پنج شنبه 23 شهریور 1396

تاریخچه ورزش کوهنوردی ایران

کوهنوردی بهترین ورزش برای کاهش وزن است.یکی از چیزهایی که کوه پیمایی را برای ورزش و کاهش وزن گزینه خوبی کرده، این است که شما مجبور به پیاده روی می شوید.

 

 

در سال 1323 ورزشکوهنوردی ایران دارای تشکیلات رسمی گردید در سال1356 فدراسیون های کوهنوردی و اسکی در هم ادغام و به نام فدراسیون کوهنوردی و اسکی ایران فعالیت خود را آغاز نمود .

 

فدراسیون کوهنوردی با توجه به ابعاد مختلف فعالیت در زمینه های کوهنوردی ، سنگنوردی طبیعی و داخل سالن ، دوچرخه سواری کوهستان ، ورزشهای هوایی و ... طیف وسیعی از ورزشکاران را تحت پوشش قرار داد.

 

رشته های کوهنوردی حرفه ای ، فعالیتهای هیمالی نوردی و صعودهای بلند جز رشته های شاخص و پر اهمیت کوهنوردی می باشد ، دردور های جدید فعالیت کوهنوردی ، اعزامهای مختلف مربیان به کلاسهای پیشرفته کشورهای فرانسه ، اسکاتلند ، سوئیس و ... جهت بالا بردن کیفیت تاکتیکی و فنی ورزش کوهنوردی صورت گرفته است .

 
 

در ورزش سنگنوردی داخل سالن با توجه به جوان بودن این رشته ورزشی در آسیا و خصوصا" در ایران ، فعالیتهای شایسته ای از جمله اعزامهای سالیانه تیمهای ملی سنگنوردی داخل سالن به مسابقات قهرمانی سنگنوردی آسیا صورت گرفته است .

 

فدراسیون کوهنوردی متشکل از کمیته های مختلف بوده و در راس آن رئیس و دبیر برنامه ریز سیاست کلی ورزش کوهنوردی کشور می باشند که آقای محمد شعاعی از سال 1377 دبیری فدراسیون را عهده دار هستند .

 


 

این کمیته در زمینه های مختلف و ورزشهای زیبا و متنوع کوهنوردی از جمله کوهپیمایی ، سنگنوردی طبیعی سنگنوردی داخل سالن ، دوچرخه سواری کوهستان و ورزشهای هوایی فعالیت می کنند .

 
 

در کنار کمیته های مختلفی که در جهت پیشبرد این رشته های جذاب ورزشی فعالند کمیته های دیگر از قبیل پزشکی کوهستان ، روابط عمومی ، هماهنگی امور استانها ، ارزشیابی گشتهای کوهنوردی و ... زمینه را در جهت گسترش علمی و فرهنگی ورزش کوهنوردی مهیا می سازند . فدراسیون کوهنوردی وظیفه تشکیل تیم ملی و انتخاب بهترین کوهنوردان کشور را برای عضویت در تیم ملی کوهنوردی به عهده داشته تا در صعود های ملی و بین المللی که در راس آنها هیمالیا نوردی است زبده ترین کوهنورد کشور را اعزام دارد.

 
 

فعالیت کوهنوردی در سطوح پایین تر زیر نظر هیئتهای کوهنوردی برنامه ریزی و هدایت می شود و آنها نیز با حمایت از فعالیتهای گروهای کوهنوردی که مسئولیت اجرای برنامه های کوهنوردی در سطح ادارات ، دانشگاهها ، کارخانجات و هیئتها و انجمنهای مختلف را دارد ، به ترویج عملی این ورزش می پردازد .

 

 

 

دیگر اخبار
ورزش های ساده برای جوان ماندن صورت و بدن ورزش های ساده برای جوان ماندن صورت و بدن

به گزارش ورزش منظم در کنار یک رژیم غذایی سرشار از آب می تواند سن شما را از آنچه واقعا هست، کمتر نشان دهد. ورزش صورت یا یوگای صورت یکی از روش های طبیعی برای جوان ماندن شما است.

ادامه خبر ...
تاریخچه ورزش کیوکشین تاریخچه ورزش کیوکشین

کیوکوشین کای یکی از سبک‌های کاراته است. این رشته توسط ماسوتاتسو اویاما (۱۹۹۴-۱۹۲۳) رزمی کار کره‌ای الاصل بنیان نهاده شد معنای اصلی کاراته به معنی مبارزه کردن با دست خالی در مقابل هر سلاحی است.

ادامه خبر ...
اعلام تازه‌ترین رده‌بندی باشگاه‌های جهان اعلام تازه‌ترین رده‌بندی باشگاه‌های جهان

اعلام تازه‌ترین رده‌بندی باشگاه‌های جهان: پرسپولیس برترین تیم ایرانی و رئال‌‌ مادرید بهترین تیم جهان شدند

ادامه خبر ...
تاریخچه ورزش شنا تاریخچه ورزش شنا

ظهور و گسترش شنا، ریشه در احتیاجات عصر انقلاب صنعتی و شهرنشینی اواخر قرن نوزدهم دارد. این توسعه ابتدا از انگلستان آغاز شد و از آنجا به قاره اروپا و آمریكا و سرانجام به همه دنیا گسترش یافت.

ادامه خبر ...
تأثیر پیاده روی بر مغز تأثیر پیاده روی بر مغز

به گزارش پایگاه اینترنتی امور،پیاده‌روی علاوه بر اینکه بر سلامت قلب و عضلات تاثیر مثبت دارد به سلامت مغز نیز کمک می‌کند.

ادامه خبر ...
رابطه ورزش صبحگاهی با رشد تحصیلی رابطه ورزش صبحگاهی با رشد تحصیلی

به گزارش پایگاه اینترنتی امور، ورزش صبحگاهی  در بالا بردن راندمان یادگیری افراد و تقویت یادگیری موثر بوده است.

ادامه خبر ...
باشگاه جوجیتسو در شمال شرق تهران باشگاه جوجیتسو در شمال شرق تهران

باشگاه جوجیتسو واقع در شمال شرق تهران مینی سیتی ابتدای شهرک شهید محلاتی میدان شاهد ابتدا خیابان مروارید روزهای فرد 17 الی 19 به مربیگری استاد سید شهاب موسوی

ادامه خبر ...
فواید پیاده روی روی چمن با پای برهنه فواید پیاده روی روی چمن با پای برهنه

به گزارش پایگاه اینترنتی امور،پیاده روی بر روی چمن فواید بسیاری برای سلامتی بدن دارد.

ادامه خبر ...
‌تفاوت 10 سال آخر عمر کسی که ورزش کرده و کسی که ورزش نکرده ‌تفاوت 10 سال آخر عمر کسی که ورزش کرده و کسی که ورزش نکرده

تفاوت ١٠ سال آخر عمر کسی که ورزش می کند با افراد دیگر یک کلیپ واقعا زیبا که درکانادا برای تشویق مردم به ورزش ساخته شده است؛ تفاوت ۱۰ سال آخر عمر کسی که ورزش میکرده و کسی که نمیکرده.

ادامه خبر ...
نکته مهم برای ورزش کردن در محل کار نکته مهم برای ورزش کردن در محل کار

سلامتی مهمترین رکن یک زندگی سالم، موفق و شاد است.این جمله یک پیشنهاد یا بهتر است بگوییم یک توصیه ضروریپایگاه اینتنتی امور  به کارمندان و پشت میز نشینان طولانی مدت است.

ادامه خبر ...
پردیس چاپگر باران

کارتریج ایرانی

ثبت آگهی منطبق با الگوریتم گوگل

آگهی ویژه,ثبت آگهی

دفاع شخصی کاربردی

دفاع شخصی کاربردی

آگهی رایگان

آگهی رایگان/درج آگهی تبلیغاتی

بانک اطلاعات مشاغل و اصناف

جامع ترین بانک اطلاعات کشور

خانه سالمندان یارین

خانه سالمندان / خانه سالمندان در پاسداران / مرکز سالمندان یارین

دسته بندی محصولات
دسته بندی آگهي ها
شارژ و تعمیر کارتریج

شارژ وتعمیر کارتریج لیزری

آگهی رایگان

آگهی رایگان

کانال دفاع شخصی حرفه ای

دفاع شخصی