پنج شنبه 23 شهریور 1396

تاریخچه ورزش کیوکشین

کیوکوشین کای یکی از سبک‌های کاراته است. این رشته توسط ماسوتاتسو اویاما (۱۹۹۴-۱۹۲۳) رزمی کار کره‌ای الاصل بنیان نهاده شد معنای اصلی کاراته به معنی مبارزه کردن با دست خالی در مقابل هر سلاحی است.

 


رشته کیوکشین

 


کیوکوشین کای یکی از سبک‌های کاراته و یکی از محبوب ترین رشته‌های رزمی در سراسر دنیاست. این رشته توسط ماسوتاتسو اویاما (۱۹۹۴-۱۹۲۳) رزمی کار اسطوره‌ای کره‌ای الاصل بنیان نهاده شد. معنای اصلی کاراته به معنی مبارزه کردن با دست خالی در مقابل هر سلاحی است.


این رشته از عناصر مختلفی نشأت گرفته که شامل تجریبات اویاما و تکنیک‌های دیگر سبک‌های کاراته بوجود آمده است. کیوکوشین کای از سه لغت کیوکو ((بالاترین ،نهایت)) شین ((حقیقت، روح)) و کای ((گروه و انجمن)) ترکیب شده‌است.


این رشته در ابتدا اویاماریو و اویاما کاراته جوجیتسو نیز نامیده می‌شد. تاکید این سبک روی مبارزه واقعی از راه نزدیک است. در کیوکوشین کای برای کاستن مقاومت حریف از تکنیک‌هایی بطور متوالی استفاده می‌شود.


این سبک تأکید زیادی بر روی تمرینات تنفسی و استقامتی دارد. از اینرو هنرجوی کیوکوشین بعد از سالها تمرینات مکرر دارای اندامی ورزیده می‌گردد. 

 

در سبک کیوکوشین تکیه اصلی بر حفظ سلامتی توام جسمی و روحی است، و در مبارزات کیوکوشین و اساسا در فلسفه آن پیروزی به هر قیمتی بر حیرف مقابل معنایی ندارد.


در مبارزات کیوکوشین (همانند ورزش های رزمی دیگر) دو حریف رودررو به چشمان یکدیگر خیره گشته و شجاعت و شهامت و دلیری را به هم منتقل می‌کنند. اگر یکی از حریف ها به زمین بخورد حریف دیگر به وی احترام گذاشته عقب می نشیند.


در فلسفه متعالی کیوکوشین هدف غائی تناوری جسم برای رسیدن به مکارم عالیه اخلاقی است و به هیچ روی خشونت در سبک کیوکوشین جایگاهی ندارد چرا که اساسا خشونت و کیوکوشن در تقابلند نه در تعامل. کیو کوشین نه تنها خشن نیست بلکه سعی در پرورش روحیه لطافت، افتادگی، و بزرگ منشی را در هنرجو دارد.

 


هونبوی کیوکوشین کای در توکیو

 


دوجوی مرکزی این سبک (همانند دیگر رشته‌های ورزشی ژاپن) هونبو نام دارد و در سال ۱۹۶۱ توسط اویاما در توکیو بنیان نهاده شد. بعد از فوت اویاما افراد زیادی مدعی رهبری سازمان فدراسیون شدند که از آن میان کانچو شوکی ماتسوئی به واسطه منش و کردار والایش از سوی غالب نمایندگان به‌عنوان رهبر جدید سازمان پذیرفته گردید.


بنیانگذار این سبک در ایران کانچو یوسف شیرزاد می باشد.


در حال حاضر شیهان سید داوود محمدی نماینده این سبک در ایران می باشد.


البته نباید این مطلب فراموش شود که خود ماسوتاتسو اویاما کانچو ماتسویی را به عنوان جانشین بعد از خودش برگزید و هم اکنون معروف ترین کاراته در جهان کیوکوشین ماتسویی و بعد از آن ماتسوشیما می باشد .


در باره مسابقات کیوکوشین هم میتوان گفت که یکی از باکیفیت ترین مسابقات رزمی در جهان است که هر ساله برگزار می شود و اولین غیر ژاپنی که به فینال مسابقات رسید اندی هوگ بود که چند سالی است از فوتش میگذرد و بعد از آن فرانسیسکو فیلهو شاگرد شیهان ایزوبه بود که 2 بار به فینال رسید.


یک بار در مقابل هاجیمه کازومی در فینال باخت و در مسابقات بعدی باز هم در مقابل کازومی قرار گرفت که این بار با شکست دادن او برای اولین بار موفق شد که در مسابقات کیوکوشین قهرمان شود و اولین غیر ژاپنی قهرمان نام گرفت. 


تاریخچه کیوکوشین

 


در 27 جولای 1923 میلادی جوانی که بعدها ماسوتاتسو اویاما نام گرفت و سوسای انجمن جهانی کیوکوشین شد به دنیا آمد.


• در سال 1947 اویاما در اولین مسابقات قهرمانی ژاپن که پس از اتمام جنگ در شهر کیوتو برگزار شد شرکت نمود وقهرمان مسابقات آن دوره شد.


• ماسوتاتسو اویاما درسال 1948 تصمیم میگیرد زندگی خود را وقف کاراته نماید از این رو مدت 18 ماه تمرینات انفرادی روحی و جسمی خود را در جنگلهای منطقه چیبا آغاز می کند.


• در سال 1951 اویاما تعلیم کاراته به ارتش آمریکا را شروع کرد وی در آن زمان دان 5 جودو را دریافت کرده بود.


• در سال 1956 میلادی باشگاه اویاما دوجو افتتاح گردید اویاما گفت: این واقعا شروع کیوکوشین است کاراته ای که با هزار روز تمرین آغاز و پس از ده هزار روز تمرین دریچه ای از اسرار را به سوی کاراته کا باز میکند.


• در سال 1963 هنبوی مرکزی کیوکوشین کاراته در محله ایکیبو کورو ساخته شد.


• در سال 1968 میلادی سازمان کیوکوشین خاورمیانه تاسیس شد.


• درسال 1975 اولین دوره مسابقات جهانی این سبک با حضور 128 نفر شرکت کننده از 32 کشور برگزار گردید.


• دومین دوره مسابقات جهانی در سال 1979 با حضور 187 نفر از 62 کشور برگزار گردید.


• در سال 1984 سومین مسابقات جهانی در ماه ژانویه برگزار گردید.


• چهارمین دوره مسابقات جهانی کیوکوشین در سال 1987 با حضور 207 شرکت کننده برگزار شد.


• در سال 1991 پنجمین دوره مسابقات جهانی با حضور 250 شرکت کننده برگزار گردید.


• در سال 1993 سوسای اویاما میهمان مسابقات بین المللی ایران در تهران بود.


• در سال 1994 ابرمرد کاراته جهان چشم از جهان فرو بست و با مرگ او دنیای رزمی ماتم زده شد.

دیگر اخبار
تاریخچه ورزش شیرجه تاریخچه ورزش شیرجه

مورخان بر این باورند که تاریخ مسابقات شیرجه به کشور یونان باستان باز می گردد ولی تنها اطّلاعاتی که در این باره وجود دارد مربوط به نقوش مقبره ای در شهر ناپل در کشور ایتالیا می باشد که قدمت آن به 2500 سال می رسد .

ادامه خبر ...
فواید دوچرخه سواری فواید دوچرخه سواری

به گزارش پایگاه اینترنتی امور، تحقیقات جدید نشان داده دوچرخه سواری علاوه بر تاثیر بر سلامت ،برای مغز هم فوایدی دارد.

ادامه خبر ...
تاریخچه ورزش اسکی تاریخچه ورزش اسکی

ممکن است که فکر کنید که اسکی ورزش جدیدی است. ولی باید بدانید که اسکی یکی از قدیمی ترین طرق مسافرت بود که بشر شناخت. خود کلمه «اسکی» از کلمه ایسلندی scidth می آید که معنی «کفش برف» میدهد.

ادامه خبر ...
تاثیر مثبت ورزش های مختلف بر کودکان تاثیر مثبت ورزش های مختلف بر کودکان

به گزارش پایگاه اینترنتی امور،ورزش مناسب براساس شرایط و ویژگی های کودک انتخاب میشود که آثار بسیار مثبتی بر روی کودکان دارد.

ادامه خبر ...
کنترل استرس با انجام برخی ورزشها کنترل استرس با انجام برخی ورزشها

به گزارش پایگاه اینترنتی امور،چندین مطالعه تحقیقاتی نشان داده است که تعداد حملات ترس و اضطراب در افرادی که به طور منظم به میزان حداقل 30 دقیقه ورزش انجام می دهند بسیار کمتر است.

ادامه خبر ...
دانلود رایگان کتاب مرجع جام جهانی فوتبال دانلود رایگان کتاب مرجع جام جهانی فوتبال

اطلاعاتی که در « کتاب مرجع جام جهانی فوتبال » FIFA می خوانید تمام اطلاعات بالا در قالب جداولی تنظیم شده که تقدیم علاقمندان می شود .

ادامه خبر ...
تاریخچه ورزشهاي رزمي و دفاع شخصي در ايران تاریخچه ورزشهاي رزمي و دفاع شخصي در ايران

در ایران ورزشهای رزمی، کشتی های محلی و ورزش باستانی از دیر باز وجود داشته است . بامراجعه به کتب مختلف در این زمینه می توان به حقایق بسیاری دست یافت،

ادامه خبر ...
ویدیو آموزش دفاع شخصی مخصوص پلیس ویدیو آموزش دفاع شخصی مخصوص پلیس

آموزش تصویری دفاع شخصی مخصوص پلیسها

ادامه خبر ...
توصیه های ارگونومی مخصوص کاربران کامپیوتر توصیه های ارگونومی مخصوص کاربران کامپیوتر

به گزارش پایگاه اینترنتی امور،توصیه های ارگونومی برای ان دسته از افرادی که ساعتهای طولانی از روز را پشت میز کامپیوتر می نشینند بهترین حرکات برای حفظ حالت استاندارد بدن و جلوگیری از خمیدگی و یا افتادگی سرشانه و.. است.

ادامه خبر ...
معجزه ورزش صبحگاهی قبل از صبحانه معجزه ورزش صبحگاهی قبل از صبحانه

به گزارش پایگاه اینترنتی امور،اغلب کسانی که برای ورزش کردن به باشگاه می‌روند این سوال را مطرح می‌کنند که ورزش صبحگاهی را قبل از خوردن صبحانه انجام بدهند یا بعد از آن؟

ادامه خبر ...
پردیس چاپگر باران

کارتریج ایرانی

ثبت آگهی منطبق با الگوریتم گوگل

آگهی ویژه,ثبت آگهی

دفاع شخصی کاربردی

دفاع شخصی کاربردی

آگهی رایگان

آگهی رایگان/درج آگهی تبلیغاتی

بانک اطلاعات مشاغل و اصناف

جامع ترین بانک اطلاعات کشور

خانه سالمندان یارین

خانه سالمندان / خانه سالمندان در پاسداران / مرکز سالمندان یارین

دسته بندی محصولات
دسته بندی آگهي ها
شارژ و تعمیر کارتریج

شارژ وتعمیر کارتریج لیزری

آگهی رایگان

آگهی رایگان

کانال دفاع شخصی حرفه ای

دفاع شخصی