نصب و راه اندازی اسکنر کانن ( Tutorials and Problems Scanner Canon )

 

آموزش و مشکلات نصب و راه اندازی اسکنر کانن ( Tutorials and Problems Scanner Canon ) درباره شرکت کانن (About Canon Company)

 


شرکت کانن در سال 1933 تاسیس شد. شرکت کانن در ژاپن و توکیو به تولید محصولات خود می پردازد و محصولاتی نظیر دوربین عکاسی ، دستگاه های چاپ و اسکنر را تولید می کند. کانن اولین دوربین خود را با نام کوآنن در سال 1934 به بازار عرضه کرد و اولین تولید کننده دوربین با لنزهای لایکا می باشد. کانن در سال های بعد خود اقدام به تولید لنز با نام سرنار می کند. کانن در طی پیشرفت خود با شرکت توشیبا همکاری کرد و به تولید تلویزیون های صفحه تخت پرداخت.


کارایی و ویژگی کانن (Canon Performance And Characteristics)


- عملکرد بالا


- استفاده از برنامه به صورت آسان


- استفاده از قابلیت Feeding


- طراحی زیبا


- استفاده از درایورهای کامل برای نصب و راه اندازی


- دارای سيستم اسكن مسطح

 

 


و راه اندازی اسکنر کانن (Tutorial To Install Canon Scanner)

 


1- اسکنر کانن (Canon) را روشن کنید.


2- اسکنر را با کابل USB به لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی خود متصل کنید.


3- پیغامی به شما نمایش داده می شود که ، نماد آن یک تیک سبز رنگ است.


4- در قسمت Device And Printer دستگاه شناسایی شده را پیدا کنید.


5- اگر شناسایی نشد درایور آن را نصب کنید.


6- برنامه نصب شده را اجرا کنید و به اسکن کردن فایل ها بپردازید.


مشکلات و خطای اسکنر کانن (Problems And Error Canon Scanner)

 کار نکردن همزمان اسکنر و پرینتر

 


1- فایل های درایور را پاک کنید و بصورت دستی به انجام مراحل بپردازید.


2- در نصب درایور یک بار اسکنر را جدا و بار دیگر پرینتر را نصب کنید.


3- اگر در هنگام نصب با خطا موجه شدید ، ممکن است که درایور اسکنر شما با ویندوز تداخل داشته باشد. درایور جدید آن را نصب کنید.


4- اگر مشکل شما بر طرف نشد ممکن است با یکی از درایور های پیش فرض سیستم عامل شما تداخل داشته باشد.

 

 


رفع مشکل USB Device Not Recognized

 1- ممکن است یکی از فایل های سیستمی شما خراب یا نتواند آن را شناسایی کند.


2- در قسمت Device Manager و در قسمت USB دسترسی های خراب را پاک کنید.


3- سیستم را Restart کنید و فلش خود را دوباره متصل کنید.


4- نوع درگاه (پورت) USB خود را بررسی کنید و درایو مخصوص ویندوز خود را نصب کنید.


5- اگر روش های بالا برای شما کاربران دشوار است با شماره 021 - 88322120 تماس حاصل فرمایید.

 


رفع مشکل خطا :Cannot Communicate With Scanner Enable May Be Disconnected Or Scanner May Be Turned Off.Check Status Code:2,155,0

 


1- سیستم خود را Restart کنید و کابل را جدا کنید.


2- پس از بارگیری درایور آن را از قسمت Device Manager آپدیت کنید.


3- کابل را متصل و شروع به اسکن کردن کنید.


4- اگر اسکنر شما از API سیستم استفاده میکند .Net 3.0 را نصب کنید.


5- کابل خود را با دستگاهی دیگر تست کنید.


شما کاربران گرامی اگر در مراحل نصب و اسکن کردن مشکل دارید با شماره 021 - 88322120 تماس حاصل فرمایید و همچنین اگر سوالاتی در رابطه با خرید و چگونگی کار کرد دستگاه خود دارید می توانید با کارشناسان ما در شرکت پردیس چاپگر باران   در تایم اداری تماس حاصل فرمایید

شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی


17پنج شنبه ها از  9 تا 13

 
آموزش و مشکلات نصب و راه اندازی اسکنر اچ پی( Tutorials and Problems Scanner HP ) 


تاریخچه کوتاهی از شرکت اچ پی (About Hp Company)شرکت هیولت پاکارد (Hewlett-Packard) که همان شرکت Hp است توسط دو دانش آموخته به نام های دیوید پاکارد و ویلیام ردینگتون هیولت (William Redington Hewlett Aand David Packard) ، در سال 1939 تاسیس شد. دیوید و ویلیام دو دانشجوی دانشگاه آستنفورد می باشند که در سال 1939 با سرمایه ابتدایی 538 دلار توانستند شرکت Hpرا تاسیس کنند و در طی هفتاد سال توانستند به 90 میلیارد دلار برسند. این شرکت در کالیفرنیا تاسیس شده است و توانسته از رقبایی مانند IBM در حوزه مختلف تولیدی برتر باشد.شرکت اچ پی (Hp) با تلاش های پر فراز و نشیب برای بدست آوردن محصول و نقش دیوید و ویلیام در کیفیت محصول ، باعث شد تا محصولاتی مرغوب و بصرفه برای مصرف کننده های خود تولید کنند و رشد بسیار خوبی را داشته باشند. از محصولات اصلی شرکت HP می توان به چاپگر ، سرور ، رایانه‌های قابل حمل (Laptop) ، تلفن‌های همراه هوشمند (Smart Phone) و لوح‌های رایانه (Tablet) و نرم‌افزارهای مدیریت شبکه اشاره کرد.

 

 


کارایی و ویژگی اچ پی (Hp Performance And Characteristics)

 


- بهره گیری از فناوری اسکن شش رنگ برای ثبت دقیق تر رنگ ها


- توانایی اسکن عکس ها


- توانایی اسکن 16 اسلاید به صورت همزمان


- ارائه ی توانایی های بالا در اسکن از جمله ADF، اسکن دورو و اسکن نگاتیو


- بهره گیری از فناوری Automatic Image Enhancement (AIE)


- قابليت تشخيص متن OCR

 

 


آموزش نصب اسکنر اچ پی (Tutorial To Install Hp Scanner)

 


1- ابتدا اسکنر خود را به سیستم متصل کنید.


2- پیغامی مبنی بر اتصال اسکنر به سیستم نمایش داده می شود.


3- سپس درایور آن را نصب کنید.


4- سعی کنید در سیستم عامل های Windows 8.1 , Windows 10 از آپدیت های جدید استفاده کنید.


5- اگر شناسایی نکرد درایور آن را از Device Manager بررسی کنید.


6- اگر هم سیستم شما نتواند آن را شناسایی کند از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

 


آموزش اسکن کردن فایل ها (Learn To Scan Files)1- از اتصال صحیح دستگاه به رایانه مطمئن باشید.


2- دستگاه را روشن و کاغذ را در محل اسکن قرار دهید.


3- با نرم افزار خود دستگاه ، اسکن را انجام دهید.


4- فایل اسکن شده را به یکی از فرمت های گرافیکی ذخیره کنید.


5- برگه اولیه را تغییر داده و مورد دیگری را اسکن کنید.


مشکلات و خطای اسکنر اچ پی (Problems And Error Hp Scanner)


خطای File Not Logged In! Check The Device

 


1- دستگاه خود را خاموش و رو شن کنید.


2- اگر در زمان خاموش و روشن کردن ، دستگاه درایور اسکن فعال و غیر فعال شود دستگاه شما سالم است.


3- سیم USB را عوض کنید.


4- سیستم را Restart کنید.


5- دوباره اسکن کنید.


6- اگر باز هم با همین خطا مواجه شدید مشکل از درایو های سیستم و دستگاه است.

 


مشکل نصب نشدن پرینتر یا اسکنر اچ پی Solution Center و ارور The Installer Has Encountered an Unexpected Error Installing This Package This May Indicate a Problem With This Package.

 


1- فایل جدید Solution Center را دانلود کنید.


2- برنامه .Net 3.5 را نصب کنید.


3- درایور مخصوص سیستم خود را نصب کنید.


4- از درایور های دستگاه های دیگر خودداری کنید.


6- اگر مراحل ذکر شده را انجام داده اید و به نتیجه نرسیده اید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

 


آموزش پرینت گرفتن اچ پی (HP Print Training)1- ابتدا دستگاه را روشن کنید.


2- پرینتر HP خود را با استفاده از کابل USB به رایانه خود متصل کنید.


3- درایور مخصوص پرینتر خود را در کامپیوتر نصب کنید.


4- سپس با برنامه Word به پرینت کردن بپردازید.


5- ابتدا یک فایل Word را بسازید و متن خود را درون آن قرار دهید.


6- پس از پایان متن نویسی ، در بالا قسمت File و سپس برروی Print کلیک کنید.

 

 


مدل هایی از اسکنر اچ پی (Models Of Hp Scanner)انوع خانگی


hp scanjet G3110


hp scanjet 300


Hp Jet 200


Hp 4010


Hp G2810


Hp 3110


Hp 2410

 

 


انواع اداری

 


hp scanjet 300


hp scanjet pro 2500


hp scanjet 5000


hp scanjet N9120


Hp N6310


Hp 5590


Hp 4050شما کاربران گرامی اگر در مراحل نصب و اسکن کردن مشکل دارید با شماره  88322120 تماس حاصل فرمایید و همچنین اگر سوالاتی در رابطه با خرید و چگونگی کار کرد دستگاه خود دارید می توانید با کارشناسان ما در شرکت پردیس چاپگر باران   در تایم اداری تماس حاصل فرمایید

 


شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی 17


پنج شنبه ها از  9 تا 13
منبع: bazar-hp


آموزش اسكن كردن با اسكنر hp|طریقه اسکن گرفتن با دستگاه کپی hp|تنظیمات اسکنر hp|نحوه استفاده از اسکنر|طریقه اسکن گرفتن|آموزش اسکن عکس با اسکنر|نحوه اسکن عکس|کار با اسکنر|نحوه کار با اسکنر|نحوه اسکن گرفتن|آموزش کار با اسکنر,روش اسکن گرفتن|طریقه اسکن گرفتن با دستگاه کپی|آموزش اسكن كردن با اسكنر canon|اموزش اسکن کردن

دیگر اخبار
تبدیل فایل پی دی اف و عکس به ورد تبدیل فایل پی دی اف و عکس به ورد

اگر برای تبدیل فایلهای pdf به word نمی خواهید از نرم افزارهای مخصوص این کار استفاده کنید و یا از متنی عکس گرفته اید و امکان تایپ کردن آن را ندارید می توانید از برنامه درایو گوگل استفاده کنید.

ادامه خبر ...
مروری بر آنتی ویروس ها مروری بر آنتی ویروس ها

چرا آنتی ویروس اصلی بخریم؟ مقایسه بین آنتی ویروسهای کرک شده و نسخه اصلی؟ تفاوت بین آنتی ویروسهای Crack شده و اصلی چیست؟ و چندین سوال مربوط به آنتی ویروس هارا امور پاسخگو هست، با ما همراه باشید

ادامه خبر ...
دلایل کند شدن کامپیوتر دلایل کند شدن کامپیوتر

صرف نظر قدیمی و یا جدید بودن کامپیوترتان حتما برای یکبار هم که شده با کند شدن کامپیوتر مواجه شده اید. همیشه عواملی وجود دارند که باعث کند شدن عملکرد سیستم خواهند شد که ما در این مقاله عواملی را که باعث افت سرعت در PCها می‌شوند را برای شما بازگو می کنیم.

ادامه خبر ...
حذف موقت پست اینستاگرام حذف موقت پست اینستاگرام

اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که می‌خواهند پست‌های اینستاگرامی خود را به طور موقت از صفحه مجازی خود پاک کنند، مطالعه این گزارش می‌تواند به شما در این باره کمک کند.

ادامه خبر ...
۱۰ ویژگی نرم‌ افزار حسابداری ۱۰ ویژگی نرم‌ افزار حسابداری

بخش حسابداری و مالی از پراهمیت‌ترین بخش‌های هر سازمانی است و امروزه سازمان‌ها برای افزایش بهره‌وری کار حسابداران، کاهش خطا در ثبت حسابداری، تنظیم آسان‌تر گزارش‌های قانونی و تحلیل دقیق‌تر شرایط مالی کسب‌و‌کار، نیازمند استفاده از ادامه خبر ...

چاپگرهایی که نیاز به جوهر ندارند چاپگرهایی که نیاز به جوهر ندارند

دانشمندان به روش بسیار نوآورانه‌ای برای چاپ با نور بر روی کاغذ دست یافته‌اند که علاوه بر اینکه نیازی به جوهر ندارد می‌توان بارها و بارها همان کاغذ را پاک کرد و دوباره چاپ کرد.

ادامه خبر ...
روش کسب درامد از اینستاگرام روش کسب درامد از اینستاگرام

با گسترش شبکه های اجتماعی در سراسر جهان و حضور کاربران زیاد در این شبکه ها،فرصت تبلیغ و سرمایه گذاری و دیده شدن محصول برای تولید کنندگان و فروشندگان محیا شده است که می توان از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرد.

ادامه خبر ...
برنامه های مضر برای باتری گوشی برنامه های مضر برای باتری گوشی

برخی برنامه هایی در گوشی یا نوت یا تبلت شما وجود دارد که برای باتری آنها مضر است، با ما همراه باشید تا لیستی از این برنامه های مضر را به شما معرفی کنیم 

ادامه خبر ...
اشتباهات رایج در لینکدین اشتباهات رایج در لینکدین

فرق نمی‌کند که شما یک کارفرمای بزرگ هستید یا یک دانشجوی ساده. بهتر است که در لینکدین عضو شوید. این شبکه اجتماعی بسیار مفید است،به شرط آنکه از آن درست استفاده کنید.

ادامه خبر ...
جدیدترین ترند های تبلیغاتی شبکه های اجتماعی جدیدترین ترند های تبلیغاتی شبکه های اجتماعی

با شروع سال ۲۰۱۷ مدیران بازاریابی برندها و استارت آپ ها برنامه های بازاریابی سال گذشته را بررسی میکنند و بازخورد روش های مختلف تبلیغاتی را با یکدیگر مقایسه میکنند تا سال جدید بتوانند بهترین و موثر ترین تکنیک ها را بکار بگیرند .

ادامه خبر ...
پردیس چاپگر باران

کارتریج ایرانی

ثبت آگهی منطبق با الگوریتم گوگل

آگهی ویژه,ثبت آگهی

دفاع شخصی کاربردی

دفاع شخصی کاربردی

آگهی رایگان

آگهی رایگان/درج آگهی تبلیغاتی

بانک اطلاعات مشاغل و اصناف

جامع ترین بانک اطلاعات کشور

خانه سالمندان یارین

خانه سالمندان / خانه سالمندان در پاسداران / مرکز سالمندان یارین

دسته بندی محصولات
دسته بندی آگهي ها
شارژ و تعمیر کارتریج

شارژ وتعمیر کارتریج لیزری

آگهی رایگان

آگهی رایگان

کانال دفاع شخصی حرفه ای

دفاع شخصی

نماد اعتماد الکترونیکی