پنج شنبه 23 شهریور 1396

تاریخچه ورزش رزمی سایوکان

سایوکان سیستم دفاع شخصی است و راه دفاع در برابر یک نفر می باشد. سایوکان آنالیز شده و مورد موشکافی قرار گرفته و به عنوان یک شاخه اصلی از هنر های رزمی به وسیله اساتید هنر های رزمی فدراسیون جهانی پذیرفته شده است.

 


معرفی رشته رزمی سایوکان

 


سيستم دفاع شخصي است و راه دفاع در برابر يك نفر مي باشد. سايوكان آناليز شده امتحان شده و مورد موشكافي قرار گرفته و به عنوان يك شاخه اصلي از هنر هاي رزمي به وسيله اساتيد هنر هاي رزمي فدراسيون جهاني پذيرفته شده است. در اين سيستم اهميت با تكنيكهاي شخصي نيست بلكه با بكار گيري جنبه هاي فكري مي باشد.

 


مهم به نمايش درآوردن تكنيكها نيست بلكه بكارگيري فطري آنهاست كه اهميت دارد. در به كار گيري تكنيكها مي بايست عكس العمل فطري نقش داشته باشد و نبايد شامل جزئيات زياد به خصوصي باشد.در سايوكان دو برنامه آموزشي وجود دارد:

 


1) سيستم دفاع شخصي جديد


اين آموزش براي دوره زماني كوتاه 108 ساعت جهت يادگيري استراتژي دفاع شخصي ميباشد در اين دوره كوتاه با وضعيت واقعي روبرو خواهيد شد و در دفاع از خودتان به صورت فيزيكي و فكري موفق خواهيد شد. اگر شخص داراي قابليت بالاي تكنيكي نباشد اين مانع از بكارگيري استراتژي گوشين سايوكان نخواهد شد در خيابان جائيكه خيلي از سيستمها دچار نقصان ميشوند سايوكان تضمين دفاع شخصي بوده و ميتواند به طور كامل به كار رود.


سايوكان براي كساني كه علاقه مند به هنرهاي رزمي بوده اند ولي تعليم آن را نديده اند و يا نتوانسته اند آن را ياد بگيرند و نياز به مشوق در اين امر را داشته اند ايده آل ميباشد.آن ميتواند توسط افراد با سن متوسط و بالاتر بدون هيچ مشكلي آموزش ديده شود. سيستم حمله يك به يك˛ يك به چند˛ با سلاح و بدون سلاح به كار گرفته و استفاده شود.


برنامه هاي كوهاي ˛ سمپاي˛ كوتو سمپاي برنامه هاي آموزشي هستند و دانشجوياني كه برنامه سمپاي را به اتمام رسانده اند كمربند مشكي دان 1 را دريافت خواهند كرد.2) سيستم ناك دان


اين در طبقه سيستمهاي فول كنتاكت جهاني مي باشد. در مبارزه هيچ گونه پوشش محافظتي پوشيده نمي شود. در اين سيستم مجددا توانايي فطري جهت پاسخگويي به حمله حريف توسعه مي يابد. حملات حريف بدون به كارگيري سيستمهاي پيچيده جواب داده ميشود با عكس العمل فطري فرونشانده خواهد شد. جزئيات زيادي براي مقابله با حريف وجود ندارد اما كارهاي بخصوصي انجام مي گردد. الان ديگر استفاده از جزئيات زياد تكنيكي موثر نمي باشد. 


مسابقاتي كه با ساير سيستمها برگزار مي شود شامل:


كيوكوشين كاي كان˛ آشي هارا كاي كان˛ سي دو كان˛ شي دو كان˛ان شين كاي كان˛ يوشي كاي كان˛ اوياما(شي گرو اوياما) كاراته،كيك بوكسينگ


سايوكان تلفيقي از تكنيكهاي انفرادي و گروهي دست و پا كه از ورزش هاي مختلف رزمي پيشرفته و فنون مبارزات آماتور و حرفه اي ميباشد، سايوكان داراي سيستمهاي مبارزاتي مختلف ميباشد.

 


1- سايوكان-(لايت كنتاك)


2- سايوكان-(سمي كنتاكت) بدون لوكيك و كليه تكنيكهاي پا از كمربند به بالا


3- سايوكان-(فول كنتاكت ناك اوت)دفاع شخصي بصورت انفرادي:


سلف دفنس (SELF DENSE) سيستم دفاع شخصي كه شامل درگيريهاي نزديك و پرتابها و همچنين درگيرهاي تن به تن و گروهي كه شامل نمايش انفرادي و دسته جمعي كه حركات كيك بوكسينگ حرفهاي در قسمت مربوط نشان داده ميشود.4- دفاع شخصي گروهي


انواع سلاحهاي سرد : نانچیكو، ساي، چوب و شمشير و سانچیكو كه مربوط به سبك فوق ميباشد. ( كه داراي تكنيك به صورت انفرادي و دسته جمعي ميباشد)5- نمايشهاي انفرادي و گروهي


سايوكان ميتواند طبق اساس نامه فدراسيون جهاني در كليه رويدادها مسابقات داخلي و خارجي رشته هاي كيوكشين- سيدوكان – اشي هارا - شي دو كان- ان شين-كيك بوكسينگ و... شرکت کنند.

 


دیگر اخبار
حرکات ورزشی برای نفخ شکم حرکات ورزشی برای نفخ شکم

نفخ می کنید؟ این حرکات کششی موجود در این صفحه از پایگاه اینترنتی امور را انجام دهید تا هم اندام بهتری داشته باشید و هم نفخ نکنید.

ادامه خبر ...
اعلام تازه‌ترین رده‌بندی باشگاه‌های جهان اعلام تازه‌ترین رده‌بندی باشگاه‌های جهان

اعلام تازه‌ترین رده‌بندی باشگاه‌های جهان: پرسپولیس برترین تیم ایرانی و رئال‌‌ مادرید بهترین تیم جهان شدند

ادامه خبر ...
تاریخچه ورزش شنا تاریخچه ورزش شنا

ظهور و گسترش شنا، ریشه در احتیاجات عصر انقلاب صنعتی و شهرنشینی اواخر قرن نوزدهم دارد. این توسعه ابتدا از انگلستان آغاز شد و از آنجا به قاره اروپا و آمریكا و سرانجام به همه دنیا گسترش یافت.

ادامه خبر ...
تاریخچه ورزش رزمی جودو تاریخچه ورزش رزمی جودو

جودو هنری رزمی، ورزش رزمی است که از کشور ژاپن نشأت گرفته‌است منشا جودو از هنر رزمی جوجیتسو است و در سال ۱۹۳۲ توسط فردی ژاپنی به نام دکتر جیگارو کانو پایه‌گذاری شد.

ادامه خبر ...
رابطه ورزش صبحگاهی با رشد تحصیلی رابطه ورزش صبحگاهی با رشد تحصیلی

به گزارش پایگاه اینترنتی امور، ورزش صبحگاهی  در بالا بردن راندمان یادگیری افراد و تقویت یادگیری موثر بوده است.

ادامه خبر ...
تاریخچه انواع رشته های ورزشی تاریخچه انواع رشته های ورزشی

برای آشنایی با انواع رشته های ورزشی در ایران و جهان،شما را به مطالعه مطالب موجود در پایگاه اینترنتی امور دعوت می کنیم.

ادامه خبر ...
فواید پیاده روی روی چمن با پای برهنه فواید پیاده روی روی چمن با پای برهنه

به گزارش پایگاه اینترنتی امور،پیاده روی بر روی چمن فواید بسیاری برای سلامتی بدن دارد.

ادامه خبر ...
‌تفاوت 10 سال آخر عمر کسی که ورزش کرده و کسی که ورزش نکرده ‌تفاوت 10 سال آخر عمر کسی که ورزش کرده و کسی که ورزش نکرده

تفاوت ١٠ سال آخر عمر کسی که ورزش می کند با افراد دیگر یک کلیپ واقعا زیبا که درکانادا برای تشویق مردم به ورزش ساخته شده است؛ تفاوت ۱۰ سال آخر عمر کسی که ورزش میکرده و کسی که نمیکرده.

ادامه خبر ...
برترین ویدئوهای فوتبال به همراه دانبود تنها در سایت ورزشی طرفداری برترین ویدئوهای فوتبال به همراه دانبود تنها در سایت ورزشی طرفداری

برترین ویدئوهای فوتبال به همراه دانلود تنها در سایت ورزشی طرفداریwww.tarafdari.com

ادامه خبر ...
تاریخچه ورزش هندبال تاریخچه ورزش هندبال

این بازی در سال ۱۹۲۰ میلادی ابداع گردید، مدت استاندارد بازی هندبال دو نیمه ۳۰ دقیقه‌ای است.در این ورزش  بازیکنان برای کسب امتیاز باید توپ را درون دروازه حریف جای دهند و از دست برای پاس دادن و شوت کردن استفاده می‌شود.

ادامه خبر ...
پردیس چاپگر باران

کارتریج ایرانی

ثبت آگهی منطبق با الگوریتم گوگل

آگهی ویژه,ثبت آگهی

دفاع شخصی کاربردی

دفاع شخصی کاربردی

آگهی رایگان

آگهی رایگان/درج آگهی تبلیغاتی

بانک اطلاعات مشاغل و اصناف

جامع ترین بانک اطلاعات کشور

خانه سالمندان یارین

خانه سالمندان / خانه سالمندان در پاسداران / مرکز سالمندان یارین

دسته بندی محصولات
دسته بندی آگهي ها
شارژ و تعمیر کارتریج

شارژ وتعمیر کارتریج لیزری

آگهی رایگان

آگهی رایگان

کانال دفاع شخصی حرفه ای

دفاع شخصی