پنج شنبه 23 شهریور 1396

تاریخچه ورزش بادبانی

بادبانی کلید توسعه تمدن در نواحی مدیترانه محسوب می شود و قدمت ورزش بادبانی به سابقه قایقرانی ، کشتیرانی وتاریخ تمدن بشر بر می گردد.

 


تاریخچه ورزش بادبانی


هزاران سال پیش باد تنها منبع انرژی بود که اجازه می داد بشر مسافت های طولانی را روی دریا از مدیترانه تا اقیانوس اطلس بپیماید و امکان توسعه تمدن بین نقاط مختلف دنیا فراهم گردد، از این رو بادبانی کلید توسعه تمدن در نواحی مدیترانه محسوب می شود و قدمت ورزش بادبانی به سابقه قایقرانی ، کشتیرانی وتاریخ تمدن بشر بر می گردد.


اگرچه قایق های بادبانی اولیه ، وسایل کوچک ساخته شده از درختان با یک تکه پارچه یا لباس برافراشته بر بالای آن بود ، اما امروزه با پیشرفت چشمگیر تکنولو‍ژی به قایق های پیچیده و سازمان یافته و سریع در دریانوردی تبدیل شده است.

 


 

 

سه عامل اصلی در بادبانی موج ، باد و قایق است و هوشیاری و درک درست از این سه عامل موقعیت های متفاوت ، شرط مهم موفقیت است.


ورزش قایقرانی سابقه ای 70 ساله در ایران دارد. در آن زمان با حضور انگلیسی ها در جنوب ایران اولین باشگاه قایقرانی در مسجد سلیمان تأسیس شد. 50 سال قبل نیز اولین باشگاه قایق های بادبانی تحت عنوان " یات کلاب " در آبادان راه اندازی شد.


 


 قایق بادبانی قایقی است که عمدتاً با نیروی باد حرکت می کند و از این نظر گونه ای ناو بادبانی است. این قایق ها بسته به نوع بادبان های آن نام های مختلفی دارد. قایق های بادبانی عمدتاً در قایقرانی تفریحی و ورزشی به کار می رود ، هر چند که کاربرد های نظامی ، پژوهشی و تجاری نیز دارد.


مسیر مسابقات قایق های بادبانی اکثراً در دریافت و هدف اصلی این است که ورزشکاران به شکل یک مثلث مسیر مسابقه را در کمترین زمان و با کمترین امتیاز منفی طی نمایند.مسیر مسابقه با بولر های شناور بزرگ مشخص شده است.در مسابقات از قایق های بادبانی استاندارد استفاده می شود. در این قایق ها ، بادبان سطحی است که برای استفاده از نیروی پیشرانش باد به کار می رود . بادبان معمولاً از پارچه یا دیگر منسوجات ساخته می شود و بیشتر در دریانوردی به کار می رود.


دیگر اخبار
درد عضلات بدن بعد از ورزش کردن درد عضلات بدن بعد از ورزش کردن

به گزارش پایگاه اینترنتی امور،سلول های عضلانی پس از انجام ورزش و فعالیت های شدید، به علت عدم داشتن فرصت کافی برای استفاده از اکسیژن" اسید لاکتیک" تولید می کنند. تجمع این ماده در عضلات، باعث ایجاد درد می شود.

ادامه خبر ...
مضرات اسب سواری خانم ها مضرات اسب سواری خانم ها

باید ها ونباید هایی که خانم ها باید در مورد ورزش اسب سواری و دوچرخه سواری بدانند، توسط این صفحه از پایگاه اینترنتی امور بیان شده است.

ادامه خبر ...
اثر شگفت آور ایروبیک روی سلول های پیر اثر شگفت آور ایروبیک روی سلول های پیر

به گزارش پایگاه اینترنتی امور،ورزش ایروبیک نوعی فعالیت هوازی بوده که هدف آن بهبود سیستم مصرف اکسیژن می‌باشد و بسیار به سلامتی می تواند کمک کند.

ادامه خبر ...
تاریخچه ورزش شیرجه تاریخچه ورزش شیرجه

مورخان بر این باورند که تاریخ مسابقات شیرجه به کشور یونان باستان باز می گردد ولی تنها اطّلاعاتی که در این باره وجود دارد مربوط به نقوش مقبره ای در شهر ناپل در کشور ایتالیا می باشد که قدمت آن به 2500 سال می رسد .

ادامه خبر ...
دلیل گرسنگی های مکرر چیست؟ دلیل گرسنگی های مکرر چیست؟

چرا به سرعت گرسنه می شویم؟ برای شما پیش آماده که کلی غذا می خورید ولی طولی نمیدهد که که باز گرسنه می شوید و به سراغ یخچال می روید و باز شروع به غذا خوردن می کنید.

ادامه خبر ...
تاریخچه ورزش اسکی تاریخچه ورزش اسکی

ممکن است که فکر کنید که اسکی ورزش جدیدی است. ولی باید بدانید که اسکی یکی از قدیمی ترین طرق مسافرت بود که بشر شناخت. خود کلمه «اسکی» از کلمه ایسلندی scidth می آید که معنی «کفش برف» میدهد.

ادامه خبر ...
توصیه های ارگونومی مخصوص کاربران کامپیوتر توصیه های ارگونومی مخصوص کاربران کامپیوتر

به گزارش پایگاه اینترنتی امور،توصیه های ارگونومی برای ان دسته از افرادی که ساعتهای طولانی از روز را پشت میز کامپیوتر می نشینند بهترین حرکات برای حفظ حالت استاندارد بدن و جلوگیری از خمیدگی و یا افتادگی سرشانه و.. است.

ادامه خبر ...
تاریخچه ورزش ووشو تاریخچه ورزش ووشو

ووشو که مرکب از دو کلمه "وو" و "شو" به معني هنر رزم مي باشد ، ورزش رزمي ملي کشور چين است که در آن انواع مختلف حرکات براي سلامتي جسم و روح و دفاع شخصي در نظر گرفته شده‌ است.

ادامه خبر ...
چگونه حرکات کششی موثر داشته باشیم چگونه حرکات کششی موثر داشته باشیم

به گزارش پایگاه اینترنتی امور،حرکات کششی یکی از بخش های مهم برنامه گرم کردن بدن می باشد که باعث افزایش عملکرد شما در برنامه تمرینی و همچنین پیشگیری از آسیب های ورزشی می شود.

ادامه خبر ...
تمرینات فوق العاده برای ساختن شکم عضله ای تمرینات فوق العاده برای ساختن شکم عضله ای

بسیاری از افراد زمانی که بدنسازی را شروع می کنند همیشه درخواست تمرینات سیکس پک شکم را دارند،در پایگاه اینترنتی امور تمرینات مربوطه ذکر شده است.

ادامه خبر ...
پردیس چاپگر باران

کارتریج ایرانی

ثبت آگهی منطبق با الگوریتم گوگل

آگهی ویژه,ثبت آگهی

دفاع شخصی کاربردی

دفاع شخصی کاربردی

آگهی رایگان

آگهی رایگان/درج آگهی تبلیغاتی

بانک اطلاعات مشاغل و اصناف

جامع ترین بانک اطلاعات کشور

خانه سالمندان یارین

خانه سالمندان / خانه سالمندان در پاسداران / مرکز سالمندان یارین

دسته بندی محصولات
دسته بندی آگهي ها
شارژ و تعمیر کارتریج

شارژ وتعمیر کارتریج لیزری

آگهی رایگان

آگهی رایگان

کانال دفاع شخصی حرفه ای

دفاع شخصی